Cem Yılmaz’ın Yönettiği Filmler

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
cem_yilmaz_in_yonettigi_filmler

Last Updated on 8 Aralık 2022 by Aslıhan Demiralay

Yönetmen Koltuğunda Cem Yılmaz

Cem Yılmaz, Boğaziçi Üniversitesinde Turizm ve Otel Yönetimi bölümünden mezun olduktan sonra mizah dergisi Leman’da karikatürist olarak kariyerine başladı. Sonrasında ise BKM’de sahne almaya başlayan ünlü sanatçının komedyenlik serüveni sahnelerde devam etti. Cem Yılmaz’ın beyazperdeyle tanışması ise 1998 senesinde Ömer Vargı’nın yönettiği “Her Şey Çok Güzel Olacak” filmiyle oldu. Karikatürist, komedyen, oyuncu, senarist, yapımcı ve yönetmen gibi farklı alanlarda işlere imza atan sanatçının ulusal ve uluslararası pek çok ödülü bulunuyor. Cem Yılmaz’ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmleri sizler için derledik.

En İyi Ferzan Özpetek Filmleri

1. Karakomik Filmler: Deli ve Emanet (2020)

Karakomik Filmler: Deli ve Emanet, orta metraj iki filmden oluşuyor. Cem Yılmaz tarafından yazılıp yönetilen filmlerin kadrosunda ise Özkan Uğur, Cem Davran, Büşra Develi, Çağlar Çorumlu, Özge Özpirinçci ve Tansu Biçer yer alıyor. Sinemaseverlere tek film çatısı altında iki farklı hikâyeyi sunan bu filmlerin başrolünde yine Cem Yılmaz karşımıza çıkıyor. “Deli” isimli kısımda, en büyük hayali âşık olduğu kadının karşısında oturmak olan bir taksicinin gece mesaisinde başına gelen sıra dışı olaylar anlatılıyor. “Emanet” isimli bölümde ise yetenek yarışmalarına katılarak ünlü olmanın hayalini kuran bir dansçının hikâyesine yer veriliyor. Filmin IMDB puanı: 5.6.

Karakomik Filmler: Deli ve Emanet (2020)-Trailer
cem_yilmaz_filmleri

2. Karakomik Filmler: Kaçamak ve 2 Arada (2019)

Karakomik Filmler: Kaçamak ve 2 Arada, orta metraj iki filmden oluşuyor. Cem Yılmaz tarafından yazılıp yönetilen filmlerin kadrosunda ise Zafer Algöz, Ozan Güven, Necip Memili, Özkan Uğur, Uraz Kaygılaroğlu ve Umut Kurt yer alıyor. “Kaçamak” ve “2 Arada” filmlerinin başrolünde yine Cem Yılmaz karşımıza çıkıyor. “Kaçamak” isimli kısımda, birlikte tatile çıkan dört arkadaşın başına gelen maceralar konu ediliyor. “2 Arada” isimli bölümde ise Ayzek isimli bir adamın hayatı anlatılıyor. Bu hikâyenin tamamı bir feribotun içinde geçiyor. Filmin IMDB puanı: 6.4.

Karakomik Filmler: Kaçamak ve 2 Arada (2019)-Trailer

Yılmaz Erdoğan’ın Yönettiği Filmler

cem_yilmaz_filmleri
3. Ali Baba ve Yedi Cüceler (2015)

Cem Yılmaz tarafından yazılıp yönetilen filmin kadrosunda Zafer Algöz, Çetin Altay Irina Ivkina ve Yosi Mizrahi bulunuyor. Zafer Algöz’e, 21. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri “Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu” ödülünü getiren filmin başrolünde yine Cem Yılmaz var. Film, Şenay Cüccaciye ve ortaklarının hikâyesine odaklanıyor. Bahçe cüceleri satan Şenay Cüccaciye ve ortakları, günün birinde Avrupa’da düzenlenen bir fuara katılmak için yola koyulurlar. Ancak burada onları bekleyen sürprizler vardır. Çok geçmeden kendilerini tahmin bile edemeyecekleri bir olayın içinde bulacaklardır. Filmin IMDB puanı: 5.6.

Ali Baba ve Yedi Cüceler (2015)-Trailer
cem_yilmaz_filmleri
4. Pek Yakında (2014)

Cem Yılmaz tarafından yazılıp yönetilen filmin kadrosunda Ozan Güven, Özkan Uğur, Zafer Algöz ve Çağlar Çorumlu gibi sanatçının yakın arkadaşları yer alıyor. 2014 yılında gösterime giren filmde, korsan DVD’cilik yapan Zafer isimli adamın hikâyesi anlatılır. Zafer, korsan DVD’cilik yaparak ailesini geçindiren orta yaşlı bir adamdır. Günün birinde karısının kendisini terk etmesiyle birlikte yıllar önce yaptığı işe girişmeye kalkar. Eskiden figüranlık yapan Zafer, karısından ayrıldıktan sonra film yapımcılığına soyunur. Yeşilçam göndermelerinde bulunan ve ince esprilere yer verilen film Cem Yılmaz’ın en iyi filmlerinden biri. Filmin IMDB puanı: 7.3.

Pek Yakında (2014)-Trailer
cem_yilmaz_filmleri
5. AROG (2008)

Cem Yılmaz’ın kaleme aldığı ve Ali Taner Baltacı ile birlikte yönettiği filmin kadrosunda Özge Özberk, Ozan Güven, Zafer Algöz ve Nil Karaibrahimgil gibi ünlü sanatçılar yer alıyor. “GORA” filminin devamını niteliğindeki filmde, halı satıcısı Arif’in başına gelen komik olaylar anlatılıyor. Arif “GORA”da yalnızca dost değil, aynı zamanda düşman da edinmiştir. Arif’ten intikam almak isteyen Komutan Logar, zaman makinesini kullanarak Arif’i 1 milyon yıl geriye, yani taş devrine ışınlar. Arif ise yeniden yaşadığı döneme dönmenin yollarını arayacaktır. Filmin IMDB puanı: 7.3.

AROG (2008)-Trailer
cem_yilmaz_filmleri
6. Hokkabaz (2006)

Cem Yılmaz tarafından yazılıp yönetilen filmin kadrosunda kendisine; Mazhar Alanson, Özlem Tekin ve Tuna Orhan gibi oyuncu ve şarkıcılar eşlik ediyor. 2006 senesinde gösterime giren filmde; İskender, Maradona ve Sait isimli adamların hikâyesi anlatılıyor. İskender, çocukluğundan beri sihirli şeylere ilgi duymuş bir hokkabazdır. Maradona ise İskender’in yanından ayrılmayan en yakın arkadaşıdır. Ancak İskender’in iyi bir hokkabaz olduğuna Maradona haricinde kimse inanmamaktadır. İskender’de kendisini kanıtlamak için büyük bir turneye çıkar. Bu turnede kendisine en yakın arkadaşı Maradona ve babası Sait eşlik eder. Ancak yaşanacak birbirinden ilginç olaylar, her şeyin farklı bir seyirde gitmesiyle sonuçlanır. Filmin IMDB puanı: 7.4.

Hokkabaz (2006)-Trailer
cem_yilmaz_filmleri
Bu Yazıyı Beğendiyseniz Bunlar da İlginizi Çekebilir:
21_yuzyilin_en_iyi_100_filmi
21. Yüzyılın En İyi 100 Filmi
en_cok_oscar_kazanan_oyuncular
En Çok Oscar Kazanan Oyuncular
tum_zamanlarin_en_iyi_amerikan_filmleri
Tüm Zamanların En İyi Amerikan Filmleri

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir