2021’in En İyi Filmleri

2021’in En İyi Filmleri

2021’in en iyi filmleri İngilizler’in ünlü gazetesi Independent‘in baş film eleştirmeni Clarisse Loughrey tarafından belirlendi. Pandemi gölgesinde geçen 2021 yılında sinemalar zaman zaman kapalı olsa da dijital platformlar üzerinden yeni filmleri izlemek mümkün oldu. Independent Gazetesi de 2021 yılının en iyi filmlerini listeledi. Biz de bu listeyi baz alarak 2021 yılının en iyi filmlerini tanıtmak istedik.

2021 Yılının En İyi Filmleri

10. Zola

en_iyi_aile_filmleri Hayatını striptiz yaparak genç bir kadının Florida’ya olan yolculuğu. Janicza Bravo’nun yönettiği filmde Taylour Paige, Riley Keough ve Nicholas Braun baş rolde. Filmin IMDB puanı: 6,5.

Zola-2021-Trailer
2021_in_en_iyi_filmleri

9. Yetenekli Genç Kadın (Promising Young Woman)-2021

en_iyi_aile_filmleri Geçmişinde travmatik olaylar yaşamış genç bir kadın, karşısına çıkanlardan intikam almaya başlar. Emerald Fennell’ın yazıp yönettiği filmde, Carey Mulligan, Bo Burnham ve Alison Brie baş rolde. 5 dalda Oscar’a aday olan film en iyi senaryo ( Emerald Fennell ) dalında bu ödülü kazandı. Filmin IMDB puanı: 7,5.

Yetenekli Genç Kadın (Promising Young Woman)-Trailer
2021_in_en_iyi_filmleri
quentin_tarantino_nun_onerdigi_35_film
Quentin Tarantino’nun Önerdiği 35 Film

8. Kralların Gecesi (La Nuit des Rois)

en_iyi_aile_filmleri Fildişi Sahilleri’nde ki bir hapishanede yaşananları konu alan filmin yönetmeni Philippe Lacôte. Filmin senaryosu da yönetmen Lacôte ve Delphine Jaquet’ye ait. Bakary Koné ve Steve Tientcheu baş rolde.

Filmin IMDB puanı: 6,6.

Kralların Gecesi (La Nuit des Rois) -Trailer
2021_in_en_iyi_filmleri
7. Gunda

en_iyi_aile_filmleri Belgesel film Gunda’da, bir domuzun ve onun çiftlik hayvanları olan arkadaşlarının hikayesini anlatıyor. İki inek ve tek bacaklı bir tavuk. Viktor Kosakovskiy’nin yönettiği belgeselin IMDB puanı: 7,3.

Gunda Trailer
2021_in_en_iyi_filmleri
f_w_murnau
Gizemli Yönetmen F.W.Murnau
6. C’Mon C’Mon

en_iyi_aile_filmleri Oscarlı oyuncu Joaquin Phoenix’in baş rolünde olduğu filmin yönetmeni Mike Mills. Mills aynı zamanda senaryonun da yazarı. Phoenix’e Gaby Hoffmann ve Woody Norman eşlik ediyor.

Kız kardeşi Johnny’den yeğenin bakmasını istediğinde, Johnny kız kardeşinin oğluyla Los Angeles’dan ayrılır. Amacı yeğenine farklı hayatları göstermektir.

Filmin IMDB notu: 8,1.

C’Mon C’Mon -Trailer
2021_in_en_iyi_filmleri
5.Dune: Çöl Gezegeni

en_iyi_aile_filmleri Frank Herbert’in romanından uyarlanan filmini yönetmeni Denis Villeneuve. Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Zendaya, Oscar Isaac ve Jason Momos baş rolde. Film Çöl gezegeni Arrakis’in kontrolünü elinde tutan Paul Atreidis’in hikayesini anlatıyor. 165 milyon dolara mal olan film şu ana kadar 400 milyon dolar hasılat elde etti.

IMDB puanı: 8,2.

Dune: Çöl Gezegeni -Trailer
2021_in_en_iyi_filmleri
4. Minari

en_iyi_aile_filmleri Koreli bir aile 1980’lerin Arkansas’ında bir çiftlik kurarlar. Lee Isaac Chung’un yazıp yönettiği filmde, Steven Jeun, Yeri Han, Yuh-Jung Youn ve Alan S.Kim baş rolde.

Yuh-Jung Youn’un en iyi yardımcı kadın oyuncu Oscar Ödülü’nü kazandığı film toplamda bu ödüle 6 dalda aday oldu.

Minari-Trailer
2021_in_en_iyi_filmleri
clint_easwood_un_en_iyi_western_filmleri
Clint Eastwood’un En İyi Western Filmleri
3.Nomadland

en_iyi_aile_filmleri 2021 Oscar Ödül Törenine damga vuran film Nomadland 2021’in en iyi 3.filmi seçildi. Chloé Zhao’nun, Jessica Bruder’ın kitabından senaryosunu yazıp yönettiği filmde Frances McDormand, David Strathairn ve Linda May baş rolde.

En iyi film, en iyi yönetmen (Chloé Zhao), en iyi kadın oyuncu (Frances McDormand) dallarında Oscar kazanan film toplamda 6 dalda bu ödüle aday oldu.

60’lı yaşlardaki bir kadın ekonomik çöküş nedeniyle bütün varlığını kaybeder. Minibüsünü karavan haline getiren kadın ülkeyi dolaşmaya başlar.

Nomadland-Trailer
2021_in_en_iyi_filmleri
2.The Power of Dog (Köpeğin Pençesi)

en_iyi_aile_filmleri Thomas Savage’ın romanından uyarlanan filmin senaryosu Jane Champion’a ait. Jane Champion filmin yönetmeni aynı zamanda. Benedict Cumberbatch, Kristen Dunst ve Jesse Plemons baş rolde.

Montana’da çiftlik sahibi iki kardeşin yaşadıkları. IMDB puanı: 7,0.

2.The Power of Dog (Köpeğin Pençesi)-Trailer
2021_in_en_iyi_filmleri
1. First Cow (İlk İnek)

en_iyi_aile_filmleri Jonathan Raymond’ın romanından uyarlanan filmin senaryosu aynı zamanda filmi yöneten Kelly Reichardt’a ait. Alia Shwkat, John Magaro ve Dylan Smith baş rolde.

Girdikleri işte başarılı olmak için bir inekle uğraşmak zorunda olan iki adamın hikayesinin anlatıldığı filmin IMDB puanı: 7,2.

First Cow 2021 yılının en iyi filmi olarak seçildi.

First Cow (İlk İnek) -Trailer
Bu Yazıyı Beğendiyseniz Bunlar da İlginizi Çekebilir:
en_iyi_komedi_filmleri
En İyi Komedi Filmleri
seri_katil_filmleri
En İyi Seri Katil Filmleri
21_yuzyilin_en_televizyon_dizileri
21.Yüzyılın En İyi Televizyon Dizileri

2 Comments

  1. John Ford

    11 ay ago
    • Aslıhan Demiralay

      11 ay ago

Bir cevap yazın