Fenerbahçe Opet Şampiyon Oldu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
fenerbahce_opet_sampiyon_oldu

Last Updated on 29 Ekim 2022 by Aslıhan Demiralay

Vakıfbank 0-3 Fenerbahçe Opet

Fenerbahçe Opet Spor Toto Kadınlar Şampiyonlar Kupası’nı rakibi Vakıfbank’ı 3-0 mağlup ederek kazandı. Rakibi karşısında kontrolü hiç kaybetmeyen sarı-lacivertli ekip kupayı 4. kez kazanmayı başardı.

Fenerbahçe Opet karşılaşmaya Arina Fedorovtseva, Anna Lazareva, Eda Erdem Dündar, Buse Ünal, Ana Cristina, Aslı Kalaç altısı ve libero Gizem Örge’yle mücadeleye başladı.

Karşılaşma sonunda Arina Fedorovtseva maçın MVP’si seçildi.

Fenerbahçe Opet 2022-2023 Kadrosu

SET SKORLARI

I. SET fenerbahce_opet 23-25 Fenerbahçe Opet

II.SET fenerbahce_opet 21-25 Fenerbahçe Opet

III.SET fenerbahce_opet 21-25 Fenerbahçe Opet

Karşılaşmayı tribünden izleyen Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ise: “Çok mutluyuz. Dünyanın en iyi takımı, belki de ikincisi. Üçüncüsü değil. Dolayısıyla müthiş bir zafer. Muhteşem bir performans. Temiz, 3-0. Geçen sene 2-0, 18-14’ten içimizde çok kötü bir his bıraktı. VakıfBank’a daha önce de 2-0’dan maç verdiğimiz oldu. Bu sefer vermedik. Bu takıma bir de Vargas gelince çok daha kuvvetli bir sezon geçireceğimizi düşünüyorum. Çok şükür her yerde işler iyi gidiyor. Önemli olan şu aşamadaki liderlik değil, sezon sonundaki liderlik. Ama bu kupanın 29 Ekim’de gelmesi, ‘100. yılda bütün kupalar talibiz’ dediğimiz bir ortamda gelmesi, -100. yıldan daha gün almadık ama 99’u kaparken gelmesi- muhteşem bir his. İnşallah kızlarımız kupalarıyla yürüyüşe katılırlar, stadın arkasındaki Fenerde onları tekrar kutlarız. Hiç havaya girmememiz lazım, yapacak çok işimiz var. Bizim başarısız olmamızı isteyen rakiplerimizin dışında da bazı güçler var. İnşallah bu sefer ilahi adalet yerini bulur. Fenerbahçe yıllardır yaptığı yatırımların, emeklerin karşılığını alıyor. Her şeyden önemlisi bu taraftar her şeyin en iyisini hak ediyor. İnşallah onları 100. yılda pek çok alanda mutlu ederiz ve bu kupa da birçok kupanın habercisi olur.” dedi.

Fenerbahçe Opet kaptanı Eda Erdem ise: “Çok mutluyum çok gururluyum. Zaten şu tezahüratları duyunca gururlu ve mutlu olmamak imkansız. Seyirci inanılmazdı, atmosfer çok güzeldi. Her şey harikaydı. Bu maça inancımız çok yüksekti. Takım içerisinde de çok güzel bir enerji vardı. Ekip olarak hepimiz birbirimize ısındık ki bu çok önemli. Sezon başları genelde hep zorlu olur. Macris olsun, Aslı olsun hiçbir problem yaşamadık, hemen birbirimize alıştık. Bu bizim için çok önemli bir noktaydı.” dedi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir