Fenerbahçe Safiport’tan Hakem Tepkisi

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
fenerbahce_safiport_tan_32_sayi_fark

Last Updated on 26 Mart 2022 by Aslıhan Demiralay

Bitci Kadınlar Türkiye Kupası Finali’ne yükselen Fenerbahçe Safiport, final maçı ile ilgili endişelerini bir açıklamayla kamuoyuna duyurdu.

Açıklama şöyle:

Hakem Yener Yılmaz’ın, Türkiye Kupası Çeyrek Finalinde, Galatasaray ile oynadığımız maçta, yardımcılarının çaldığı haksız düdüklere izleyici kalıp, fırsat tanımasına ek olarak aynı hakemin dün oynanan OGM Ormanspor – ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi Türkiye Kupası Yarı Final maçında da ev sahibi takımdan yana sergilediği, tüm basketbolseverlerin tepkisini çeken yönetimi, Kulübümüzün dikkatini çekmiştir.

Endişe verici yaklaşımıyla maçın sonucuna etki eden, yönetiminden rahatsızlık duyduğumuz adı geçen hakemin; Takımımızın Bitci Kadınlar Türkiye Kupası finalinde, Mersin’de ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi ile oynayacağı maça atanması, kabul edilebilir değildir.

Bu konudaki rahatsızlığımızı tüm kamuoyu ile paylaşıyor; milyonlarca taraftarı ve marka değeri ile kadın basketbolunun lokomotifi konumunda bulunan Takımımızın Final maçında görev alacak hakem ve ekibinden “tarafsız ve adil bir yönetim” beklediğimizi, tüm dikkatimizin kendilerinin üzerinde olacağını açık ve net şekilde dile getiriyoruz.

Türkiye Kupası Çeyrek Final maçında tribünleri tıklım tıklım doldurarak Takımımızın yanında olan büyük Fenerbahçe taraftarının eşsiz destekleriyle oynayacağımız final maçında, Takımımıza sonsuz başarılar diliyoruz. “

Fenerbahçe Safiport-ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi karşılaşması 26 Mart 2022 Cumartesi Günü oynanacak. Karşılaşma saat 15:00’da başlayacak.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir