Roland Garros 10 Haziran 2021 Skorları

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
roland_garros_10_haziran_2021_skorlari

Last Updated on 11 Haziran 2021 by Aslıhan Demiralay

Tek Kadınlar-Women’s Singles

Yarı Final-Semi Final

Anastasia Pavlyuchenkova(RUS)76
Tamara Zidanšek(SLO)53
Anastasia Pavlyuchenkova-Tamara Zidanšek

Roland Garros tek kadınlar yarı finalinde Rus tenisçi Anastasia Pavlyuchenkova, Tamara Zidanšek’i 2 sette eleyerek kariyerinde ilk kez bir grand slam finaline yükseldi. Teniste açık dönemininin bir rekoruna da miza attı. 52.grand slam katılımında finale yükselme başarısıyla. Anastasia Pavlyuchenkova 29 yaşında ve turnuva başlamadan önce dünya sıralamasında 32 numaradaydı. Bu yıl henüz şampiyonluk elde edemeyen Anastasia Pavlyuchenkova, kariyerinde 12 şampiyonluk elde etti.

Anastasia Pavlyuchenkova-Tamara Zidanšek Maçı Özeti
roland_garros_2021
Barbora Krejcíková(CZE)749
Maria Sakkari (GRE)567
Barbora Krejcíková-Maria Sakkari 

Diğer yarı finalde ise favori gibi görünen Maria Sakkari 3 sette elendi. Finale Barbora Krejcíková yükseldi. Barbora Krejcíková 25 yaşında ve turnuva öncesi 33 numaradaydı. Finalde tek kadınlarda 32 ve 33 numara yer alacak.

Krejcíková kariyerindeki tek şampiyonluğunu bu yıl Strasbourg’da elde etti. Krejcíková maçtan sonra yaptığı açıklamada Çek tenisinin efsane isimi ve genç yaşata hayatını kaybeden Jana Novotna’ya da değindi. Kendisine mentorluk de yapan Novotna’nın kendini izlediğine inandığını söyledi. Bu açıdan aslında Krejcíková için duygusal bir maç da olacak.

Barbora Krejcíková-Maria Sakkari Maç Özeti

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir