Nicolas Anelka Belgeseli

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
nicollas_anelka

Last Updated on 11 Mart 2022 by Aslıhan Demiralay

Nicolas Anelka

Nicolas Anelka Fransız futbolunun kötü çocuğu olarak isim yapmış bir futbolcu.

Nicolas Anelka özellikle Fenerbahçe’de oynaması nedeniyle ülkemizde fazlasıyla sevilen bir futbolcu. Müthiş yeteneği, atletik fiziği ve din değiştirdiği yönündeki iddialarla her zaman gündemde olan bir adam.

Çocukluğundan beri yeteneği ile ön plana çıkan Anelka Paris’in arka sokaklarında futbola başladı ve o zamandan itibaren hep dikkat çekti.

Nicolas Anelka’nın Kariyerinden Notlar

Nicolas Anelka 14 Mart 1979 tarihinde Le Chesnay’da dünyaya geldi.

Nicolas Anelka Paris Saint Germain’in profesyonel takımında oynayan en genç oyunculardan biri ve orada gösterdiği başarıları ile Arsenal’e transfer olduğunda henüz 18 yaşındaydı.

Arsenal’de geçirdiği başarılı dönemin ardından 20 yaşında Real Madrid’e transfer olduğunda her şey bir çeşit peri masalı gibiydi. Ancak İspanyol medyasının dur durak bilmemesi ve takım arkadaşları ile olan sorunları nedeniyle burada kalıcı olamadı ve bütün futbolseverlerin aklında acaba Real Madrid’de devam etseydi futbol adına neler yaşanabilirdi sorusunu bıraktı.

Real Madrid’den sonra tekrar Paris Saint Germain’e dönen Anelka hakkında yaratılan imajın biraz daha kurbanı olur. Genellikle çok güler yüzlü olmayan ve basınla yakın ilişki kurmayan bir futbolcu Anelka..

Bunun da etkisiyle basının adının etrafında yarattığı imajı kırması hiç kolay olmadı. Hakkında her zaman, mutsuz, huzursuz ve hatta uyumsuz gibi sıfatlarla yaratılan imaj insanların Anelka’ya karşı ön yargılı olmalarına sebep oldu.

Bizim açımızdan bir diğer ilginç tarafı 27 Ocak 2005 tarihinde Fenerbahçe’ye transfer olması. Ülkemize gelen en yetenekli ve en kariyerli futbolculardan biri olan Anelka 2006-2007 sezonu sonunda Bolton’a transfer oldu. Fenerbahçe’de başarılı bir dönem geçiren Anelka taraftarın gönlünde taht kurarak İstanbul’dan ayrıldı.

Anelka:Misunderstood-2020

Bolton’da da oynadıktan sonra çeşitli kulüplerde futbol hayatına devam eden futbolcu 2013 yılında futbol hayatına nokta koydu.

Anelka:Misunderstood-2020

Fransız futbolunun kötü çocuğu Nicolas Anelka’nın hayatına farklı bir açıdan bakış. Genellikle yanlış anlaşılan ve hakkında uyumsuz, soğuk gibi ön yargılar olan bir adamın dünyasına girmek için ideal bir belgesel.

Netflix’in belgeselinde çocukluğundan itibaren görüntüler ve filmler eşliğinde eski maçlarından goller yer alıyor.

Netflix’in belgeselinde özellikle 2010’da yapılan Dünya Kupası’nda yaşananlara da bir açıklama getiriyor.Fransa milli takımı için kabus olan 2010 Dünya Kupasında Meksika maçının devre arasında Anelka ve teknik direktör Raymond Domenech tartışmış ve bu olay Fransız basınına çok farklı yansımıştı.Olay çok büyük bir hale gelerek Fransa Futbol Federasyonu tarafından Anelka’nın kafileden gönderilmesine kadar gitmişti.

Olayı Anelka ve bizzat olaya şahit olan arkadaşlarının ifadelerinden dinlemek ve basının bir adamın kariyeriyle nasıl oynayabileceğini görmek de son derece ilginç bir ibret belgesi.

Anelka:Misunderstood belgeselinin en üzücü yanı Fenerbahçe yıllarının üzerinden çok kısa olarak geçilmesi olabilir.Ancak belki de bunu telafi etmek için belgeselin başında koşarken gördüğümüz Anelka’nın üzerinde Fenerbahçe figürlü bir t-shirt var.

Belgeselin ismi de manidar aslında Anelka:Misunderstood yani Anelka:Yanlış Anlaşılma

Sadece çok yetenekli bir adamın gollerini görmek için bile izlenebilecek bir belgesel.

Bu Yazıyı Beğendiyseniz Bunlar da Hoşunuza Gidebilir:
golgede_ve_guneste_futbol
Gölgede ve Güneşte Futbol
michelle_obama_benim_hikayem
Michelle Obama-Benim Hikayem
marat_safin
Marat Safin Hayatı ve Kariyeri

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir