Fenerbahçe Safiport Final-Four’da

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
fenerbahce_saifport_final_four_da

Last Updated on 11 Mart 2022 by Aslıhan Demiralay

TTT Riga 65-88 Fenerbahçe Safiport

Euroleague Women’ın en güçlü ekiplerinden olan Fenerbahçe Safiport final-four’a yükseldi. İlk karşılaşmada Letonya ekibi TTT Riga’yı 77-56 mağlup etmeyi başaran Fenerbahçe Safiport ikinci maçta da rakibine şans tanımadı ve final-four’a yükseldi.

Fenerbahçe Safiport maça Amanda Zahui, Elizabeth Williams, Olcay Çakır Turgut, Kayla McBride, Alina Iagupova beşiyle başladı.

Karşılaşmayı baştan sona önde götüren sarı lacivertli ekip maçı kazanarak seriyi 2-0 yaptı ve sekizinci kez final-four’a çıkma başarısı gösterdi.

Amanda Zahui kaydettiği 22 sayıyla takımın skoreri olurken; Alina Iagupova ve Kayla McBride 16’şar, Elizabeth Williams 12, Olcay Çakır Turgut da 10 sayı kaydetme başarısı gösterdi.

Fenerbahçe Safiport Skor Dağılımı: Zahui 22, Iagupova 16, McBride 16, Williams 12, Olcay 10, Hartley 8, Tuğçe 4.

TTT Riga 65-88 Fenerbahçe Safiport Maç Özeti

ÇEYREK SKORLARI

I.ÇEYREK 16-32 fenerbahce_bekoFenerbahçe Safiport

II.ÇEYREK 17-17

III.ÇEYREK 15-23 fenerbahce_bekoFenerbahçe Safiport

IV.ÇEYREK 17-16 fenerbahce_beko TTT Riga

Fenerbahçe Safiport Baş Antrenörü Victor Lapena “Şimdilik Final Four’u düşünmüyorum. Öncelikle bugün bu zaferin keyfini çıkaracağız. Ondan sonra da yarından itibaren Türkiye Kupası’nı ve ondan önceki lig maçlarını düşüneceğim. Final Four zamanı geldiğinde Final Four’a odaklanacağım. Ama şimdilik önümüzde lig maçları ve Türkiye Kupası var.” dedi.

Karşılaşma sonrası Fenerbahçe yöneticisi Kemal Danabaş şunları söyledi: “Öncelikle Fenerbahçe Safiport Kadın Basketbol Takımımızı EuroLeague Final Four’una ilk katılan takım olduğu için tebrik ediyorum. Hocamızı, oyuncuları, tüm idari ve teknik kadroyu tebrik ediyorum. EuroLeague’de üst üste 11 galibiyet oldu ve bugün Final Four biletini aldık. Heyecanlı ve mutluyuz. Maç maç gidiyoruz. Şimdi Bursa maçını düşünüyoruz. Her zaman önümüzdeki maça bakıyoruz.”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir