Fenerbahçe’nin UEFA Avrupa Ligi’nde ki Rakipleri Belli Oldu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
fenerbahce

Last Updated on 27 Ağustos 2021 by Aslıhan Demiralay

UEFA Avrupa Ligi grup aşaması kura çekimi İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde yapıldı. Kura çekiminde Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç da kura çekiminde hazır bulundu.

Fenerbahçe’nin 3. torbadan katıldığı kurada 1. torbadan Yunanistan takımı Olympiakos, 2. torbadan Almanya takımı Eintracht Frankfurt ve 4. torbadan Belçika takımı Royal Antwerp ile eşleşti.

Fenerbahçe’nin UEFA Avrupa Ligi Rakipleri

Olympiakos (YUNANİSTAN)

Eintracht Frankfurt (ALMANYA)

Royal Antwerp (BELÇİKA)

UEFA Avrupa Ligi’nin grup aşamasında ilk sırayı alacak takımlar direkt olarak son 16 turuna yükselecek. Grubunu ikinci sırada bitirecek takımlar ise Şampiyonlar Ligi’nde grubunu üçüncü bitirecek 8 takımla eşleşecek ve play-off turunda karşılaşacak.
 
Grubunu üçüncü sırada bitirecek takımlar UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde son 24 takım arasına adını yazdıracak.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç kurayı şöyle değerlendirdi:

“Dün Şampiyonlar Ligi’nde Beşiktaş iyi bir kura çekti. Bugün Galatasaray, Fenerbahçe’nin sırasıydı. Gruplara baktığımız zaman, ‘orta şeker’ diyelim. Hangi gruba çıkarsak çıkalım bu sene biraz daha farklı enerji, kimya yakaladık. Hedeflediğimiz, planladığımız 3-4 transferimizi de bitirebilirsek, yetiştirebilirsek tabii FFP çerçevesinde, o zaman biz bu gruptan rahat çıkarız. Şu halimizle de gruptan çıkabileceğimizi düşünüyorum. Ama hocamızın istediği takviyeleri en kısa zamanda bitirirsek milli maç arasını da çok iyi değerlendirip bence takımımız -tabii ki hiçbir sakatlık olmadığı takdirde- hem lig için hem de Avrupa Ligi için hazır olacaktır.”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir