Suç Bende-2023

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
suc_bende

Last Updated on 8 Haziran 2023 by Aslıhan Demiralay

Mon Crime (2023)

Fransız Sineması’nın sevilen isimlerinden François Ozon’un yönettiği Suç Bende (Mon Crime) sinemalarda gösterime girdi. Kara-komedi türünde ki Suç Bende, türü seven sinema seyircisi için son dönemin en iyi örneklerinden biri.

the_whale_2022
The Whale (2022)

Suç Bende Filmi Konusu

1935 yılında Paris’de yaşam mücadelesi veren biri avukat, diğeri aktris adayı genç kadın mali zorluklarla uğraşır. Aktris olan Madeleine Verdier, ünlü bir yapımcıyla buluştuktan sonra, yapımcı öldürülmüş olarak bulunur. Polisin tek şüphelisi genç Madeleine’dir. Genç kadın tutuklandıktan sonra savunmasını en arkadaşı Pauline üstlenir. Mahkemede Madeleine uğradığı cinsel tacizi ve yaşadığı korkuyu anlatır. Adeta cinayet işlemeye mecbur kalmıştır. Dava sonunda beraat eden Madeleine ve Pauline için ışıltılı bir hayat başlar. Ancak su yüzüne çıkması gereken bazı gerçekler bu tatlı hayatın sonunu getirebilecek güçtedir.

Suç Bende (Mon Crime)-2023-Trailer

Suç Bende Filmi Teknik Ayrıntılar

Suç Bende filminin senaryosu Georges Berr ve Louis Verneuil’ün 1934 tarihli oyunundan François Ozon ve Philippe Piazzo tarafından yazıldı. Filmi Fransız Sineması’nın çok tanın ismi François Ozon yönetti. Filmde Nadia Tereszkiewicz, Rebecca Marder, Isabelle Huppert, Danny Boon ve André Dussollier baş rolde. Filmin IMDB puanı:6,8.

Filmin uyarlandığı oyun daha önce True Confession (1937) ve Cross My Heart (1946) adlı iki Amerikan filmine uyarlandı. Film 2022 yılında Paris, Charleroi ve Brüksel’de çekildi.

Suç Bende Filmi Son Söz

Özellikle Fransız Sineması’nı seven izleyicilerin kaçırmaması gereken film, özenli dekorları, komedi unsuru, müzikleri ve eğlenceli senaryosuyla da dikkat çekiyor.

Bu Yazıyı Beğendiyseniz Bunlar da İlginizi Çekebilir:
dunya_sinemasinin_en_iyi_100_filmi
Dünya Sinemasının En İyi 100 Filmi
tum_zamanlarin_en_iyi_100_komedi_filmi
Tüm Zamanların En İyi 100 Komedi Filmi
en_iyi_fransiz_filmleri
En İyi Fransız Filmleri

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir