Bıçaklar Çekildi-2019

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
bicaklar_cekildi_2019

Last Updated on 3 Mart 2022 by Aslıhan Demiralay

Bıçaklar Çekildi-2019-Knives Out

2019 yapımı Bıçaklar Çekildi-Knives Out filmi bol yıldızlı kadrosu, senaryosu ve özenli yönetimiyle yılın en iyi filmlerinden biri.

Baş rolünde son James Bond Daniel Craig’in oynadığı polisiye gizem filmi mizahi yönüyle de dikkat çekti. Filmde Daniel Craig dışında Jamie Lee Curtis, Michael Shannon, Don Johnson, Chris Evans nam-ı diğer Kaptan Amerika, Toni Collette ve son zamanların dikkat çeken ismi Ana De Armas da yer aldı.

komiser_columbonun_hikayesi
Komiser Columbo’nun Hikayesi

Bıçaklar Çekildi-2019 Konusu

Suç yazarı Harlan Thrombey (Christopher Plummer) 85. doğum gününün sabahında bir cinayete kurban gitmiş olarak bulunur. Evde, çalışanlar ve aile üyeleri dışında hiç kimse yoktur. Bu beklenmedik ölümle yasa boğulan aileyi şaşırtan gelişmeler olur. Kim tarafından tutulduğu bilinmeyen bir özel dedektif ve bütün mirasını bıraktığı hemşiresi olayların daha da karışmasına neden olur.

Bıçaklar Çekildi-2019 Filmi Teknik Ayrıntılar

Rian Johnson’un yönettiği filmde Daniel Craig, Benoit Blanc isimli özel dedektif karakterine hayat verdi. Film değişik kurgusu, Agatha Christie vari gizemiyle sinema salonlarına nostaljik bir hava getirdi. Yapım 2020 Oscar ödüllerinde en iyi orijinal senaryo dalında ödüle aday gösterildi; fakat ödülü 2019 yılının kült filmi Parazit kazandı.

Knives Out Devam Filmi

Knives Out gösterimine girdikten sonra özellikle Benoit Blanc karakteri oldukça dikkat çekti, devam filmi Knives Out 2’nin, 2022 yılında gösterime gireceği açıklandı. Bu filmin post- production çalışmaları devam ediyor. İkinci filmde adeta bir yıldızlar geçidi. Daniel Craig dışında Kate Hudson, Edward Norton, Ethan Hawke filmde rol alan isimler.

2024 yılında Knives Out 3 filminin gösterime girmesi planlanıyor.

dogu_ekspresinde_cinayet_2017
Doğu Ekspresi’nde Cinayet-2017
knives_out
Knives Out-2019

Yakın zamanda filmin senaristi ve yönetmeni Rian johnson bir açıklama yaparak Knives Out 2 filmi üzerinde çalıştığını açıkladı. Filmde yine Benoit Blanc karakteri baş rolde olacak ve Daniel Craig canlandıracak.

Knives Out-Bıçaklar Çekildi-2019 Türkçe Alt Yazılı Fragman

Filmin senaristi ve yönetmeni Rian johnson 1973 Maryland Birleşik Amerika doğumlu. 2012 yapımı Looper (Tetikçiler) filmini yazdı ve yönetti. Bilim kurguya yeni bir soluk getiren filmlerden biri olan Looper’da Bruce Willis, Joseph Gordon-Lewitt baş roldeydi. Bilim kurgu sevenlere şiddetle tavsiye edilecek bir film. Rian johnson ayrıca Star Wars Son Jedi filminin de senaristi ve yönetmeni.

Ana De Armas 1988 yılında Havana Küba’da doğdu. Havana Ulusal Tiyatro Okulundan mezun oldu ve İspanya’ya taşındı. İspanya’da bir dönem çalıştıktan sonra Los Angeles’a yerleşti.2017 yapımı Blade Runner-2049-Bıçak Sırtı filminde rol aldı. Henüz gösterime girmeyen Bond filmi No Time To Die filminde Bond Kızı oldu.

Bu Yazıyı Beğendiyseniz Bunlar da İlginizi Çekebilir:
en_iyi_sherlock_holmes_filmleri
En İyi Sherlock Holmes Filmleri
nilde_olum_2021
Nil’de Ölüm-2021
tum_zamanlarin_en_iyi_50_aksiyon_filmi
Tüm zamanların En İyi 50 Aksiyon Filmi

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir