Bir Daha Asla Kar Yağmayacak

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
bir_daha_asla_kar_yagmayacak

Last Updated on 24 Ekim 2022 by Aslıhan Demiralay

Bir Daha Asla Kar Yağmayacak-2020

“Bir Daha Asla Kar Yağmayacak”; senarist ve yönetmenliğini Malgorzata Szumowska ile Michal Englert’in yaptığı, 2021’de gösterime giren bir dram. Film, 2021 Akademi Ödüllerinde “En İyi Yabancı Film” dalında Polonya’yı temsil etmişti.

Mon Roi (2015)-Vincent Cassel

Bir Daha Asla Kar Yağmayacak Filmi Konusu

Film, müşterilerine hem fiziken, hem de ruhen dokunan, onların hayatlarında bir pencere açan, bu yüzden de vazgeçilmez olan masör Zhenia’yı anlatıyor temel olarak. Ukraynalı Zhenia (Alec Utgoff), Polonya’da masör olarak çalışan bir göçmendir. Müşterileri, varlıklı üst sınıf ailelerin oturduğu, korunaklı bir sitenin sakinleridir. Evler dışarıdan ne kadar tek tip görünse de içlerinde yaşayanların mutsuzlukları, huzursuzlukları başka başkadır. Kimi evde geçimsiz bir karı kocaya rastlarken kimisinde mücadeleden yorulmuş bir kanser hastasına, bir diğerinde “kötü” anne olmaktan bıkmış bir kadına denk geliriz. Evlerin dışı aynı, dekorasyonları farklıdır ancak hepsinde nasıl doldurulacağı bilinmeyen, huzursuzluk yaratan bir boşluk vardır. Zhenia yaptığı masajla müşterilerini rahatlatırken, hipnoz yeteneği sayesinde de onların ruhlarına dokunup bu boşluğu huzur ile doldurmaya çalışır. Böylelikle kısa zamanda site sakinlerinin vazgeçemedikleri, hatta zaman zaman birbirlerini kıskanmalarına sebep olan bir arzu nesnesine dönüşür.

sinema_tarihine_gecen_10_kult_film
Sinema Tarihine Geçen 10 Kült Film

Zhenia’nın psişik güçleri, karakterlerin iç dünyalarına yaptığımız yolculuklar, renk paleti, zaman zaman gerçek mi hayal mi olduğunu ayırt edemediğimiz sahneler sayesinde masalsı bir anlatım izliyoruz film boyunca. Filmin başında ufak bir kız çocuğunun söylediği “Bir daha asla kar yağmayacak” cümlesi, filmin sonunda, iklim krizinin devam etmesi durumunda 2025’ten sonra bir daha kar yağmayacağı mesajı ile bağlanıyor.

Bir Daha Asla Kar Yağmayacak-2020-Trailer

Siz de karın bol yağdığı bugünlerde bir zengin banliyösüne konuk olarak esrarengiz Zhenia’nın yarattığı değişimleri görmek, fantastik öğelerle donatılmış masalsı bir film izlemek isterseniz “Never Gonna Snow Again” şimdi Mubi’de! Keyifli seyirler!

Bir Daha Asla Kar Yağmayacak Filmi Künyesi

Orijinal adı “Sniegu Juz Nigdy Nie Bedzie” olan filmde, Alec Utgoff, Maja Ostaszewska ve Agata Kulesza baş rolde. Filmin IMDB puanı: 6,4.

The One I Love (Tek Aşkım)-2014

Bir Daha Asla Kar Yağmayacak filmini Malgorzata Szumowska ve Malgorzata Szumowska yazıp yönetti.

Bu Yazıyı Beğendiyseniz Bunlar da İlginizi Çekebilir:
ölmeden_once_izlenmesi_gereken_35_film
Ölmeden Önce İzlenmesi Gereken 35 Film
the_unforgivable
The Unforgivable-2021
en_iyi_psikolojik_gerilim_filmleri
En İyi Psikolojik Gerilim Filmleri

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir