Fenerbahçe Safiport’tan Galatasaray’a 45 Sayı Fark

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
botas_fenerbahce_safiport_maci_ne_zaman

Last Updated on 8 Aralık 2021 by Aslıhan Demiralay

Fenerbahçe Safiport 107-62 Galatasaray

Euroleague Woman 2021-2022 sezonu B Grubu 8.maçında Fenerbahçe Safiport Galatasaray’ı konuk etti. Fenerbahçe Safiport bu skorla Euroleague’de 8. maçında 5. galibiyetini elde etmiş oldu.

Fenerbahçe Safiport Olcay Çakır Turgut, Kayla McBride, Alia Iagupova, Satoy Sabally ve Elizabeth Williams beşiyle başladığı karşılaşmayı, maç süresi boyunca önde götürdü ve rakibinin farlı eritmesine müsaade etmedi.

ÇEYREK SKORLARI

I. ÇEYREK 27-11 fenerbahce_beko Fenerbahçe Safiport

II.ÇEYREK 25-14 fenerbahce_beko Fenerbahçe Safiport

III.ÇEYREK 30-18 fenerbahce_beko Fenerbahçe Safiport

IV.ÇEYREK 25-19 fenerbahce_beko Fenerbahçe Safiport

Fenerbahçe Safiport Skor Dağılımı: McBride 26, Sabally 19, Tuğçe 16, Iagupova 15, Williams 13, Alperi 12, Zahui 6.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün yöneticisi Kemal Danabaş karşılaşma sonrası şunları söyledi: “İki günde, iki Galatasaray galibiyeti. Bu maç, Kadın Basketbol Takımımızın bu sezonki üçüncü Galatasaray galibiyeti oldu. Çok fazla söyleyeceğim bir şey yok, herkes gördü. Takımımız sahada konuştu. Hocamızı, teknik ve idari kadroyu, oyuncularımızı tebrik ediyorum. Giydikleri çubuklu formanın değerini biliyorlar ve gereğini yapıyorlar. Hepsinin emeğine yüreğine sağlık. Başkanımızın büyük destekleriyle inşallah hedefe doğru yürüyeceğiz. Biliyorsunuz, bir hedefimiz var. İnşallah her şey çok güzel olacak. Bu arada bugün tribünleri dolduran, hiç susmayan Büyük Fenerbahçe taraftarına teşekkür ediyorum. Onların da emeğine, yüreğine sağlık. Camiamıza bir Galatasaray galibiyeti daha hayırlı olsun.”

Fenerbahçe Safiport Baş Antrenörü Victor Lapena maç sonu FB TV’ye şöyle konuştu: “Kağıt üstünde güzel bir performans gözüküyor ama bazı sorunlarımız var. Stokes’den bugün yararlanamadık. Olcay erkenden sakatlandı ve oyundan çıktı. Bria Hartley henüz gelmedi. Bazı sıkıntılarımız vara ama takım verdiğimiz kararlara güveniyor ve bunu sahaya çok iyi yansıtıyor”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir