Fenerbahçe Opet 3-2 Galatasaray HDI Sigorta

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
fenerbahce_opet_3_2_galatasaray

Last Updated on 30 Ekim 2021 by Aslıhan Demiralay

Misli.com Sultanlar Ligi’nin derbisinde gülen taraf Fenerbahçe Opet oldu.

Fenerbahçe Opet karşılaşmaya Naz, Eda, Meliha, Lazareva, Fedorovtseva, Popovic altısı ve libero Gizem ile başladı.

İlk sette rakibine ard arda 2 set kaybeden Fenerbahçe Opet 4.seti de alarak maça ortak oldu. Son sette 3 sayı geriye düşse de seti 15-11 alan sarı melekler derbiden galibiyetle ayrılmayı başardı.

Fenerbahçe Opet bu skorla Misli.com Sultanlar Ligi’nde 5.galibiyetine imza attı.

Fenerbahçe Opet Kaptanı Eda Erdem Dündar :“Derbiye yakışır bir maç oldu. Galatasaray HDI Sigorta gerçekten iyi bir takım. Genç bir ekip, korkusuzca oynuyorlar. Bugün çok iyi servis attılar, bizi çok zorladılar. Belki bugün en iyi günümüzde değildik ama sahada pes etmeyen bir Fenerbahçe vardı. Geri düşsek de oyunu bırakmadık. Birbirimize inandık. Maç içerisinde sürekli konuştuk, yardım etmeye çalıştık. Zorlandığımız zamanlar oldu ama maçı hiçbir zaman bırakmadık. Derbiyi kazanmak çok önemliydi. İki ekibi de kutluyorum. Kazandığımız için çok mutluyuz. Bugün belki inişli çıkışlı bir voleybol oynadık ama bence bu galibiyet bize sezonun ilerleyen gülerinde çok büyük katkı sağlayacak. Büyümemiz adına önemli bir maçtı. Galip olmamız çok önemliydi. Tüm takım arkadaşlarımı kutluyorum. İnanılmaz bir seyirci vardı. Hepsine çok teşekkür ediyoruz. Amacımız her maç büyüyerek gitmek. Zorluklar olacak ama uzun bir sezon. Bu sezon farklı, genciz, diriyiz, iyi şeyler yapmak istiyoruz” dedi.

Naz Aydemir Akyol ise şunları söyledi: “Derbiler her zaman çok zorlu ve özel maçlar oluyor. Geçen hafta beklemediğimiz kötü bir mağlubiyet aldık. Onun hırsıyla hem çok iyi çalıştık hem de böyle bir taraftarın önünde böyle bir galibiyet armağan etmemek olmazdı. İki takım da çok iyi mücadele etti. Güzel bir voleybol izlettik. Sonunda yüreğimizi bir ortaya koyduk. Biraz da tecrübe faktörü devreye girdi. Evet, puan kaybettik ama sonuçta biz kazandık. Önemli olan bu.”

SET SKORLARI

  1. SET 25-18 fenerbahce_opet Fenerbahçe Opet
  2. SET 20-25 fenerbahce_opet Galatasaray
  3. SET 20-25 fenerbahce_opet Galatasaray
  4. SET 25-21 fenerbahce_opet Fenerbahçe Opet
  5. SET 15-11 fenerbahce_opet Fenerbahçe Opet

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir