Fenerbahçe’den Trabzonspor Maçı Sonrası Büyük Tepki

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
fenerbahce_den_trabzonspor_maci_sonrasi_tepki

Last Updated on 18 Ekim 2021 by Aslıhan Demiralay

Dün akşam oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe maçında yaşananlar ve hakem Ali Şansalan’ın yönetim şekli eleştiri konusu olurken, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’da taraftarı takımı karşılamak için Sabiha Gökçen’e çağırmıştı.

çok sayıda taraftarın geldiği Sabiha Gökçen Hava Limanı’nda Fenerbahçe Başkanı Ali Koç şunları söyledi:

Öncelikle sizin böyle bir geceden sonra buraya gelmeniz bizim için hiçbir değerle paha biçilemez bir olaydır. Ve işte Fenerbahçe onun için büyüktür. Sağ olun var olun, bu sıkıntılı günümüzde yanımızda oldunuz. Çok teşekkür ederim gece yarıları zahmet edip geldiniz, iki saattir bekliyorsunuz. Dediğim gibi bizim için hiçbir şekilde değeri ölçülemeyecek kıymette. Çok çok teşekkür ediyorum. Şahsım, takımım, teknik kadrom, camiam adına. Yalnız burasını iyi dinleyin; gönül isterdi ki bir galibiyet sonrası burada kutluyor olsaydınız ama burada çok daha büyük bir coşku var. Çünkü sizler de olayların farkındasınız. Son iki üç senedir yaşadıklarımızın da farkındasınız. Ama bu gece bizim bir galibiyet almamız durumunda, gerek lig tablosunda matematiksel olarak, gerek psikolojik olarak bize nasıl bir ivme kazandıracağının hepimiz farkındaydık. İstenmeyen bir hakem bu maça atandı, sesimizi çıkarmadık, çıkarmayacağız. 

Çünkü biz hakem atamalarıyla ilgili manipülasyon yapmıyoruz, yapmayacağız. Ancak ‘bu sistem değişecek’ dedim. Aynı şeyi söylüyorum. Yalnız hakkımızı korumak için iş başa düştü, arkadaşlar! Bu takım 80 dakika yüreğini koydu ve mücadele etti, ne olursa olsun. 23. dakikadan sonra 12’ye 10 oynadık ama en önemlisi sonuna kadar oynadık. Kaptanlarımızdan Gustavo’ya, hakemin yaklaşım şeklini, vücut lisanını, mimiklerine bakın; Nwakaeme zaman zaman şiddetli itirazlar etti, bir de ona yaklaşımına bakın. Sadece bir örnek veriyorum. Ama bu maçın genelinde geçerlidir. Avrupa’nın her liginde oynatılacak pozisyonda en önemli oyuncularımızdan birine kırmızı kart çıktı, olabilir ama ben maç içinde tek bir karara bakmıyorum, maçın geneline bakıyorum. Bu gelecek açısından iyi bir sinyal olmadığı için artık Fenerbahçe için bu hatalar bıçak kemiğe dayanmıştır ve bizim artık kendi hakkımızı korumanın zamanı gelmiştir. Fenerbahçe, kendi haklarını kendi korumaya mahkum edildiği zaman nasıl koruduğunun da örneklerini vermiştir. İş keşke bu noktaya gelmeseydi. Sizden ricam birincisi, bu hafta içinde bizden gelecek önerileri, bilgileri yakinen takip edin, çünkü yakın zamanda tekrardan toplanmamız gerekecek, bunları perşembe günkü maçtan önce açıklayacağız; ikincisi, perşembe günü çok önemli bir maçımız var. Onun için bu takım kendini toparlayacak, siz de her türlü desteği sonuna kadar vereceksiniz ve oradan zaferle çıkacağız, hafta sonuna odaklanacağız. Ama artık bize yapılan haksızlıkları yapanların yanına bırakmayacağız. Bunun artık bir bedeli olacak.

ali_koc
Ali Koç

Biz; Vitor Pereira ve kadrosuna; biz, Vitor Pereira ve kadrosuna, Mesut Özil, Gustavo ve Altay’ın liderliğindeki bu takıma sonuna kadar inanıyoruz.

Biz bu sene muvaffak olacağız. Sonuna kadar mücadele vereceğiz. Sizden ricam kayıtsız şartsız vermiş olduğunuz desteği sonuna kadar sürdürmeniz. Özellikle sosyal medya alanında da sürdürmeniz.

Fenerbahçe Kaptanı Mesut Özil ise ;

 “Tüm takım adına buraya geldiğiniz  ve bizi her zaman desteklediğiniz için teşekkür ederiz. Bugün çok üzgünüz ama şuna inanıyorum, sizler de inanın.  Perşembe günü bütün takım olarak elimizden geleni yapacağız ve inşallah maçı kazanacağız. Siz arkamızda oldukça inşallah bu takım bu sezon şampiyon olacak” dedi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir