En İyi Superman Filmleri

en_iyi_superman_filmleri

1933 yılından beri var olan Süperman, filmleri sayesinde de unutulmayacak süper kahramanlardan biri oldu.1933 yılında ilk kez yayınlandı yayınlanmasına ancak yaratıcıları kötü bir uzaylı karakter yaratmışlardı bu karakterin sevilmemesi üzerine, Jerry Siegel ve Joe Shuster 1938 yılına kadar bazı değişiklikler yaptılar. En sonunda 1938 yılının haziran ayında DC Comics#1 isimli dergide günümüzdekine yakın Superman ortaya çıktı. Artık iyi bir karakterdi ve süper güçlerini insanlığın yararına kullanmaya başladı.Zaman içinde yeni güçlere kavuşan Süperman bugüne kadar geldi. En iyi Superman filmleri listesine gelince:

5.Superman Returns (2006)

Uzun süre ortada görünmeyen Superman dünyaya döner ve insanların süper bir koruyucu olmadan bir hayat kurduklarını görür.Aşık olduğu Lois ‘de farklı bir hayat kurmuştur.Süper kahraman filmlerinin tanınan ismi Bryan Singer’in yönettiği filmde Superman’i Brandon Routh canlandırdı. Lois Lane olarak karşımıza Kate Bosworth çıktı ve kötü karakter Lex Luthor rolünde Kevin Spacey yer aldı.Filmin imdb puanı 6.0’dı .270 milyon dolar bütçeyle çekilen film dünya çapında 391 milyon dolar hasılat yaptı.Filmin en iyi görsel efekt dalında Oscar adaylığı da bulunuyor.

Superman Returns-2006-Trailer

*

en_iyi_x-men_filmleri
En İyi X-Men Filmleri

4.Batman vs. Superman:Adaletin Şafağı (2016)

Bu filmin belki de en önemli özelliği Batman ve Superman ilk kez aynı filmde yer alması. Superman’in gezegeninden kaynaklanan saldırılar yüzünden insanlar ölmektedir ve birçok kişi bu sebeple Superman’i suçlar.Bu durum Batman ve Superman’i karşı karşıya getirir.Filmde Batman’i Ben Affleck ,Superman’i Henry Cavill canlandırırken Lois Lane rolünde Amy Adams ,Lex Luthor rolünde ise Jesse Eisenberg yer alıyor. Wonder Woman Gal Gadot’da Batman’in saflarında. Filmin yönetmeni Zack Synder ve imdb notu 6.5. Film yaklaşık 250 milyon dolar bütçeyle çekilirken dünya çapında 873 milyon dolar hasılat başarısı gösterdi.

Batman vs.Superman-2016-Trailer

*

en_iyi_batman_filmleri
En İyi Batman Filmleri

3.Man of Steel (2013)

Superman efsanesinin yeniden başladığı filmde; uzayda ki bir gezegenden gelen ve O’nu bulan bir çift tarafından yetiştirilen Clark’ın bazı güçleri vardır ve bunları nasıl kullanacağını bilmemektedir. Filmin yönetmeni Zack Snyder Superman rolünde Henry Cavill ve Lois Lane rolünde Amy Adams yer alıyor. General Zod’u usta aktör Michael Shannon canlandırıyor. Filmin imdb puanı 7.0. Filmin maliyeti 225 milyon dolarken dünya çapında 668 milyon dolar gişe yaptı.

Man of Steel-2013-Trailer

*

en_iyi_bruce_willis_filmleri
En İyi Bruce Willis Filmleri

2.Superman (1978)

Superman’in ilk filmi .Dünyaya uzaydaki bir gezegenden gelen bebeğin süper güçleri ve bir kahramanın doğuşu.Filmi Richard Donner yönetti. Bu ilk filmde sonraki 3 filmde de Superman’e hayat verecek olan Christopher Reeve rol alıyor.Ayrıca Lois Lane rolünde Margot Kidder ,Superman’in babası rolünde efsane aktör Marlon Brando ve Lex Luthor olarak da Gene Hackman yer alıyor.Film en iyi ses,en iyi kurgu ve en iyi müzik dallarında Oscar’a aday oldu.Filmin imdb puanı 7.3. 55 milyon dolara mal olan film dünya çapında 300 milyon dolardan fazla hasılat yaptı.

Superman-1978-Trailer

*

1.Superman II (1980)

Bu devam filminde sevgilisi olan Lois’in rehin alındığı bir olaya müdahale eden Superman aynı zamanda nükleer bir füze tehlikesinden dünyayı kurtarır.Ancak uzayda patlattığı füze ezeli düşmanı Zod ve adamlarının uyanıp tekrar dünyaya gelmesine sebep olur.Filmin yönetmenliğini Richard Lester yaparken Christopher Reeve yine Superman rolünde.Gene Hackman ve ünlü aktör Terence Stamp’de filmde yer alıyor.Filmin imdb puanı 6.8. Film 54 milyon dolara mal olurken dünya çapında 108 milyon dolar hasılat yaparak ilk filmin gerisinde kaldı.

Superman-1980-Trailer

***

En iyi Superman filmleri

Yazıyı bitirmeden hatırlatalım her yıl 12 Haziran Dünya Superman Günü olarak kutlanıyor.

superman_filmleri
Süperman Graffiti
en_iyi_superman_filmleri
Superman

Fikirlerinize Önem Veriyoruz, Yorum Yapmayı Unutmayın…

Bu Yazıyı Beğendiyseniz Bunlar da İlginizi Çekebilir:

en_iyi_x_men_filmleri
En İyi X-mem filmleri
en_iyi_casus_filmleri
En İyi Casus Filmleri
en_iyi_superkahraman_filmleri
En İyi Super-Kahraman Filmleri

Bir cevap yazın