Buzz Lightyear Filmi Hakkında Her Şey

Buzz Lightyear Filmi Hakkında Her Şey

Buzz Lightyear filmi geliyor. Toy Story (Oyuncak Hikayesi) serisinin sevilen karakteri Buzz Lightyear spin-offu hakkında bilgiler gelmeye başladı. Filmin Türkçe dublajlı fragmanı da yayınlandı.

Son filmi 2019 gösterime giren Oyuncak Hikayesi serisinin en sevilen karakterlerinden biri olan Buzz Lightyear seride popüler bir uzay oyuncağı olarak gösterilse de, yeni filmde Buzz Lightyear’ın uzaydaki gerçek maceraları anlatılıyor.

Bu film Toy Story’nin oyuncak figürü değil, oyuncağa ilham veren kurgusal astronot ile ilgili.

Filmin yayınlanan fragmanında efsanevi şarkıcı David Bowie’nin Starman şarkısının çalması da dikkat çekiyor. İsmi Lightyear (Işıkyılı) olan filmin yönetmeni Disney-Pixar filmlerinden tanıdığımız Angus MacLane.

Filmin en merak edilen unsurlarından biri Buzz Lightyear’ı kimin seslendireceğiydi. Toy Story serisinde Lightyear’ı usta aktör Tim Allen seslendirmişti. Yeni filmde Lightyear’a Marvel filmlerinde Kaptan Amerika’yı büyük başarı ile canlandıran Chris Evans hayat veriyor. Chris Evans Lightyear filmi hakkında şunları söyledi:

Herkes ‘bir hayalin gerçekleşmesi’ ifadesini çok fazla kullanıyor. Ancak ben bu sözü hayatım boyunca hiç bu kadar içten kullanmamıştım. Beni tanıyan herkes animasyon filmlerine olan sevgimin çok derin olduğunu bilir. Pixar ailesinin bir parçası olduğuma ve hikaye anlatış biçimleri eşsiz olan gerçekten muhteşem sanatçılarla çalıştığıma inanamıyorum. Onları çalışırken izlemek büyü gibi. Her gün kendimi çimdikliyorum.

Filmin 17 Haziran 2022’de ülkemizde gösterime girmesi planlanıyor.

Buzz Lightyear-2022-Trailer

*Spin-Off Nedir? Bir yan karakterin, seriden bağımsız olarak bir başka hikayenin kahramanı olmasıdır. Cheers dizisinden Frasier dizisinin yapılması gibi.

tum_zamanlarin_en_iyi_40_fantastik_filmi
Tüm Zamanların En İyi 40 Fantastik Filmi
en_iyi_animasyon_filmleri
En İyi Animasyon Filmleri
tum_zamanlarin_en_iyi_50_aksiyon_filmi
Tüm zamanların En İyi 50 Aksiyon Filmi

Bir cevap yazın