Fenerbahçe Opet 3-0 Nantes

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
fenerbahce_opet_te_kadro_degisimi

Last Updated on 15 Nisan 2021 by Aslıhan Demiralay

Fenerbahçe Opet CEV Şampiyonlar ligi ilk maçında Fransa’nın güçlü takımı Nantes ile karşılaştı.

Fenerbahçe Opet maçı 3-0 kazanarak Şampiyonlar Ligi’ne çok iyi bir başlangıç yaptı.

Fenerbahçe Opet maça Eda Erdem Dündar, Naz Aydemir Akyol, Dicle Nur Babat, Brankica Mihajlovic, Melissa Vargas, Bianka Busa altısı ve libero Melis Yılmaz’la başladı.

İlk seti 25-16 kazanan Fenerbahçe Opet maçta 1-0 öne geçti.

İkinci sette de üstün bir oyun ortaya koyan sarı melekler seti 25-18 kazanarak maçı 2-0’a taşıdı.Son sette daha da rahat bir oyun ortaya koyan Fenerbahçe Opet seti 25-15 kazandı ve maçı 3-0 kazandı.

Fenerbahçe opet pasrü Naz Aydemir Akyol maçın MVP’si seçilirken,Kaptan Eda Erdem Dündar CEV Şampiyonar Ligi’nde 750 puan barajını aşan ilk Fenerbahçe’li sporcu oldu.

Setler

I.Set: 25-16 Fenerbahçe Opet

II.Set: 25-18 Fenerbahçe Opet

III.Set: 25-15 Fenerbahçe Opet

Fenerbahçe Opet-Nantes Maçının Önemli Anları

Fenerbahçe Opet Baş Antrenörü Zoran Terci’in maç sonu açıklamaları ise söyle:

Bu tarz turnuvalarda ilk maçlar her zaman zor olur. Nantes iyi bir takım, Fransa’nın iyi ekiplerinden. Bu yüzden maçın bu kadar kolay geçmesini beklemiyordum. İyi maç çıkardık. Bloklarda ve savunma konusunda iyiydik. Diğer maçlar için daha iyi hazırlanmalıyız ama yine de bugünkü oyundan çok memnunum.

Zoran Terzic

Fenerbahçe Opet Kaptanı Eda Erdem Dündar ve pasör Naz Aydemir Akyol’un görüşleri:

Eda Erdem Dündar:”Bugün güzel bir açılış yaptığımızı düşünüyorum. Maçtan önce konuştuğumuzda hedefimiz zaten ilk iki maçı net skorlarla kazanıp enerjimizi üçüncü maça saklamaktı. Güzel bir başlangıç oldu, sahanın her alanında üstündük.”

Naz Aydemir Akyol:“İlk gün her zaman çok zordur. Bugün iyi bir oyunla galip geldiğimiz için çok mutluyuz. Takım olarak hedefimiz gün gün ilerlemekti. İlk günü galibiyetle kapattığımız için mutluyuz.

Fenerbahçe Opet CEV Şampiyonlar Ligi 2.maçında bugün( 9 Aralık 2020) Calcit Volley Kamnik takımıyla saat 22,30’da karşılaşacak. Fenerbahçe’nin erkek voleybol takımı Fenerbahçe HDI Sigorta da CEV Şampiyonlar Ligi ilk maçında Belçika takımı Lindemans Aalst Takmı’nı 3-2 yenerek turnuvaya galibiyetle başladı.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir