Fenerbahçe Öznur Kablo Final Four’da Sahaya Çıkıyor

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
fenerbahce_oznur_kablo_final_four_da_sahaya_cikiyor

Last Updated on 16 Nisan 2021 by Aslıhan Demiralay

Euroleague Women’da Final Four başlıyor…

Final-Four’a ev sahipliği yapan Fenerbahçe Öznur Kablo Final Four’da ilk maçına 16 Nisan Cuma günü çıkacak.

Fenerbaçe Öznur Kablo Rusya’nın en güçlü takımlarından Ekaterinburg’la karşılaşırken diğer maçta Perfumerias Avenida ile Sopron Basket kozlarını paylaşacak.

Fenerbahçe Öznur Kablo tarihinde 7.kez Final-Four heyecanı yaşarken, Ekaterinburg’un 5 şampiyonuluğu bulunuyor.

Fenerbahçe Öznur Kablo’da korona geçiren Jasmine Thomas, Kayla McBride, Alina Iagupova ve Laura Nicholls takıma katılarak çalışmalara başladılar.

Fenerbahçe Öznur Kablo antrenörü Victor Lapena maç hakkında şunları söyledi: “Fenerbahçe’de olduğunuz her an baskıyı hissedersiniz çünkü büyük bir kulüptesiniz. Fenerbahçe Kadınlar EuroLeague’i hiç kazanamadı ve şimdi Final Four’dayız, bu daha da doğal bir durum. Elbette covid ve diğer sebeplerden ötürü en iyi durumumuzda değiliz. Favori değiliz. Favori Ekaterinburg. Son 2 yılın şampiyonu.”

Galip gelen takımlar 18 Nisan pazar günü final maçına çıkacaklar, mağlup olan takımlar ise yine pazar günü 3.lük maçına çıkacak.

Bu arada Euroleague Women’da sezonun en iyileri belli oldu. Normal sezonun MVP’si Fenerbahçe Öznur Kablo’dan Alina Iagupova olurken doal olarak en iyi beşe de seçildi. Fenerbahçe Öznur Kablo’dan Satou Sabally’de ikinci en iyi beşe seçildi.

Fenerbahçe Öznur Kablo-Ekaterinburg karşılaşması 16 Nisan 2021 Cuma günü saat 16:00’da başlayavcak ve spor severler mücadeleyi Fenerbahçe Televizyonundan izleme fırsatı bulacak.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir