Lindemans Aalst 2-3 Fenerbahçe HDI Sigorta

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
fenerbahce_oznur_kablo

Last Updated on 15 Nisan 2021 by Aslıhan Demiralay

Fnerbahçe HDI Sigorta maça Ulaş Kıyak, Graham Vigrass, Nicholas Hoag, Emre Batur, Salvador Hidalgo, Metin Toy altısı ve libero Hasan Yeşilbudak ile başladı.

İlk sete hızlı başlayan taraf sarı-lacivertli takım oldu.5-0 ve 4-0’lık serilerle öne geçmesine rağmen ilk seti Lindemans Aalst takımı 25-20 kazandı.Set süresi 25 dakika.

İkinci sete hızlı başlayan takım Lindemans Aalst oldu.Ancak Lindemans Aalst 7 servis hatası yaptı ve Fenerbahçe HDI Sigorta’nın etkili hücumlarını durduramadı ve ikinci seti Fenerbahçe HDI Sigorta 22-25 kazandı maçta durumu 1-1’e getirdi.Setin süresi 23 dakika.

Üçüncü sette seti genelde önde götüren taraf Fenerbahçe HDI Sigorta oldu.Seti de 25-21 kazanan taraf sarı lacivertli takım oldu ve maçta durumu 2-1’e getirdi.Üçüncü set 26 dakika sürdü.

Dördüncü seti,setibaştan beri önde götüren Lindemans takımı kazandı.20 dakika süren seti Lindemans Aalst 25-17 kazandı.Maçı 2-2’ye getirdi.Bu skorla maç 5.sete uzadı.

Son sette kararlı ve hatasız oynayan Fenerbahçe HDI Sigorta, seti 15-9 kazanarak maçı 3-2 önde tamamladı.

Bu skorla Fenerbahçe HDI Sigorta CEV Şampiyonlar Ligi’ne galibiyetle başlamış oldu.

Maç sonrası Fenerbahçe HDI Sigorta Baş Antrenörü Erkan Toğan’ın maç sonu açıklamaları:

“Şampiyonlar Ligi’nde ilk galibiyetimizi aldığımız için çok mutluyum, oyuncularımı gösterdikleri performanslarından dolayı tebrik ediyorum. Turnuvaların ilk günü her zaman en zor gündür.”

Erkan Toğan

Fenerbahçe HDI Sigorta’nın başarılı oyuncusu Emre Batur’un maç sonrası görüşleri:”Şampiyonlar Ligi’ne galibiyetle başladığımız için çok mutluyum. İki takımı da kutluyorum, güzel mücadele oldu. Bu maçta eksiklerimiz vardı, bunları yarınki maçta telafi edeceğimizi düşünüyorum.

Lindemans Aalst-Fenerbahçe HDI Sigorta Maç Özeti

Fenerbahçe HDI Sigorta CEV Şampiyonlar Ligi Maç Programı

9 Aralık 2020 Çarşamba Fenerbahçe HDI Sigorta-Kedzierzin-Kozl.

10 Aralık 2020 Perşembe Fenerbahçe HDI Sigorta-PGE Skra Belchatow.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir