Fenerbahçe Öznur Kablo 3.lük Madalyasını Kazandı

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
fenerbahce_oznur_kablo_3_luk_madalyasini_kazandi

Last Updated on 18 Nisan 2021 by Aslıhan Demiralay

Sopron Basket 58-64 Fenerbahçe Öznur kablo

Euroleague Women’da sezona şampiyonluk parolasıyla başlayan Fenerbahçe Öznur Kablo yarı final maçında talihsiz bir şekilde Ekaterinburg’a 84-88 yenilince üçüncülük maçına çıktı.

Fenerbahçe Öznur Kablo üçüncülük maçına Alina Iagupova, Kyla McBride, Satou Sabally, Jasmine Thomas ve Kia Vaughn beşiyle başladı.

İlk dakikalarda agresif savunma yapan sarı lacivertliler nedeniyle ilk beş dakikada Sopron takımı sadece 1 sayı atabilirken, Fenerbahçe Öznur Kablo 9 sayı kaydetmeyi başardı.

Bitime 3 dakika kala skor 5-13 oldu. Sopron özellikle Final-Four’a gelene kadar savunması ile öne çıkan bir takım oldu. Ancak Fenerbahçe Öznur Kablo ilk çeyrekte skor bulmakta güçlük çekmedi ve ilk çeyrekte savunma başarısı ile rakibini 9 sayıda tutmayı başardı. Çeyrek sonunda skor 9-22 Fenerbahçe Öznur kablo lehine oldu.

İkinci çeyreğin başında üçlüklerle skor bulan Fenerbahçe Öznur Kablo skoru 16-32’ye taşıdı. Ancak çeyreğin ikinci yarısından itibaren Fenerbahçe Öznur Kablo skor üretmekte zorluk çekmeye başladı ve skor 27-34 oldu. Sopron toplamda 11-0 ‘lık bir seri yakaladı ve devre arasına 31-36 ‘lik skorla girildi.

İkinci yarıya iyi başlayan Fenerbahçe Öznur Kablo 4-0’lık bir seri yakaladı. Ancak Sopron’da bir seri yakaladı ve bitime 5,55 dakika kala skor 37-42 oldu. Sopron takımı 3.çeyrekte daha iyi organize oldu ve çeyrek sonunda skor 46-47’ye geldi. Özellikle Sopron’da Tina Krajisnik-Jovanovic etkili oldu.

Dördüncü çeyreğe sarı lacivertli takım daha iyi başladı, Sopron bu bölümde çok top kaybı yaptı. Son çeyreğe Fenerbahçe Öznur Kablo 6-0’lık seriyle başladı ve skoru 46-53’e taşıdı. Bitime 1,40 dakika kala 10 sayıya çıkan fark beşe indi.

Ancak maçın son anlarında rakibine üstünlük sağlayan sarı lacivertliler karşılaşmayı 58-64 mağlup etti.

Fenerbahçe Öznur Kablo’nun karşılaşmasını Fenerbahçe Yönetim Kurulu ve corona rahatsızlığını yeni atlatan Başkan Ali Koç’da izledi.

Karşılaşma sonrası Fenerbahçe Öznur kablo Antrenörü Victor Lapena şunları söyledi: “Ekaterinburg maçından sonra bu karşılaşmaya hazırlanmak pek de kolay olmadı ama takımım harika bir geri dönüşe imza attı. Kendilerini üçüncülük maçına çok iyi hazırladılar. Hırslı bir şekilde sahada mücadele ettiler ve üçüncülük madalyalarımızı aldık. Duygusal anlar yaşıyoruz tabi ki, şimdilik EuroLeague sezonunu tamamladık. Gelecek sezon çok daha başarılı olmak için elimizden geleni yapacağız.” dedi.

Çeyrek Skorları

I.Çeyrek 9-22 Fenerbahçe Öznur Kablo

II.Çeyrek 22-14 Sopron

III.Çeyrek 15-11 Sopron

IV.Çeyrek 12-17 Fenerbahçe Öznur Kablo

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir