Forbes 2021’in En Çok Kazanan Tenisçilerini Açıkladı

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
forbes_dergisi_2021_in_en_cok_kazanan_teniscilerini_acikladi

Last Updated on 5 Mayıs 2022 by Aslıhan Demiralay

Federer, Serena ve Nadal Korta Çıkamadıklarında Bile Kazandılar

Tenis en çok kazandıran sporlardan biri. Hatta yıldız sporcular korta bile çıkamadıklarına kazanmaya devam ettiler. Dünyaca ünlü Forbes Dergisi 2021 yılının en çok kazanan tenisçilerini belirledi.

Forbes Dergisi’nin rakamlarına göre en çok kazanan tenisçiler;

5.Rafael Nadal

Dünyaca ünlü İspanyol tenisçi 2021 yılının en çok kazananlar listesinde 5.sırada. Rafael Nadal bu yıl turnuvalardan 4 milyon dolar kazanırken, kort dışında 23 milyon dolar kazandı. Hatırlanacağı gibi Nadal bu yıl Roland Garros’ta finalde kaybetmesinin ardından, mental olarak kendini hazırlamak için Wimbledon ve Tokyo 2020’den çekilmişti. Daha sonra Amerika Açık Tenis Turnuvası’na da katılmayacağını açıkladı. Ünlü giyim markası Nike, tenis raketi üreticisi Babolat, saat markası Richard Mille sponsorları arasında. Ayrıca 2021 yılında Amstel firmasıyla da çalışmaya başladı.

Rafael Nadal’ın Rafael Tennis Academy adıyla bir tenis okulu da bulunuyor.

ana_ivanovic
Ana Ivanovic’in Hayatı ve Kariyeri

4.Novak Djokovic

Dünya tenisinin 1 numarası Novak Djokovic 2021 yılında golden slam yapma şansını olimpiyat yarı finalinde kaybetse ve takvim grand slami yapma imkanını da Amerika açık Tenis Turnuvası finalinde kaçırdı. Djokovic turnuvalardan 8 milyon dolar kazanmayı başardı. Djokovic sponsorlardan ve reklamlardan ise 30 milyon dolar kazandı. Novak Djokovic’in Fransız Lacoste ve Amerikan Head firmasıyla Japon spor markası Asics ve UKG ile sponsorluk anlaşmaları mevcut. 2021 yılında ünlü saat markası Hublot, Raiffeisen Bank ve Lemoro ile sözleşme yaptı.

3.Serena Williams

Ünlü Amerikalı tenisçi Serena Williams 2021 yılında çok fazla turnuva oynamasa da turnuvalardan 1,8 milyon dolar ödül kazandı. 40 milyon dolar da sponsorluk ve reklam anlaşmalarından kazandı. Serena Williams’ın uzun yıllardır Nike ve Wilson firmalarıyla sponsorluk anlaşmaları mevcut. Kendi adıyla çıkardığı giyim ve mücevher markaları ve girişimcilere yönelik yatırımları da var.

2.Naomi Osaka

Japon tenisçi henüz 23 yaşında olmasına rağmen büyük başarılara imza attı ve finansal olarak da bunun karşılığını alıyor. Osaka turnuvalardan 5,1 milyon dolar kazanırken, reklam ve sponsorluk geliri olarak 55 milyon dolar kazandı. Naomi Osaka’nın Nike ve Yonex firmalarıyla anlaşmaları var. Ayrıca bir çok giyim markası ile de ortak çalışmaları mevcut. Ayrıca Mattel firmasıyla kendi adına bir Barbie bebek serisi çıkardı. Bu yaz piyasaya sürülen seri bir kaç saat içinde büyük satış rakamlarına ulaştı.

andre_agassi_nin_hikayesi
Andre Agassi’nin Hikayesi
1.Roger Federer

Eski dünya 1 numarası tenis efsanesi Roger Federer 2021 yılında sakatlıklarla boğuşsa da kazanç olarak liderliğini sürdürdü. Federer turnuva geliri olarak 0,6 milyon dolar gelir elde ederken, sponsorluk ve reklam geliri olarak 90 milyon dolar kazandı. Federer’in ünlü Japon giyim markası Uniqlo ve Amerikan markası Wilson’la sözleşmeleri bulunuyor. Ayrıca Rolex, Barilla, Mercedes ve Credit Suisse gibi kuruluşlarla da anlaşmalar yaptığını belirtelim. 1 milyar dolar kariyer kazancına da bu yıl ulaştı.

Bu Yazıyı Beğendiyseniz Bunlar da İlginizi Çekebilir:
marat_safin
Marat Safin Hayatı ve Kariyeri

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir