Fenerbahçe’nin Forma Sponsoru Puma Oldu

Fenerbahçe’nin Forma Sponsoru Puma Oldu

Son 16 yıldır Fenerbahçe’nin forma ve tedarik sponsoru olan Adidas’la anlaşması geçtiğimiz günlerde sona ermişti. Fenerbahçe spor Kulübü’nün sosyal medya hesabından paylaşılan videoyla kulübün forma ve tedarik konusunda Puma ile anlaştığı duyuruldu.

Fenerbahçe’nin Konuyla İlgili Tweet’i

Fenerbahçe’nin yeni formaları merakla beklenirken, kulübün bu anlaşmadan ne kadar kazanacağı açıklanmadı.

Fenerbahçe’de başkan Ali Koç, yeni forma sponsorunu ve forma tanıtım tarihlerini bugün yaptığı basın toplantısında açıklamıştı:

“Yeni sezon sponsorumuz Puma. Adidas’a şükranlarımızı iletiyorum. İş globalleştikten sonra dizayn gibi konularda sıkıntı yaşadık. Esneklik azaldı. Çok dar kalıplara sokulmaya çalışıldık. Daha esnek, daha iyi teklif ve 1. kategori takım olacağı için puma’ya geçtik. İki tanesi 19.07’de, üçüncüsü ağustos ayında beş büyük takımla beraber lansman yapılacak.

Değişik ve enteresan formalar. Bir sonraki sezonun formalarını da önümüze getirdiler. Yaklaşımları değişik. Bunu tercih ettik.

Formalarımız dolu. 1-2 değişiklik oldu. Formalarımız dolu olmasa idi, en geç mart sonu isimleri vermen gerekiyor, son 2 ayda çok büyük, çok farklı değişik enteresan talepler, kol için, sırt için, şort için geldi. Ancak aşağı yukarı aynı sponsorlarla devam ediyoruz. Yeni gelen biri var. Kripto mripto, konuşuruz sonra.”

Bir cevap yazın