Fenerbahçe Safiport 74-56 Galatasaray

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
fenerbahce_safiport_74_56_galatasaray

Last Updated on 30 Ekim 2021 by Aslıhan Demiralay

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin derbisinde Fenerbahçe Safiport ile Galatasaray karşı karşıya geldi.

Fenerbahçe Safiport maça; Olcay Çakır Turgut, Kayla McBride, Alina Iagupova, Kiah Stokes, Elizabeth Williams beşiyle başladı.

İlk çeyreği çekişmeyle geçen karşılaşmada çeyrek sonunda skor ev sahibi Fenerbahçe Safiport lehine 18-17 oldu.

İkinci çeyrekte farkı açan sarı lacivertliler devre arasına 40-28 önde girdi. Fenerbahçe Safiport’ta oyuna giren 8 oyuncuda skor üretti.

Üçüncü çeyreğe iyi başlayan Fenerbahçe Safiport skoru 48-32 yaptı. Ancak üçüncü çeyrekte skor üretmekte zorlanan Fenerbahçe Safiport skor farkını artıramadı ve son çeyreğe 54-45 önde girdi.

Dördüncü çeyrekte farkı artıran Fenerbahçe Safiport bitime 5 dakika kala farkı 14 sayıya çıkardı. Maçın bitimine 2 dakika kala Olcay Çakır Turgut 5 faulle oyun dışı kaldı.

Mücadeleden 74-56 galibiyetle ayrılan Fenerbahçe Safiport galibiyet serisine devam etmiş oldu.

Fenerbahçe Safiport Skor Dağılımı:

Iagupova 19, Williams 11, Alperi 11, Zahui 11, McBride 10, Stokes 4, Olcay 4, Tuğçe 4.

ÇEYREK SKORLARI

I. ÇEYREK 18-17 fenerbahce_beko Fenerbahçe Safiport

II. ÇEYREK 22-11 fenerbahce_beko Fenerbahçe Safiport

III. ÇEYREK 14-17 fenerbahce_beko Galatasaray

IV. ÇEYREK 20-11 fenerbahce_beko Fenerbahçe Safiport

Karşılaşma sonrası Fenerbahçe Safiport Baş Antrenörü Victor Lapena şunları söyledi: “Gerçekten muhteşem bir atmosfer vardı. Taraftarlarımızı her maça davet etmek istiyorum çünkü biz bir aileyiz ve burada bu ortamı oluşturmamız lazım. Dolayısıyla Galatasaray maçı olmasa bile tüm taraftarlarımızı burada görmek istiyoruz.
 
Karşılaşmayı da değerlendiren Lapena, “Tüm takımım için mutluyum. Galatasaray maçları daha özel maçlar. Saha içinde iyi kararlar verdiğimizi düşünüyorum. Mesela Alperi’nin Riquna ile olan eşleşmesinde Riquna’yı durdurması Galatasaray’ın temposunu da bozdu. Tüm takımımız ve taraftarlarımız için çok mutluyum.”

Amanda Zahui ise “Atmosfere bayıldım. Dünyanın birçok yerinde oynadım ve şimdiye kadar böyle bir atmosfer karşısında oynamadım. İnanılmaz keyifliyim. Ne dediklerini bilmesem bile dans ediyordum, bu beni motive ediyordu. Arkanızda böyle bir destek varken bu mutluluğu paylaşmanız gerekiyor.” dedi.

Fenerbahçe Safiport 2 Kasım 2021 Salı Günü Euroleague Women’da Familia Schio’ya konuk olacak.

Fenerbahçe Safiport 74-56 Galatasaray-Maç Özeti

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir