David Suchet’den Hayat Dersleri

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
davd_suchet_den_hayat_dersleri

Last Updated on 17 Haziran 2024 by Aslıhan Demiralay

david_suchet
David Suchet

Çok yönlü sanatçı Sir David Suchet‘den hayat dersleri.

1.Hiç sıkılmadım, hiç sıkılmadım. Boş bir günüm olursa bir kafede oturup izleyip gözlem yaparım. Ben harika bir gözlemciyim.

2.Her zaman kısa ve tıknaz oldum. Mezun olduktan sonra repertuar tiyatrosuna girdiğimde kendimi karakter rolleri yaparken buldum: Derin sesim, şeklim ve boyum nedeniyle 23 yaşımda 40 yaşında, 50 yaşında rolleri oynuyordum.

3. 18 yaşımdayken oyuncu olmak isteyip istemediğimden emin olmadığımda, bir oyun yazarının oyuncu olmadan sesinin olmayacağını fark ettim. Benim oyunculuk yapma nedenim bu: bu karakteri yazarım için mümkün olduğu kadar doğru bir şekilde ortaya koymak. Ve felsefemi hiçbir zaman değiştirmedim.

4.Ünlü olma fikrinin çok tehlikeli olduğunu düşünüyorum; ünlünün statüsünü korumak için sürekli tartışmalı olmanız gerekiyor. Reality TV eğlencenin ölümüdür; sadece akılsız bir TV ama röntgenci doğası nedeniyle popüler ve insanlar çok röntgenci.

5.Kendimi göstermekle ya da kendimi oynamakla gerçekten ilgilenmiyorum. Bir aktör olarak bana verilen hediye, başka insanlar olabilmektir.

6.Fotoğrafçılıkla gerçekten ilgileniyorum ve dijital jenerasyona yetişmeye çalışıyorum; eski 35mm kameralara alışmıştım.

7.Harika oyunlarda rollere ışık tutan, insanların o rolleri düşünmesini ve yeniden düşünmesini sağlayan performanslar sergileyen bir karakter oyuncusu olarak anılmayı çok isterim.

8.Sanırım oyunculuğu fazla ciddiye alıp eğlenceyi kaçırmakla suçlanabilirim. İşimi çok ciddiye alıyorum; Bunun sorumluluğunu üstleniyorum.

İlgili Yazı: David Suchet’de Poirot and Me

David Suchet Kimdir?

David Suchet. 2 Mayıs 1946’da Londra, İngiltere’de doğdu. Kariyeri boyunca hem sahnede hem de ekranda birçok önemli rolde yer aldı.

Kariyeri ve Öne Çıkan Rolleri:

  • Hercule Poirot: David Suchet, Agatha Christie’nin yaratmış olduğu Belçikalı dedektif Hercule Poirot’yu canlandırarak dünya çapında ün kazandı. ITV tarafından yapılan “Agatha Christie’s Poirot” adlı dizi, 1989’dan 2013’e kadar devam etti ve Suchet, Christie’nin yazdığı tüm Poirot hikayelerinde bu karakteri canlandıran tek aktör oldu.
  • Sahne Performansları: Suchet, Royal Shakespeare Company gibi prestijli tiyatro topluluklarında sahne almış ve birçok Shakespeare oyununda rol aldı.Ayrıca, Arthur Miller’ın “All My Sons” ve Eugene O’Neill’in “Long Day’s Journey Into Night” gibi önemli tiyatro eserlerinde de performans sergiledi.
  • Diğer Televizyon ve Film Rolleri: Suchet, televizyon ve sinemada da çeşitli roller üstlendi. BBC’nin “The Way We Live Now” dizisinde Augustus Melmotte karakteriyle beğeni topladı ve “The Bank Job” (2008) gibi filmlerde de rol aldı.

İlgili Yazı: Steve McQueen’den Hayat Dersleri

Bu Yazıyı Beğendiyseniz Bunlar da İlginizi Çekebilir:

en_iyi_agatha_christie_uyarlamalari
En İyi Agatha Christie Uyarlamaları
en_iyi_agatha_christie_romanlari
En İyi Agatha Christie Romanları

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir