Tehlikeli Oyun-2022

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
tehlikeli_oyun

Last Updated on 16 Aralık 2022 by Aslıhan Demiralay

Poker Face (2022)

Tehlikeli Oyun Oscar Ödüllü ünlü oyuncu Russell Crowe’un hem yönettiği hem de baş rolünde olduğu 2022 yapımı gizem gerilim türünde bir film.

Tehlikeli Oyun gizem-gerilim türüne büyük yenilikler getirmese de, özenli çekimleri, Russell Crowe’un karizması ve iyi oyunculuğuyla ilginç bir film haline geliyor.

amsterdam_2022
Amsterdam-2022

Tehlikeli Oyun Filmi Konusu

Bir yüksek teknoloji şirketi sahibi ve milyarder olan Jake Foley, henüz 57 yaşında ölümcül bir kansere yakalandığını öğrenir. Aynı zamanda iyi bir poker oyuncusu olan Jake çocukluk arkadaşlarını davet ettiği bir poker gecesi organize eder. Ancak arkadaşlarının bilmediği şey, Jake’in onların içkisine ilaç karıştırıp onları bazı gerçekleri söylemeye teşvik ettiğidir.

Poker gecesi organizasyonu geldiğinde bazı sırlar ortaya çıkacak ve geçmiş günler yad edilecektir. Bu arada, Jake’in sanat eserleriyle dolu olan evine gelen beklenmedik misafirler tehlikenin dozunu daha da artıracaktır.

Filmden bir replik:

Jake:

Kazançlarınızı en üst düzeye çıkarın, kayıplarınızı en aza indirin… ve elinizden geldiğince oyunda kalın.”

Tehlikeli Oyun (Poker Face)-2022-Trailer

Tehlikeli Oyun Filmi Teknik Ayrıntılar

Tehlikeli Oyun filmini ünlü Avustralyalı oyuncu Russell Crowe yönetiyor. Russell Crowe aynı zamanda Stephen M. Coates’in hikayesine dayanarak senaryoyu da yazdı. Filmde Russell Crowe, Liam Hemsworth, RZA, Aden Young, Steve Bastoni ve Elsa Pataky baş rolde yer alıyor. Filmin IMDB puanı: 5,1.

Film Russell Crowe ve Jack Thompson’ın üçüncü filmi.

Tehlikeli Oyun Filmi Son Söz

Tehlikeli Oyun (Poker Face) filmi, bir noktaya getirdiği tansiyonu maalesef daha fazla yükseltemiyor. Filmin son bölümlerinde beklenen gerilim ve aksiyon belki de filmin süresinin kısalığı nedeniyle yeterli etkiyi yaratmıyor. Ev de yer alan panik odası ise panik odalarını merkezine alan filmlerde ki gibi etkin kullanılamamış. Ancak neredeyse bir baş rol oyuncusu kadar dikkat çeken Jake’in teknolojik evi, Avustralya sanatı ile bezenmiş duvarlar, kaliteli müzikleriyle ilginç bir film.

Özellikle Russell Crowe’un abartısız, ancak Jake’in bütün acısını hissettiren oyunculuğu filmin öne çıkan özelliklerinden.

Tehlikeli Oyun, müziği, çekimleri ve oyunculukları ile izlenebilecek, son dönemin kaliteli filmlerinden biri.

Bu Yazıyı Beğendiyseniz Bunlar da İlginizi Çekebilir:
en_iyi_aksiyon_filmleri
En İyi Aksiyon Filmleri
en_iyi_doga_filmleri
En İyi Doğa Filmleri
en_iyi_psikolojik_gerilim_filmleri
En İyi Psikolojik Gerilim Filmleri

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir