En İyi Marvel Filmleri

en_iyi_marvel_filmleri

En İyi Marvel Comics Filmleri

Son 10 yıla damga vuran Marvel sinematik evreni karakterleri,milyarlarca dolar gişe başarısı ve yarattığı ekonomi ile sinemaya yeni bir soluk getirdi.Her ne kadar Martin Scorsese gibi önemli sinemacılar eleştirse de Marvel ciddi bir kitleyi sinemaya çekiyor.

Bugüne kadar Marvel sinematik evreninde 23 film gösterime girdi.Bu yıl mayıs ayında gösterime girmesi planlanan Black Widow filminin kaderi ise covid-19 nedeniyle belirsizliğini koruyor.

Bu 23 filmden en iyi Marvel filmlerini sıralayalım.

en_iyi_superman_filmleri
En İyi Superman Filmleri

5.Spider-Man Homecoming-Örümcek Adam Eve Dönüş (2017)

Jon Watts’ın yönettiği filmde Spider-Man’i genç oyuncu Tom Holland canlandırıyor.Lise öğrencisi olan Peter Parker’ın Örümcek Adam’a dönüşme hikayesi.Filmde May Halayı Marisa Tomei oynarken Vulture rolünde Michael Keaton yer alıyor. Tony Strak olarak da Robert Downey Jr.’ı filmde izleme şansı var.Filmin IMDB puanı 7,4.

Bu filmin sonra 2019 yıında Örümcek-Adam: Evden Uzakta (Spider-Man: Far from Home ) isimli bir devam filmi de çekildi. 2021’de gösterime girmesi planlanan üçüncü filmin çekimleri devam ediyor.

Spider-Man Homecoming-Spider Man Eve Dönüş 2017-Trailer

*

4.ThorRagnarok (2017)

Taika Waititi’nin yönettiği filmde Thor’u Chris Hemsworth canlandırıyor.Filmin en büyük sürprizi ile bu tarz filmlerde görmeye çok alışık olmadığımız Cate Blanchett. Blanchett filmde Thor’un kız kardeşi rolünde. Filmde ayrıca usta aktör Jeff Goldblum, Tom Hiddleston,Idris Elba ve Tessa Thomson rol alıyor.Ayrıca hatırlatmadan geçmeyelim Hulk karakteri de filmde yer alıyor. Asgard’ın kıyameti yakındır ve Thor buna engel olmaya çalışır.Filmin IMDB notu ,7.9.

Thor Ragnarok-2017-Trailer

*

en_iyi_batman_filmleri
En İyi Batman Filmleri

3.Iron Man-Demir Adam (2008)

Marvel sinematik evreninin çıkış filmi olan Iron Man’i Jon Favreau yönetiyor.Demir Adam’ı Robert Downey Jr. canlandırıyor. Gwyneth Paltrow, terence Howard,Jeff Bridges ve Clark Gregg de filmde rol alan diğer oyuncular. Filmde dahi mühendis Tony Stark teröristler tarafından Afganistan’aa kaçırılır ve teröristler Ondan bir füze yapmasını ister. IMDB notu 7,9. Yapım en iyi ses ve en iyi görsel efekt dallarında Oscar ödülüne aday oldu. 2010 yılında Demir Adam 2 ve 2013 yılında Demir Adam 3 isimli devam filmleri çekildi.

Iron Man-Demir Adam-2008-Trailer

*

2.Avengers:Endgame (2019)

Anthony ve Joe Russo’nun yönettiği filmde Thanos’un gezegenin yarısını yok etmesinden sonra geride kalan kahramanlar bir çıkış yolu arıyor.Adeta bir yıldızlar geçidi olan film aksiyon sahneleri ve beklenmedik sonuyla dikkat çekiyor.Filmin IMDB puanı 8.4. Filmde Robert Downey Jr.,Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Paul Rudd, Scarlet Johannson ve Brie Larson rol alıyor. Yapım görsel efekt dalında Oscar’a aday oldu.

Avengers Endgame-2019

*

en_iyi_x_men_filmleri
En İyi X Men Filmleri

1.Black Panther-Kara Panter(2018)

Yönetmenliğini Ryan Coogler’ın yaptığı filmde kara panteri Chadwick Boseman canlandırıyor.Eleştirmenlerin ortak fikri süper kahraman filmlerini başka bir boyuta çıkarıyor olması. Wakanda isimli ülkenin kralı ölmüştür ve oğlu T’Challa ülkesine geri döner. Wakanda teknolojik olarak çok ileri ancak dünyadan izole bir ülkedir.Eski bir düşmanın ortaya çıkmasıyla ülkenin geleceği bir bilinmezliğe bürünür.Filmin IMDB puanı 7.3. Yapım en iyi müzik, en iyi kostüm ve production design dallarında 3 Oscar kazandı Film toplamda 7 dalda aday oldu.

Black Panther-2018

***

Bu Yazıyı Beğendiyseniz Bunlar da Hoşunuza Gidebilir:

en_iyi_bilim_kurgu_filmleri
En İyi Bilim Kurgu Filmleri
epik_filmler
Epik Filmler
en_iyi_doğa_filmleri
En İyi Doğa Filmleri

Bir cevap yazın