En İyi Superman Filmleri

en_iyi_superman_filmleri

1933 yılından beri var olan Superman filmleri sayesinde de unutulmayacak süper kahramanlardan biri oldu.1933 yılında ilk kez yayınlandı yayınlanmasına ancak yaratıcıları kötü bir uzaylı karakter yaratmışlardı bu karakterin sevilmemesi üzerine yaratıcıları Jerry Siegel Joe Shuster 1938 yılına kadar bazı değişiklikler yaptılar. En sonunda 38 yılının haziran ayında DC Comics#1 isimli dergide günümüzde ki ne yakın Superman ortaya çıktı.Artık iyi bir karakterdi ve süper güçlerini insanlığın yararına kullanmaya başladı.Zaman içinde yeni güçlere kavuşan Superman bugüne kadar geldi.En iyi Superman filmleri listesine gelince:

5.Superman Returns (2006)

Uzun süre ortada görünmeyen Superman dünyaya döner ve insanların süper bir koruyucu olmadan bir hayat kurduklarını görür.Aşık olduğu Lois ‘de farklı bir hayat kurmuştur.Süper kahraman filmlerinin tanınan ismi Bryan Singer’in yönettiği filmde Superman’i Brandon Routh canlandırdı. Lois Lane olarak karşımıza Kate Bosworth çıktı ve kötü karakter Lex Luthor rolünde Kevin Spacey yer aldı.Filmin imdb puanı 6.0’dı .270 milyon dolar bütçeyle çekilen film dünya çapında 391 milyon dolar hasılat yaptı.Filmin en iyi görsel efekt dalında Oscar adaylığı da bulunuyor.

superman_returns_2006
Sperman Returns (2006)
Superman returns-2006-Trailer

*

4.Batman vs. Superman:Adaletin Şafağı (2016)

Bu filmin belki de en önemli özelliği Batman ve Superman ilk kez aynı filmde yer alması. Superman’in gezegeninden kaynaklanan saldırılar yüzünden insanlar ölmektedir ve birçok kişi bu sebeple Superman’i suçlar.Bu durum Batman ve Superman’i karşı karşıya getirir.Filmde Batman’i Ben Affleck ,Superman’i Henry Cavill canlandırırken Lois Lane rolünde Amy Adams ,lex Luthor rolünde ise Jesse Eisenberg yer alıyor. Wonder Woman Gal Gadot’da Batman’in saflarında.Filmin yönetmeni Zack Synder ve imdb notu 6.5. Film yaklaşık 250 milyon dolar bütçeyle çekilirken dünya çapında 873 milyon dolar hasılat başarısı gösterdi.

Batman_Superman_Dawn_of_Justice(2016)
Batman Superman Dawn of Justice (2016)
Batman vs.Superman-2016-Trailer

*

3.Man of Steel (2013)

Superman efsanesinin yeniden başladığı filmde uzayda ki bir gezegenden gelen ve O’nu bulan bir çift tarafından yetiştirilen Clark’ın bazı güçleri vardır ve bunları nasıl kullanacağını bilmemektedir.Filmin yönetmeni Zack Snyder Superman rolünde Henry Cavill ve Lois Lane rolünde Amy Adams yer alıyor.General Zod’u usta aktör Michael Shannon canlandırıyor.Filmin imdb puanı 7.0. Filmin maliyeti 225 milyon dolarken dünya çapında 668 milyon dolar gişe yaptı.

man_of_steel_2013
Man of Steel (2013)
Man of Steel-2013-Trailer

*

2.Superman (1978)

Superman’in ilk filmi .Dünyaya uzaydaki bir gezegenden gelen bebeğin süper güçleri ve bir kahramanın doğuşu.Filmi Richard Donner yönetti. Bu ilk filmde sonraki 3 filmde de Superman’e hayat verecek olan Christopher Reeve rol alıyor.Ayrıca Lois Lane rolünde Margot Kidder ,Superman’in babası rolünde efsane aktör Marlon Brando ve Lex Luthor olarak da Gene Hackman yer alıyor.Film en iyi ses,en iyi kurgu ve en iyi müzik dallarında Oscar’a aday oldu.Filmin imdb puanı 7.3. 55 milyon dolara mal olan film dünya çapında 300 milyon dolardan fazla hasılat yaptı.

superman_1978
Superman (1978)
Superman-1978-Trailer

*

1.Superman II (1980)

Bu devam filminde sevgilisi olan Lois’in rehin alındığı bir olaya müdahale eden Superman aynı zamanda nükleer bir füze tehlikesinden dünyayı kurtarır.Ancak uzayda patlattığı füze ezeli düşmanı Zod ve adamlarının uyanıp tekrar dünyaya gelmesine sebep olur.Filmin yönetmenliğini Richard Lester yaparken Christopher Reeve yine Superman rolünde.Gene Hackman ve ünlü aktör Terence Stamp’de filmde yer alıyor.Filmin imdb puanı 6.8. Film 54 milyon dolara mal olurken dünya çapında 108 milyon dolar hasılat yaparak ilk filmin gerisinde kaldı.

superman_2_1980
Superman II (1980)
Superman-1980-Trailer

***

En iyi Superman filmleri

Bu Yazıyı Beğendiyseniz Bunlar da Hoşunuza Gidebilir:
en_iyi_xmen_filmleri
En İyi X-Men Filmleri
en_iyi_marvel_filmleri
En İyi Marvel Filmleri
en_iyi_superkahraman_filmleri
En İyi Super-Kahraman Filmleri

Yorum Yaz