En İyi Marvel Filmleri

en_iyi_marvel_filmleri

En İyi Marvel Comics Filmleri

Son 10 yıla damga vuran Marvel sinematik evreni karakterleri,milyarlarca dolar gişe başarısı,yarattığı ekonomi ile sinemaya yeni bir soluk getirdi.Her ne kadar Martin Scorsese gibi önemli sinemacılar eleştirse de Marvel ciddi bir kitleyi sinemaya çekiyor.

Bugüne kadar Marvel sinematik evreninde 23 film gösterime girdi.Bu yıl mayıs ayında gösterime girmesi planlanan Black Widow filminin kaderi ise covid-19 nedeniyle belirsizliğini koruyor.

en_iyi_marvel_filmleri_iron_man

Bu 23 filmden en iyi Marvel filmlerini sıralayalım.

5.Spider-Man Homecoming (2017)

spider_man_homecoming_2017
Spider-Man Homecoming (2017)

Jon Watts’ın yönettiği filmde Spider-Man’i genç oyuncu Tom Holland canlandırıyor.Lise öğrencisi olan Peter Parker’ın Örümcek Adam’a dönüşme hikayesi.Filmde May Halayı Marisa Tomei oynuyor.Filmin imdb puanı 7,4.

Spider-Man Homecoming-2017

*

4.ThorRagnarok (2017)

thor_ragnarok
Thor Ragnarok (2017)

Taika Waititi’nin yönerttiği filmde Thor Chris Hemsworth canlandırıtyor.Gilmin en büyük sürprizi ile bu tarz filmlerde görmeye çok alışkın olmadığımız Cate Blanchett Hela rolünde.Asgard’ın kıyametinin yakındır ve Thor buna engel olmaya çalışır.Filmin imdb notu ,7.9

Thor Ragnarok-2017

*

3.Iron Man (2008)

iron_man_2008
Iron Man (2008)

Marvel sinematik evreninin çıkış filmi olan Iron Man’i Jon Favreau yönetiyor.Demir Adam rolünde Robert Downey Jr. canlandırıyor. Filmde dahi mühendis Tony Stark teröristler tarafından Afganistan’da kaçırılır ve teröristler Ondan bir füze yapmasını ister. Filmin imdb notu 7.9

Iron Man-2008

*

2.Avengers :Endgame (2019)

avengers_endgame_avengers_
Avengers Endgame (2019)

Anthony ve Joe Russo’nun yönettiği filmde Thanos’un gezegenin yarısını yok etmesinden sonra geride kalan kahramanlar bir çıkış yolu arıyor.Adeta bir yıldızlar geçidi olan film aksiyon sahneleri ve beklenmedik sonuyla dikkat çekiyor.Filmin imdb puanı 8.4.

Avengers Endgame-2019

*

1.Black Panther (2018)

black_panther_kara_panter
Black Panther -Kara Panter (2018)

Yönetmenliğini Ryan Coogler’ın yaptığı filmde kara panteri Chadwick Boseman canlandırıyor.Eleştirmenlerin ortak fikri süper kahraman filmlerini başka bir boyuta çıkarıyor olması.Wakanda isimli ülkenin kralı ölmüştür ve oğlu T’Challa ülkesine geri döner .akanda teknolojik olarak çok ileri ancak dünyadan izole bir ülkedir.Eski bir düşmanın ortaya çıkmasıyla ülkenin geleceği bir bilinmezliğe bürünür.Filmin imdb puanı 7.3.

Black Panther-2018

***

Bu Yazıyı Beğendiyseniz Bunlar da Hoşunuza Gidebilir:
en_iyi_bilim_kurgu_filmleri
En İyi Bilim Kurgu Filmleri
ed_wood_tum_zamanlarin_en_kotu_yonetmeni
Ed Wood
en_iyi_doğa_filmleri
En İyi Doğa Filmleri

Yorum Yaz