Hayalet Avcıları: Öteki Dünya

Hayalet Avcıları: Öteki Dünya

Last Updated on 8 Aralık 2022 by Aslıhan Demiralay

Ghostbusters: Afterlife (2021)

Efsanevi Ghostbusters serisinin son filmi 2021 yılında gösterime girdi.

Jason Reitman’ın yönettiği filmin senaryosu yönetmen Reitman ve Gil Kenan’a ait. Filmde önceki seriden Dan Aykroyd, Bill Murray, Sigourney Weaver ve Annie Potts yer alırken, kadroya yeni katılan isimler ise Finn Wolfhard, Carrie Coon, Mckenna Grace ve Paul Rudd. 80’li yıllarda çekilen filmlerde baş rollerden biri olan Egon Spengler’ı canlandıran Harold Ramis ise 2014 yılında hayatını kaybetti. Yönetmen Jason Reitman ise Hayalet Avcıları serisini yöneten Ivan Reitman’ın oğlu.

space_jam_2
Space Jam 2: New Legacy

Hayalet Avcıları: Öteki Dünya Filmi Konusu

Filmin konusuna gelince; bekar bir anne ve iki çocuğu küçük bir kasabaya gelirler. Burada büyük babalarının geride bıraktığı mirası keşfetmeye başlarlar.

Filmle ilgili konuşan başrol oyuncusu Bill Murray şunları söyledi: “Zordu, gerçekten zordu. Bu iyi olacağını düşünmemin sebebi. Kısa bir süre içindeydik ama fiziksel olarak acı vericiydi. O çantaları takmak inanılmaz derecede rahatsızdı. Bu filmdeki özel efektlerde yüzünüze gelen çok fazla rüzgar ve toz vardı ve çok fazla oturup sonra tekrar kalkıyorduk. ‘Bu ne? Ne yapıyorum?’ diye düşündürmüştü. Çok rahatsız ediciydi. “

Hayalet Avcıları: Öteki Dünya (Ghostbusters: Afterlife-2021)-Trailer

Filmin 1977 doğumlu yönetmeni Jason Reitman 4 kez Oscar’a aday oldu. En bilinen filmleri arasında 2009 yapımı Up in the Air (Aklı Havada), 2007 yapımı Juno, 2018 yapımı The Front Runner ve 2013 yapımı Labor Day sayılabilir.

75 milyon dolar bütçeyle çekilen film dünya çapında 197 milyon dolardan fazla hasılat elde etti. Filmin IMDB puanı: 7,1.

Hayalet Avcıları Filmleri Kronolojisi

Orijinal Seri
Film Adı Yapım YılıYönetmen
Ghostbusters1984Ivan Reitman
Ghostbusters II1989Ivan Reitman
Ghostbusters: Afterlife (2021)2021Jason Reitman
Franchise
Ghostbusters 2016Paul Feig
Hayalet Avcıları Filmleri Kronolojisi
Bu Yazıyı Beğendiyseniz Bunlar da İlginizi Çekebilir:
en_iyi_doga_filmleri
En İyi Doğa Filmleri
en_cok_oscar_kazanan_oyuncular
En Çok Oscar Kazanan Oyuncular
en_iyi_casus_filmleri
En İyi Casus Filmleri

Bir cevap yazın