Bıçaklar Çekildi-2019

bıcaklar_cekildi_2019

Bıçaklar Çekildi-2019-Knives Out

2019 yapımı Bıçaklar Çekildi-Knives Out filmi bol yıldızlı kadrosu, senaryosu ve özenli yönetimiyle yılın en iyi filmlerinden biri.

Baş rolünde son James Bond Daniel Craig’in oynadığı polisiye gizem filmi mizahi yönüyle de dikkat çekti.Filmde Daniel Craig dışında Jamie Lee Curtis,Michael Shannon,Don Johnson,Chris Evans nam-ı diğer Kaptan Amerika,Toni Collette ve son zamanların dikkat çeken ismi Ana De Armas da yer aldı.

Bıçaklar Çekildi-2019 Konusu

Suç yazarı Harlan Thrombey (Christopher Plummer) 85. doğum gününün sabahında bir cinayete kurban gitmiş olarak bulunur. Evde, çalışanlar ve aile üyeleri dışında hiç kimse yoktur. Bu beklenmedik ölümle yasa boğulan aileyi şaşırtan gelişmeler olur. Kim tarafından tutulduğu bilinmeyen bir özel dedektif ve bütün mirasını bıraktığı hemşiresi olayların daha da karışmasına neden olur.

Bıçaklar Çekildi-2019 Filmi Teknik Ayrıntılar

Rian Johnson’un yönettiği filmde Daniel Craig ,Benoit Blanc isimli özel dedektif karakterine hayat verdi. Film değişik kurgusu, Agatha Christie vari gizemiyle sinema salonlarına nostaljik bir hava getirdi. Yapım 2020 Oscar ödüllerinde en iyi orijinal senaryo dalında ödüle aday gösterildi; fakat 2019 yılının kült filmi Parazit kazandı.

knives_out_2019
Bıçaklar Çekildi-2019

Filmin gösteriminden sonra özellikle Benoit Blanc karakteri oldukça dikkat çekti ve bir devam filminin gelme ihtimali de böylece ortaya çıkmış oldu.

Yakın zamanda filmin senaristi ve yönetmeni Rian johnson bir açıklama yaparak Knives Out 2 filmi üzerinde çalıştığını açıkladı. Filmde yine Benoit Blanc karakteri baş rolde olacak ve Daniel Craig canlandıracak.

Knives Out Türkçe Alt Yazılı Fragman

Filmin senaristi ve yönetmeni Rian johnson 1973 Maryland Birleşik Amerika doğumlu.2012 yapımı Looper (Tetikçiler) filmini yazdı ve yönetti. Bilim Kurgu’ya yeni bir soluk getiren filmlerden biri olan Looper’da Bruce Willis,Joseph Gordon-Lewitt baş roldeydi. Bilim kurgu sevenlere şiddetle tavsiye ederim. Rian johnson’ı ayrıca Star Wars Son Jedi filminin de senaristi ve yönetmeni.

Ana De Armas 1988 yılında Havana Küba’da doğdu. Havana Ulusal Tiyatro Okulundan mezun oldu ve İspanya’ya taşındı.İspanya’da bir dönem çalıştıktan sonra Los Angeles’a yerleşti.2017 yapımı Blade Runner-2049-Bıçak Sırtı filminde rol aldı. Henüz gösterime girmeyen Bond filmi No Time To Die filminde Bond Kızı oldu.

Bu yazıyı Beğendiyseniz Bunlar da Hoşunuza Gidebilir:

yeni_kleopatra_gal_gadot
Yeni Kleopatra Gal Gadot
nilde_olum_2020
Nil’de Ölüm-2020
dogu_ekspresinde_cinayet_2017
Doğu Ekspresinde Cinayet-2017

Yorum Yaz