Olaylı Anadolu Efes-Fenerbahçe Beko Maçı Sonrası Yaşananlar

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
fenerbahce_beko_play_off_ikinci_macina-cikiyor

Last Updated on 6 Haziran 2021 by Aslıhan Demiralay

Dün akşam oynanan Anadolu Efes-Fenerbahçe Beko maçı sırasında yaşanan olaylar geceye damga vurdu. Bitime 3,5 dakika kala Melih Mahmutoğlu ve Singleton arasında ki pozisyon sonunda Anadolu Efes’te Singleton, Fenerbahçe Beko’da Melih Mahmutoğlu, Ahmet Düverioğlu ve Alex Perez , menajer Cenk Renda maçtan ihraç edildi. Maçta ayrıca Fenerbahçe Beko’dan Jan Vesely iki teknik faulden ihraç edilirken, Anadolu Efes’te ise Sertaç Şanlı 5 faulden oyun dışında kaldı. Yaşananlardan sonra Fenerbahçe yöneticisi Sertaç Komsuoğlu şunları söyledi:

“Takımı çekmeyi düşündük mü? Tabii kendi aramızda değerlendirdik ama böyle bir şey yapmadık. Oraya geleceğiz önce maça dönmemiz lazım. Biz Fenerbahçe olarak gerek erkeklerde gerek kadınlarda çok ciddi yatırımlar yapıyoruz. Bu anlamda Türkiye Ligi’nin kalitesini arttırmak için her türlü imkanımızı seferber ediyoruz. Geldiğimiz noktada endişelerimiz var. Sezon başından beri bazı konularda federasyona sıkıntılarımızı belirttik. Örnek vereyim: Karşıyaka maçından sonra federasyonun en yetkili isimlerinin bizi arayıp, ‘%100 haklısınız, bu hakemler bir daha sezon boyunca görev alamayacak, artık bundan sonra maç yönetmesi mümkün değil’ dedikleri hakemler 3 hafta sonra tekrar maç yönetmeye başladı. Yani biz samimiyet arıyoruz.

Aynı hakemler yine büyük hatalar yaptılar ama tek bizi değil, birçok takımı yaktılar. Biz burada Fenerbahçe’ye özel bir şey istemiyoruz, istemedik de. Ama bu işin tadı kaçtı. Bugün maça baktığımızda tabii ki eleştirecek yönleri vardır ama Jan Vesely elini kaldırsa hakemler teknik faul, kafasını çevirse faulle cezalandırıyorlar. Biz bunu ilk defa yaşamıyoruz. Ankara’da Türk Telekom maçında başlayan bir seridir bu. Aynı şekilde Türk Telekom maçında yaşadık, Fethiye deplasmanında yaşadık. Jan Vesely’e böyle bir tahrik etme olayı var. Aynı şeyi rakip takım yaptığında maalesef hiçbir şey olmuyor. Hakemler güzel konuşuyorlar, arkadaşın yaptığı hatayı anlatıyorlar, el ele kol kola geziyorlar. Bu tahriklerin sonucunda da… Bizim çocuklar buna emek harcıyorlar; Melih olsun, diğer oyuncular olsun. Üzerlerinde bir elektrik var, savaşıyorlar. Onlar da tahrik oluyorlar. Bu iş böyle yürümez arkadaşlar. Bu iş böyle yürüyecekse seneye EuroLeague’de oynayalım, Türkiye Ligi’ne de gençlerimizi koyarız o zaman görürüz bakalım ne oluyor Türkiye Ligi.”

Biz federasyon Başkanımızla, Derya ile Ömer Onan’la her zaman konuşuyoruz. Biz bu oyunun en önemli oyuncusuyuz. Siz bakmayın, tribünleri Fenerbahçe dolduruyor. Bu oyunun en büyük oyuncusuyuz. Her zaman konuşuyoruz, biz iyi niyetle derdimizi anlatıyoruz da, onlar da 4. hakemler gibi. 4. hakemler neye itiraz etsen sarılıyorlar, ‘tabi tabi’ diyorlar. Biz sarılma istemiyoruz, biz tamamen artık bu işlerin değişmesini istiyoruz. Biz gerek erkek basketbolda, gerek kadın basketbolda Türkiye’de en büyük yatırımı yapan takımız. Salona yatırım yapıyoruz, basketbola yatırım yapıyoruz, her şeye yatırım yapıyoruz. Buna karşılık torpil beklemiyoruz, saygı bekliyoruz. Bu saygıyı göremiyoruz, onu anlıyorum ama bu saygıyı biz göreceğiz.”

Fenerbahçe Beko Maç sonunda konuyu özetleyen bir Tweet attı:

Fenerbahçe’nin Maç Sonu Tweeti

Anadolu Efes 95-73 Fenerbahçe Beko

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir