Fenerbahçe Safiport Euroleague Şampiyonluğu İçin Sahaya Çıkıyor

Fenerbahçe Safiport Euroleague Şampiyonluğu İçin Sahaya Çıkıyor

Sopron Basket-Fenerbahçe Safiport Maçı Ne Zaman? Saat Kaçta?

Euroleague Women’da ilk şampiyonluğunu kazanmayı hedefleyen Fenerbahçe Safiport sahaya çıkıyor.

Euroleague Women final-four maçında Çekya temsilcisi USK Prag’la karşılaşan Fenerbahçe Safiport, ikinci çeyreğinde bocaladığı karşılaşmayı 83-74 kazanarak final çıkmayı başardı.

Fenerbahçe Safiport bu skorla beraber 4. kez Euroleague finaline çıkmayı başardı. Fenerbahçe Safiport kulüp tarihinde sekizinci kez Final Four’da mücadele ediyor.

Fenerbahçe Safiport finalde ise Sopron Basket ile karşılaşacak.

Euroleague Women final maçı, 10 Nisan 2022 Pazar günü oynanacak. Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda ki mücadele saat 17:00’da başlayacak. Karşılaşmayı basketbolseverler TRT Spor YILDIZ kanalından canlı olarak izleyebilecekler.

Bu arada Amerikalı süper yıldız LeBron James’de Fenerbahçe Safiport’un başarısına kayıtsız kalamadı. Attığı tweetle 13 sayı geriden gelip maçı almayı başaran Fenerbahçe Safiport’un başarılı oyuncusu Kyla McBride’ı tebrik etti.

LeBron James “Yanıyor! Kayla McBride oyunu domine etti! Zorlu!” dedi.

LeBron James’in Tweeti

Amanda Zahui ise “Kendi performansımdan keyif aldım. Ne olduğunu ben de bilmiyorum. Atmosfer gerçekten inanılmazdı. Burası EuroLeague’in en iyi atmosferi. Fenerbahçe taraftarının burayı ateşe vereceğinin bilincindeydik. Maça da böyle hazırlandık, bu atmosfere hazırlıklıydık. Hem televizyonda izleyenler hem de buradakiler için bu performansı sergilemeliydik. Burada oynamak benim için çok büyük bir şans” diye konuştu.

Bir cevap yazın