Fenerbahçe Safiport Euroleague’e Galatasaray Galibiyeti İle Başladı

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
fenerbahce_safiport_euorleague_e_galatasaray_galibiyetiyle_basladi

Last Updated on 7 Ekim 2021 by Aslıhan Demiralay

Fenerbahçe Safiport 89-69 Galatasaray

Fenerbahçe Safiport Euroleague’e Galatasaray Galibiyeti İle Başladı. Euroleague’in en önemli takımlarından olan Fenerbahçe Safiport Euroleagu Women B Grubu ilk maçında Galatasaray ile karşılaştı. Karşılaşmadan 20 sayı farkla kazanan Fenerbahçe Safiport Euroleague’e galibiyetle başlamış oldu.

Fenerbahçe Safiport karşılaşmaya Alperi Onar, Kayla McBride, Alina Iagupova, Tuğçe Canıtez ve Elizabeth Williams beşiyle başladı.

Hakemler: Viola Györgyi (Norveç), Anastasios Kardaris (Yunanistan), Cecillia Toth (Macaristan).     

Çeyrek Skorları

I. Çeyrek 17-14 Fenerbahçe Safiport

II.Çeyrek 26- 24 Fenerbahçe Safiport

III. Çeyrek 19-12 Fenerbahçe Safiport

IV. Çeyrek 27-19 Fenerbahçe Safiport

Fenerbahçe Safiport Skor Dağılımı: Iagupova 29, McBride 21, Williams 18, Manolya 7, Zahui 6, Alperi 6, Tuğçe 2.

Beş Faulle Çıkan Oyuncu : 34.33 Dungee (Galatasaray)   

Fenerbahçe Baş Antrenörü Victor Lapena’nın maç sonu FBTV’ye şunları söyledi: “Performansımızın çok da iyi olduğunu düşünmüyorum. Bunda farklı etkenler var. Olcay’ın sakatlığından dolayı bugün tek guardla oynadık. Kayla McBride daha dün geldi. Amanda Zahui ise birkaç gün önce geldi. Takıma bir sürü oyuncu yeni katıldı.Dolayısıyla burada bazı sorunlar yaşadık. Bu skora rağmen daha hazır olduğumuzu düşünmüyorum. Önümüzde önemli maçlar var. Önümüzdeki günlerde gelecek diğer oyuncularla beraber umarım çok daha iyi enerji yakalarız. Mesela Alperi Onar, ilk kez derbide forma giydi. Çok zor bir atmosferde, o da heyecanlandı. Takımın daha tam hazır olmamasına rağmen iyi bir sonuç var. Umarım daha da iyi olacak. Taraftarlarımızı çok özledik. Önümüzdeki hafta çarşamba günü Basket Landes ile EuroLeague maçımız var. Herkesi Metro enerji Salonu’na bekliyoruz.” dedi.

Elizabeth Williams ise “Bizim için çok önemli galibiyet. İyi bir başlangıç ve momentumumuz için önemliydi. Galatasaray maçları zaten bizim için çok önemli ve üstelik bir de EuroLeague maçıydı. Kendi işimi, elimden geleni yapmaya çalıştım. Hem hücum, hem de savunma tarafında enerjimle takımıma yardımcı olduğum için mutluyum.” diye konuştu.

Fenerbahçe Safiport Euroleague Women II.Hafta mücadelesinde 13 Ekim 2021 Çarşamba Günü Fransız Landes takımı ile karşılaşacak.

Fenerbahçe Safiport 89-69 Galatasaray Karşılamasının Önemli Anları

Bu mücadelenin bir diğer özelliği ise Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı’nın ismi değiştikten sonraki ilk karşılaşma olması. Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı’nın ismi bundan böyle yapılan sponsorluk anlaşması gereği Fenerbahçe Safiport oldu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir