Fenerbahçe Kadın Futbol Takımı’nın İmzaları Atıldı

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
fenerbahce_kadin_futbol_takimi

Last Updated on 10 Eylül 2021 by Aslıhan Demiralay

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Kadın Futbol Takımı’nın temelleri atıldı.

Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi 1907 Tribünü’nde gerçekleştirildi. Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi M. Kemal Danabaş’ın yer aldığı törende Fenerbahçe Kadın Futbol Takımı’nın Menajeri Jessica Lynne Çarmıklı ile Fenerbahçe Kadın Futbol Takımı’nın Teknik Direktörü Nihan Su, basın önünde imzaları attı. 

Fenerbahçe Yönetim Kurulu üyesi Kemal Danabaş şunları söyledi: Sevgili Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarım, değerli basın mensupları, misafirlerimiz ve ekranları başında bizleri izleyen kıymetli taraftarlarımız, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Bugün, FB TV ekranlarında bambaşka bir heyecanımızı sizlerle paylaşmak üzere bir aradayız. Ülkemizin en büyük sivil toplum örgütü olarak olan Kulübümüzün en büyük amacı Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı sporcular yetiştirmek, sporun her dalında daima öncü ve örnek olmaktır. Kulübümüz bu hedeflerle sayısız sporcu yetiştirmiş, “Olimpiyatlara en çok sporcu gönderen kulüp” olma rolünü üstlenmiş, ülke sporunun gelişmesi için her türlü sorumluluğu büyük bir gururla yerine getirmektedir.” dedi.

Fenerbahçe Kadın Futbol Takımının Menajeri Jessica Lynne Çarmıklı, “Öncelikle burada olduğunuz için ve kadın futboluna ilgi gösterdiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Benim için burada, bu masada olmak gerçekten çok büyük bir onur. Fenerbahçe gibi bir kulübü temsil etmek benim için gerçek anlamda büyük bir onur, aynı şekilde kadın futbolunda olmak da… İnanıyorum ki bu ülkede kadın futbolu için çok büyük bir potansiyel var. Sadece ülke çapında değil, Avrupa çapında da gerçekten çok büyük potansiyeli olan bir ülke burası. Futbol, her zaman benim kalbime çok yakın oldu, çünkü futbol sayesinde çok fazla fırsat elde ettim. İnanıyorum ki Türkiye’deki kadınların da bu fırsatı elde etme hakkı olduğunu düşünüyorum. 114 yılını tamamlamış bu kulüpte, burada bulunduğum için ve bu takımın kadın futbolunu kurduğumuz için gerçekten çok mutluyum.…” dedi.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Konu Hakkında ki Tweeti

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir