Süper Kahraman Filmleri

En İyi Süper Kahraman Filmleri

Süper Kahraman filmleri yaklaşık 50 yıldır beyaz perdede. İnsan oğlunun yapılamayanı yapan, insan üstü güçlere karşı zaafı da bunun en büyük sebeplerinden biri. Sinema perdesinde imkansızı başaran genellikle iyilerin kazanmasını sağlayan karakterleri izlemek herkes için bir zevk.En iyi süper kahraman filmleri listesi de bunun için hazırlandı.

en_iyi_mitolojik_filmler
En İyi Mitolojik Filmler

5.Superman-1978

Superman filmlerinin beyaz perdede doğuşu. Richard Donner’ın yönettiği filmde Christopher Reeeve Superman rolünde. Uzayda ki bir gezegenden dünyaya gelen kahramanımız dünyalı bir aile tarafından sıradan bir çocuk olarak yetiştirilir. Ancak büyüdüğü zaman büyük bir şehir olan Metropolis’e gider ve bir gazeteci olarak çalışmaya başlar. Fakat dünya üzerine kötü adamların planları vardır. Buna engel olmak da genç adamın süper güçlerine kalmıştır. Filmde ayrıca Margot Kidder, Superman’in babası rolünde efsanevi aktör Marlon Brando ve Lex Luthor rolünde de Gene Hackman yer alıyor. Film 3 dalda Oscar adayı oldu.Filmin imdb puanı:7.3.

Superman-1978-Trailer
en_iyi_marvel_filmleri

4.Yenilmezler (The Avengers)-2012

Asgard’dan dünyaya gelen Thor’un üvey kardeşi Loki, Tesseract isimli güç taşını ele geçirmeye çalışır. Loki özel güçleriyle insanları köle yapıp bir savaş başlatır. Joss Whedon’un yönettiği film adeta bir süper kahramanlar geçidi .Robert Downey Jr, Scarlet Johansson, Mark Ruffalo,Chris Hemsworth, Chris Evans, Jeremy Renner, Don Cheadle, Tom Hiddleston rol alıyor Film en iyi efekt dalında Oscar adayı oldu. 220 milyon dolara mal olan film dünya çapında 1.5 milyar dolar gişe başarısı elde etti. Filmin imdb puanı:8.0.

Yenilmezler (Avengers)-2012-Trailer
en_iyi_marvel_filmleri
v_for,_vendetta
V For Vendetta
3.Avengers:Endgame (2019)

Avengers Infinity War filminin sonunda bir çok kişi kuma dönüşmüştü. Bu son filmde Black Widow ve Kaptan Amerika arkadaşlarını ve diğer insanları kurtarmanın yollarını arıyor. Ant-Man yani Karınca Adam’ın ortaya çıkmasıyla bir şeylerin değişme ihtimali ortaya çıkıyor. Thanos’la son bir savaş belki de insan oğlunu kurtaracaktır. Anthony ve Joe Russo’nun yönettiği filmde Robert Downey Jr, Scarlet Johansson,Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Chris Evans, Jeremy Renner, Don Cheadle, Tom Hiddleston, Paul Rudd rol alıyor. En iyi efekt dalında Oscar adayı olan film 357 milyon dolara mal olurken gişede 2 milyar 797 milyon dolar gibi inanılmaz bir hasılata imza attı. Filmin imdb notu:8.4.

Avengers Endgame-2019-Trailer
en_iyi_marvel_filmleri
en_iyi_x_men_filmleri
En İyi X-Men Filmleri
2.Kara Panter(Black Panther)-2018

2018 yapımı filmin yönetmeni Ryan Coogler. Babasının ölümü üzerine Wakanda kralı olması beklenen T’Challa ülkesine geri döner. Wakanda dışarıdan bakıldığında ilkel bir görünüme sahipken içeride son derece gelişmiş teknolojiye sahip izole bir ülkedir. T’Challa döndüğünde eski bir düşman tekrar ortaya çıkar ve bu büyük bir savaşın başlangıcıdır. Filmde baş rollerde Chadwick Boseman, Michael B.Jordan ,Lupita Nyong’o ve Martin Freeman rol alıyor. Film en iyi orijinal film müziği,en iyi kostüm ve iyi prodüksiyon dallarında Oscar ödülü kazandı. 202 milyon dolara mal olan film dünya çapında 1milyar 346 milyon dolar hasılat yaptı. Filmin imdb puanı:7.3.

Black Panther-2018-Trailer
en_iyi_marvel_filmleri
1.Kara Şövalye (The Dark Knight)-2008

2008 yılı yapımı bu kült filmin yönetmeni Christopher Nolan. Joker’in ortaya çıkmasıyla Gotham şehrinin güvenliği tekrar bir sorun haline gelmiştir. Batman ve Joker’in savaşı çok geçmeden başlar. Filmde burada ki rolüyle trajik ölümünden sonra Oscar alan Heath Ledger Joker’i canlandırırken Batman Bruce Wayne rolünde Christian Bale var. Filmde ayrıca Michael Ciane ,Gary Oldman ve Aaron Eckhart’da rol alıyor. Yapım ayrıca en iyi ses dalında da Oscar ödülünü kucakladı.185 milyon dolara ulaşan bir bütçeye sahip olan film dünya çapında 1 milyar dolardan fazla hasılat yaptı.Filmin imdb puanı:9.0.

The Dark Knight-2008-Trailer
en_iyi_marvel_filmleri
keanu_reeves_filmleri
En İyi Keanu Reeves Filmleri
en_iyi_bruce_willis_filmleri
En İyi Bruce Willis Filmleri

En iyi süper kahraman filmleri

Bu Yazıyı Beğendiyseniz Bunlar da İlginizi Çekebilir:
en_iyi_batman_filmleri
En İyi Batman Filmleri
en_iyi_felaket_filmleri
En İyi Felaket Filmleri
en_iyi_superman_filmleri
En İyi Superman Filmleri

Bir cevap yazın