Nick Kyrgios Geçmişte Yaşadığı Mental Sorunlar Hakkında Konuştu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
nick_kyrgios

Last Updated on 11 Aralık 2023 by Aslıhan Demiralay

Ünlü Avustralyalı tenisçi Nick Kyrgios 2019 yılında yaşadığı mental sağlık sorunları ve Andy Murray’nin kendisine yaptığı yardım konusunda samimi açıklamalar yaptı.

İlgili Haber: Tenisin Genç Yeteneği Jannik Sinner

Kyrgios TalkTV’deki Piers Morgan Uncensored programında şunları söyledi:

Tura katıldığım gibi henüz gelişme aşamasında olduğumu görüp beni kanatları altına aldı. Kariyerimin ilerleyen dönemlerinde, eğitilemez veya kendi yolunda giden biri olduğumu düşündüğümü fark etti ama beni her zaman kolladı.

Bunu [kendime zarar verdiğimi] görünce ‘Kolundaki ne?’ dedi. O aşamada epey kötü durumdaydı. Andy elbette bana bununla ilgli tavsiye vermeye çalışıyordu. Ama ben o zamanlar o kadar burnumun dikine gidiyordum ki onu dinlemedim. Tabii ki büyük minnet duyuyorum. Ona çok teşekkür ederim.

Sanırım bir buçuk ya da iki yıl sadece zarar görmemden ibaretti. Dürüst olmak gerekirse epey karanlıktı. Profesyonel turda turnuvalar kazanıyordum, her gece içiyordum, kendime zarar veriyordum, kolumda bir şeyler yakıyordum, eğlenmek için kendimi kesiyordum. Bu bir acı bağımlılığına dönüşmüştü. Kendimden nefret ediyordum. Uyanıp Nick Kyrgios olmaktan nefret ediyordum.”

Kyrgios, akıl sağlığı sorunlarıyla mücadele ettikten sonra 2019’da Londra’daki bir psikiyatri koğuşuna yatmıştı.

Ünlü tenisçi tüm bunları ardında bırakarak 2022 yılında Avustralya Açık Tenis Turnuvasında çift erkeklerde şampiyonluk elde etti. Ayrıca 2022 Wimbledon’da tek erkeklerde finale yükseldi.

Son haberlere göre Nick Kyrgios sakatlığı nedeniyle Avustralya Açık 2024’den çekildi.

marat_safin
Marat Safin’in Hikayesi

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir