Fenerbahçe Opet Üst Üste İkinci Kez Şampiyon

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
fenerbahce_opet_ust_uste_ikinci_kez_sampiyon

Last Updated on 22 Nisan 2024 by Aslıhan Demiralay

Fenerbahçe Opet 3-0 Eczacıbaşı Dynavit


Fenerbahçe Opet, Vodafone Sultanlar Ligi Final Etabı serisinde Eczacıbaşı Dynavit’e 3-2’lik üstünlük kurdu ve üst üste 2., toplamdaysa 7. şampiyonluğunu kazandı.

Fenerbahçe Ope arşılaşmaya Eda Erdem Dündar, Arina Fedorovtseva, Bojana Drca, Ana Cristina De Souza, Melissa Vargas, Aslı Kalaç altısı ve libero Gizem Örge’yle başladı.

SET SKORLARI
I.SET fenerbahce_opet25-18 Fenerbahçe Opet
II.SET fenerbahce_opet25-22 Fenerbahçe Opet
III.SETfenerbahce_opet 27-25 Fenerbahçe Opet

En iyilerin ödüllendirildiği törende Melissa Vargas; ‘En Değerli Oyuncu’, ‘En Hızlı Servis Ödülü(110 km) ve Dünya Baltacıoğlu Uluslararası Başarı Ödülü olmak üzere 3 ödülün birden sahibi olurken; ‘En İyi Smaçör’ Ana Cristina De Souza, ‘En İyi Pasör’ Bojana Drca, ‘En İyi Libero’ Gizem Örge, ‘En İyi Orta Oyuncu’ da Eda Erdem Dündar seçildi.

Sarı Melekler böylece AXA Sigorta Kupa Voley‘in ardından lig kupasının da sahibi olarak sezonu iki şampiyonlukla noktaladı. 

2008-2009, 2009-2010, 2010-2011, 2014-2015, 2016-2017 ve 2022-2023 sezonlarında şampiyonluk ipini göğüsleyen Fenerbahçe Opet, 2023-2024 sezonunu da şampiyonlukla tamamladı. 

Şampiyonluk sonrası Fenerbahçe Opet Baş Antrenörü Stefano Lavarini: “Çok iyi hissediyorum. Süper Lig ve süper maç. İki büyük takımın iyi büyük şovuydu. Sonuca ulaştık ve son topa kadar asla savaşmaktan vazgeçmedik. Hepsine teşekkür ediyorum. Son sayıya kadar mücadele ettik. Çok sevinçliyim. Çok mutluyum.” dedi.

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç ise: “Hepimizi mutlu ettiler, camiamıza hayırlı, uğurlu olsun. Ama buruk bir sevin. Kupayı aldık, ligi aldık ama bu takım Avrupa’yı alsın diye kurmuştuk. İnşallah seneye Avrupa’yı alırız. Ama iyi bir takımımız var. Önümüzdeki senenin takımı da hazır.  Belki bir pozisyona dokunuş… Ama onun dışında hazırız. İnşallah iki sene üst üste şampiyon, üçüncü sene de şampiyon olur ama şimdi Avrupa’yı almanın zamanı geldi. Dikkat ederseniz tüm bu alanlarda ezeli rakiplerimizle yarışmıyoruz. Hep şirket takımlarıyla yarışıyoruz. Kolay değil. Onların bütçeleri daha kuvvetli, manevra alanları daha fazla. Biz de sıkıntılı ekonomimiz içinde Dünyanın En Büyük Spor Kulübü vizyonu çerçevesinde yatırımlarımızı bir şekilde yapıyoruz. Sponsorlarımıza çok ama çok teşekkür ediyorum. Onlar olmadan başarılar gelmez. İnşallah seneye de devam eder.” açıklamasını yaptı.

Şampiyonluk Serisinin Skorları
I.MAÇ: Eczacıbaşı Dynavit 1-3 Fenerbahçe Opet
II.MAÇ: Fenerbahçe Opet 2-3 Eczacıbaşı Dynavit
III.MAÇ: Fenerbahçe Opet 3-0 Eczacıbaşı Dynavit
IV.MAÇ: Eczacıbaşı Dynavit 3-0 Fenerbahçe Opet
V.MAÇ: Fenerbahçe Opet 3-0 Eczacıbaşı Dynavit

fenerbahce_opet_2023_2024_kadrosu
Fenerbahçe Opet 2023-2024 Kadrosu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir