The Unforgivable

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
the_unforgivable

Last Updated on 26 Eylül 2022 by Aslıhan Demiralay

The Unforgivable-2021

The Unforgivable 2201’in sonlarında gösterime giren bir Sandra Bullock filmi. Genellikle romantik ya da komedi filmlerinde izlediğimiz Sandra Bullock’un dram rollerinin altından başarıyla kalktığını gözler önüne seren bir film sürpriz sonuyla da dikkat çekiyor.

Bir Daha Asla Kar Yağmayacak-2020

The Unforgivable Filmi Konusu

Bir şerifi öldürdüğü için 20 yıl hapis yatan Ruth’uh hapisten şartlı tahliye olmasıyla başlayan filmde, Ruth bir yandan iş bulup yaşamını idame ettirmeye çalışırken, bir yandan da kendisi hapishaneye girdiğinde henüz 5 yaşında olan kız kardeşini bulmaya çalışır.

en_iyi_polisiye_gizem_filmleri
En İyi Polisiye-Gizem Filmleri

Zaman zaman geçmişi hatırlayan Ruth, eski bir mahkum olarak şehir hayatının zorluklarıyla da karşılaşır. Tesadüfen tanıştığı bir avukatın yardımıyla kız kardeşini evlat edinen ailenin izini bulsa da işlerin yoluna girmesi pek mümkün görünmemektedir. Ruth’un mücadele etmesi gereken sorunlar sadece şehir hayatı, eski mahkum olma ve kız kardeşi ile ilgili sorunlar değil aynı zamanda öldürdüğü şerifin intikam fikri dolu oğludur.

Hayatlarında yanlış giden her şeyin sorumlusu olarak Ruth’u gören genç adam, intikam planları yapar.

Filmin afişinde yer alan cümle de aslında konuyu net olarak özetliyor.

No One Walks Free of Their Past.Kimse Geçmişten Kurtulamaz.”

The Unforgivable-2021-Trailer

The Unforgivable Filmi Kadrosu

Filmde baş rolde Sandra Bullock yer alırken, ayrıca Vincent D’Onofrio, Oscar’lı aktris Viola Davis, Richard Thomas ve Rob Morgan’da rol alıyor.

Genç Alman yönetmen Nora Fingscheidt’in yönetmenliğini yaptığı filmin senaryosu İngiliz 2009 yapımı mini dizi Unforgiven ‘dan uyarlama.

Film ilk olarak 2010 yılında proje olarak ortaya çıktığında yapımcılar Angelina Jolie’nin Ruth Slater karakterini oynamasını isteseler de film ancak 2019 yılında çekilmeye başlandı. Filmin orijinal adı Unforgiven olmasına rağmen, Clint Eastwood’un aynı adlı filmiyle karışmaması için yapımcılar The Unforgivable isminde karar kıldı. Amerikan yasalarına göre film isimlerinde telif hakkı bulunmuyor ve aynı isimde iki filmin olmasında yasal olarak bir sakınca yok.

Ülkemizde Netflix’de izlenilebilecek olan filmin IMDB puanı: 7,2.

The Unforgivable Netflix’de yayınlandığı ilk hafta 85,86 milyon saat izlendi. The Unforgivable Netflix’in son zamanlarda Don’t Look Up filmi ile birlikte en çok izlenen filmlerinden biri.

Bu Yazıyı Beğendiyseniz Bunlar da İlginizi Çekebilir:
seri_katil_filmleri
En İyi Seri Katil Filmleri
en_iyi_aksiyon_filmleri
En İyi Aksiyon Filmleri
en_iyi_psikolojik_gerilim_filmleri
En İyi Psikolojik Gerilim Filmleri

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir