Fenerbahçe Öznur Kablo Euroleague Women Final Four’da Mağlup Oldu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
a_milli_takima_fenerbahce_oznur_kablo_dan_4_oyuncu

Last Updated on 16 Nisan 2021 by Aslıhan Demiralay

Fenerbahçe Öznur Kablo 84-88 Ekaterinburg

Fenerbahçe Öznur Kablo maça Jasmine Thomas, Kayla McBride, Alina Iagupova, Satou Sabally, Kia Vaughn beşiyle başladı.

Karşılaşmanın başlamasıyla beraber hava atışı yapıldı ve hücum şansı Ekaterinburg’un oldu. ilk çeyreğin bitimine 4,1 dakika kala 4-6 Ekaterinburg öne geçti. Özellikle Quigley’in sayılarıyla Ekaterinburg sayı üretti ve ilk çeyrek sonunda skor 21-22 Ekaterinburg lehine oldu.

İkinci çeyrekte Rus takımı biraz daha farkı açtı ve devre arasına 48-55 üstünlükle girdi. Fenerbahçe Öznur kablo ilk yarıda savunma hatalarının sıkıntısını yaşadı.

Üçüncü çeyrekte farkı bir ara 10 sayıya kadar açan Ekaterinburg olurken, Fenerbahçe Öznur Kablo akıllı savunmasıyla farkı 7’ye düşürdü. Çeyrek sonunda skor 61-68 oldu. Ekaterinburg özellikle Quigley ve iki uzun basketçisiyle sayı bulurken Fenerbahçe Öznur Kablo Iagupova’yla etkili oldu.

Dördüncü çeyrek Zandalasini’nin 3 sayılık denemesiyle başladı ancak atış isabet kaydetmedi. Quigley’in sayısıyla skor 61-70 olurken Quigley 25.sayısını attı.

Bitime 5,24 dakika kala skor 73-77 oldu ve Rus takımının antrenörü mola aldı. Mola dönüşü agresif savunmayı devam ettiren Fenerbahçe Öznur Kablo farkı 2’ye düşürdü. 77-79 sonraki hücumda beraberliği yakaladı. 79-79.

İlerleyen dakikalarda farkı tekrar açan taraf Rus takımı oldu ve farkı 5 sayıya çıkardı. Alina bitime 13,3 saniye kala çok uzak bir üçlük kullandı ve farkı 2’ye düşürdü. Ancak süre daha fazlasına yetmedi ve karşılaşma 84-88 tamamlandı.

Karşılaşma boyunca Fenerbahçe Öznur Kablo 4 oyuncusunun korona hastalığından yeni çıkmasının sıkıntısını yaşadı.

Karşılaşma sonrası Fenerbahçe Öznur Kablo Baş Antrenörü Victor Lapena ise şunları söyledi: “Özellikle 1. ve 2. çeyrekte savunmada çok fazla hata yaptık. Rakibe boş şut imkanı verdik. Devrede bunu konuştuk, daha iyi savunma yapmamız gerektiği konusunda hemfikirdik. 3.çeyrekten itibaren savunmada daha dirençli bir takım vardı. Maçın son dakikalarında güzel bir oyuna imza attı ama tabii ki kaybettiğimiz için üzgünüz.”

Çeyrek Skorları

I.Çeyrek 21-22 Ekaterinburg

II.Çeyrek 27-33 Ekaterinburg

III.Çeyrek 13-13

IV.Çeyrek 23-20 Fenerbahçe Öznur Kablo

Fenerbahçe Öznur Kablo bu skorla pazar günü 3.lük maçına çıkacak…

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir