Fenerbahçe Beko’dan Sezon Değerlendirmesi

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
euroleague_paly_off_ikinci_maci_cska_moskova_fenerbahce_beko

Last Updated on 8 Haziran 2021 by Aslıhan Demiralay

ING Basketbol Süper Ligi’ni ikinci sırada bitiren Fenerbahçe Beko’da yönetici Sertaç Komsuoğlu FB TV’ye sezonu değerlendirdi.

“Öncelikle seriyi kazanarak Basketbol Süper Ligi’ni kazanan Anadolu Efes takımını kutluyoruz. Bununla birlikte biz de maalesef bu seride istediğimiz oyunu sergileyemedik ve bu şekilde de bu sezonu kapatmış olduk.
 
Biliyorsunuz bu sezona esasında çok kötü başladık. Sonra takım toparlandı, çok güzel maçlar çıkardı ve sezon başında bırakın ilk 8’e girmeyi, EuroLeague’de sonlarda kalır denilen Fenerbahçe ilk 8’e girdi. İlk 8’e girdikten sonra eğer aşı sorunu olmasaydı veya sakatlıklarımız olmasaydı Final Four da görürdü. Tabii ‘şu olsaydı, bu olsaydı’ demek için doğru zaman değil. Sonuçta EuroLeague’de ilk 8’e girdik ve CSKA ile olan play-off serisinde yenilerek Final Four’a katılamadık. Sonra Türkiye Ligi’ne döndük. Türkiye Ligi’nde finale kaldık. Finalde çok daha iyi mücadele edeceğimize inanıyordum fakat maalesef Türkiye Ligi’nde de başta söylediğim gibi istediğimiz oyunu oynayamadık ve sonuçta da ligi ikinci olarak tamamladık.
 
İlk günden beri aynı şeyi söylüyorum; Fenerbahçe için başarı şampiyonluktur. Fenerbahçe için başarı yarıştığı her kategoriyi birinci tamamlamaktır. Bu sene bu doğrultuda kendimize özeleştiri yapmamız da gerekiyor. Kolay bir sezon olmadı. Gerek pandemi, gerek taraftarlarımızdan uzak olmak, gerek sakatlıklar… Birçok neden sıralayabiliriz. Bugün sıralayacağımız her şey bence bir anlamda bahane gibi görülebilir. Biz Fenerbahçe’nin önümüzdeki sezon taraftarımızın beklediği kavgacı, mücadeleci, sahaya yüreğini, vücudunu tam yansıtan hale gelmesi için aylardır çalışıyoruz. Aylardır her türlü konuyu değerlendiriyoruz. Gelecek sezon taraftarlarımız çok daha iyi bir takım görecek. Taraftarlarımız arenaya geri döndüklerinde özledikleri Fenerbahçe’ye kavuşacaklar. Özledikleri Fenerbahçe derken sadece takımımız kastetmiyorum, oyun tarzını da kastediyorum. Çok iyi isimlerle takımımızı güçlendirdik, güçlendiriyoruz, güçlendireceğiz ve önümüzdeki sezon çok heyecan veren bir takım olacağız. Bununla ilgili de zaten ilerleyen günlerde gerekli açıklamaları yapacağız. Şimdi sezonu tamamladık. Oyuncular için belki milli takım kampları olacak, oyuncularımızın bir bölümü ülkelerine dönecekler. Ama biz bu 15-20 günü çok iyi çalışarak geçireceğiz ve taraftarlarımızı çok heyecanlandıracak hamlelerimizi duyuracağız. Bununla birlikte genel değerlendirmelerimizi de önümüzdeki günlerde gerekli arkadaşlarımızla yapıp ondan sonra yılın değerlendirmesini daha net, daha somut bir şekilde yapacağımıza inanıyorum.” dedi.

ING Basketbol Süper Ligi Fenerbahçe Beko Play-Off Maçları

Çeyrek Final

I.Maç Fenerbahçe Beko 103-91 Darüşşafaka Tekfen

II.Maç Darüşşafaka Tekfen 79-98 Fenerbahçe Beko

Yarı Final

I.Maç Fenerbahçe Beko 83-79 Pınar Karşıyaka

II.Maç Fenerbahçe Beko 71-80 Pınar Karşıyaka

III.Maç Pınar Karşıyaka 62-67 Fenerbahçe Beko

IV.Maç Pınar Karşıyaka 76-78 Fenerbahçe Beko

Final

I.Maç Anadolu Efes 111-71 Fenerbahçe Beko

II.Maç Anadolu Efes 95-73 Fenerbahçe Beko

III.Maç Fenerbahçe Beko 66-93 Anadolu Efes


 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir