Fenerbahçe Safiport’tan Şampiyonluk İçin Dev Adım

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
fenerbahce_safiport_tan_sampiyonluk_icin_dev_adim

Last Updated on 11 Mayıs 2022 by Aslıhan Demiralay

Fenerbahçe Safiport 90-55 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin final serisinde Fenerbahçe Safiport güçlü rakibi ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’ni 90-55 mağlup ederek seride 1-0 öne geçti.

Statü gereği 3 galibiyet elde eden takım ligi şampiyon olarak tamamlayacak.

Fenerbahçe Safiport karşılaşmaya Olcay Çakır Turgut, Kayla McBride, Satou Sabally, Kiah Stokes ve Alina Iagupova beşiyle başladı.

ÇEYREK SKORLARI

I.ÇEYREK 28-13 Fenerbahçe Safiport

II.ÇEYREK 23-20 Fenerbahçe Safiport

III.ÇEYREK 22-14 Fenerbahçe Safiport

IV.ÇEYREK 17-8 Fenerbahçe Safiport

Fenerbahçe Safiport Skor Dağılımı: Olcay Çakır Turgut 8, McBride 21, Iagupova 13, Sabally 10, Stokes 4, Williams 21, Alperi Onar 2, Tuğçe Canıtez 1, Manolya Kurtulmuş 8, İdil Saçalır, Elif İstanbulluoğlu 2, Banu Şimşek.

ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi Skor Dağılımı: Sinem Ataş 2, Boner 13, Zellous 19, Baric 2, Esra Ural Topuz 8, Asena Yalçın 8, Feride Şevval Akalan 3, Fatmanur Karakaş, Yeliz Doğan.

Karşılaşma sonrası Fenerbahçe Safiport Baş Antrenörü Marina Maljkovic, “Burada açıkçası sayı farkına çok önem vermiyoruz. Biz, galibiyete odaklanıyoruz. Çünkü karşımızdaki takım çok saygı duyduğumuz bir rakip. İkinci maç için düzeltmemiz gereken çok ciddi hatalar var ve onların üzerinde çalışacağız. Şunu da söylemeliyim henüz bir şey bitmedi, birinci galibiyetimizi aldık, önümüzde ikinci maç var. Burada taraftara da çok teşekkür ederim.” dedi.

Fenerbahçe Safiport 90-55 ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi

Serinin ikinci maçı 12 Mayıs Perşembe günü oynanacak.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir