Fenerbahçe’li Milli Boksör Buse Naz Çakıroğlu Olimpiyat Elemelerinde Altın Madalya Kazandı

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
fenerbahce_de_n_teknik_direktorluk_konusuna_aciklama_geldi

Last Updated on 9 Haziran 2021 by Aslıhan Demiralay

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları Avrupa Kota Müsabakalarının Fransa/Paris ayağı finalinde 51 kiloda ringe çıkan Fenerbahçeli milli boksörümüz Buse Naz Çakıroğlu, finalde karşılaştığı İngiliz rakibi Charley-Sian Davison’ı mağlup ederek altın madalyanın sahibi oldu.

Buse Naz Çaıkroğlu daha önce Olimpiyatlara katılmaya hak kazanmıştı. Buse Naz Olimpiyatlarda mücadele etme hakkı kazanan ilk Türk kadın boksör oldu. Buse Naz Çaıroğlu 1996 doğumlu ve 25 yaşında.

Buse Naz Çakıroğlu FB TV’ye şunları söyledi:

“Birkaç gün önce Olimpiyat vizesini garantilemiştik ama final için konsantrasyonumu sürdürdüm. Buradan şampiyonlukla dönmek bizi olimpiyatta bir numaralı seri başı yapacaktı ve bunu gerçekleştirdik. Çok güzel duygular yaşıyorum. Benim için çok anlamlı anlar. Çok duygusalım. Çok uzun süredir bekliyoruz. Olimpiyatlar ertelendi. Aynı başarıyı gösterebilir miyiz, hep bu düşünceler içerisindeydik. Şu anda hepsini yendik ve olimpiyatlara son bir adımımız kaldı. Oldukça heyecanlıyım. Geçen sene Londra’da bir maç yapmıştım. Pandemiden dolayı turnuva yarıda kaldığı için burada üç maçla devam ettirdim. Toplamda şampiyon olabilmek ve olimpiyatta seri başı olabilmek için 4 maç yapmam gerekiyordu. Çeyrek final maçına çok heyecanlı çıktım. Hem madalya garantileyebileceğim hem de olimpiyat vizesini kesin bir şekilde alabileceğim bir maçtı. Şimdiden unutmadığım maçlar arasına girdi. Yarı finalde de büyüklerdeki ilk Dünya Şampiyonası’nda yenildiğim rakibimle karşılaştık. Oldukça tecrübeli ve daha önce Olimpiyatta, Avrupa oyunlarında madalya kazanmış bir rakipti. Çok önemli bir başarı elde ettik, oradan 5-0’lık bir puanla maçtan ayrıldık. Final maçına gelirsek, geçtiğimiz yaz Charley ile yaklaşık bir ay kamp geçirmiştik.”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir