Süper Kahraman Filmleri

Süper Kahraman Filmleri

En İyi Süper Kahraman Filmleri

Süper Kahraman filmleri yaklaşık 50 yıldır beyaz perdede. İnsan oğlunun yapılamayanı yapan, insan üstü güçlere karşı zaafı da bunun en büyük sebeplerinden biri. Sinema perdesinde imkansızı başaran genellikle iyilerin kazanmasını sağlayan karakterleri izlemek herkes için bir zevk. En iyi süper kahraman filmleri listesi de bunun için hazırlandı.

8. Wonder Woman-2017

Amazon Prensesi Diana bir savaşçı olarak yetiştirilmiştir. Korunaklı cennet gibi bir adada yaşayan Diana, uçağı düşen bir pilotla karşılaştığında dünyada büyük bir savaşın olduğunu öğrenir. Bu durmu değiştirebileceğini düşünen genç kadın evini terk eder.

Aksiyonun baştan sona sürdüğü Wonder Woman hiç kuşkusuz en iyi süper kahraman filmlerinden biri. Patty Jenkins’in yönettiği filmde, Gal Gadot, Chris Pine ve Robin Wright baş rolde. 149 milyon dolara mal olan film, dünya çapında 822 milyon dolardan fazla hasılat elde etti.

IMDB puanı: 7,4.

Wonder Woman-2017-Trailer
en_iyi_suoer_kahraman_filmleri

7. Örümcek-Adam: Eve Dönüş Yok (Spider-Man: No Way Home)-2021

Marvel‘ın son filmlerinden olan Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok en iyi süper kahraman filmlerinden biri.

Örümcek Adam’ın gerçek kimliği ortaya çıktığında; Peter Parker Doktor Strange’den yardım ister. Bir büyü ters gittiğinde diğer dünyalardan tehlikeli düşmanlar ortaya çıkmaya başlar ve Peter Parker gerçekten Örümcek Adam olmanın ne olduğunu keşfeder.

spider_man
Spider Man

İlgili Yazı: Doktor Strange: Çoklu Evren Çılgınlığında (2022)

Filmin en ilginç özelliklerinden bir hiç kuşkusuz daha önceki serilerde Spirder Man’i canlandıran aktörlerin ve kötü adamların bu filmde de rol alması. Jon Watts’ın yönettiği filmde Tom Holland, Zendaya, Benedict Cumberbatch, Jon Favreau, Jamie Foxx, Andrew Garfield ve Tobey Maguire rol alıyor.

200 milyon dolara mal olan film dünya çapında 1 milyar 900 milyon dolar gibi inanılmaz bir hasılat elde etti. En iyi görsel efekt dalında Oscar adayı olan filmin IMDB puanı: 8,3.

Örümcek-Adam: Eve Dönüş Yok (Spider-Man: No Way Home)-2021-Trailer
en_iyi_suoer_kahraman_filmleri
6. İnanılmaz Aile (The Incredibles)-2004

Disney/Pixar’ın en iyi animasyonlarından biri aynı zamanda en iyi süper kahraman filmlerinden biri. Dünyanın en iyi süper kahramanlarından olan Bob Parr ve Helen aynı zamanda evlidir. Ancak bir süre sonra çocuklarıyla beraber, kimliklerini gizleyerek 3 çocuklarıyla banliyöde yaşamaya başlarlar. Zamanla dünya onların süper güçlerine ihtiyaç duymaya başlayacaktır.

Brad Bird’ün yazıp yönettiği filmin seslendirme kadrosunda Craig T. Nelson, Samuel L. Jackson, Holly Hunter ve Jason Lee yer alıyor. En iyi ses ve en iyi animasyon filmi dallarında 2 Oscar Ödülü kazanan film toplamda 4 dalda Oscar adayı oldu. 2018 yılında bir de devam filmi çekildi.

92 milyon dolara mal olan film, dünya çapında 631 milyon dolar hasılat elde etti. Filmin IMDB puanı: 8,0.

the_incredibles
The Incredibles (2004)
İnanılmaz Aile (The Incredibles)-2004-Trailer
en_iyi_suoer_kahraman_filmleri
en_iyi_mitolojik_filmler
En İyi Mitolojik Filmler
5.Superman-1978

Superman filmlerinin beyaz perdede doğuşu. Richard Donner’ın yönettiği filmde Christopher Reeeve Süperman rolünde. Uzayda ki bir gezegenden dünyaya gelen kahramanımız dünyalı bir aile tarafından sıradan bir çocuk olarak yetiştirilir. Clark Kent yani Superman büyüdüğü zaman büyük bir şehir olan Metropolis’e gider ve bir gazeteci olarak çalışmaya başlar. Fakat dünya üzerine kötü adamların planları vardır. Buna engel olmak da genç adamın süper güçlerine kalmıştır. Filmde ayrıca Margot Kidder, Superman’in babası rolünde efsanevi aktör Marlon Brando ve Lex Luthor rolünde de Gene Hackman yer alıyor. Film 3 dalda Oscar adayı oldu. Filmin IMDB puanı:7.3.

Süper kahraman filmleri denilince akla gelen ilk film belki de 1978 yapımı Süperman filmi.

İlgili Yazı: En İyi Superman Filmleri

superman
Süperman Arması
christopher_reve
Christopher Reeve-1983
Superman-1978-Trailer
en_iyi_suoer_kahraman_filmleri
4.Yenilmezler (The Avengers)-2012

Süper Kahraman filmlerinin seviye atladığı filmlerden biri. Avengers serisi süper kahraman filmlerinin en iyi örneklerini sunmaya devam ediyor.

Asgard’dan dünyaya gelen Thor’un üvey kardeşi Loki, Tesseract isimli güç taşını ele geçirmeye çalışır. Loki özel güçleriyle insanları köle yapıp bir savaş başlatır. Joss Whedon’un yönettiği film adeta bir süper kahramanlar geçidi .Robert Downey Jr, Scarlet Johansson, Mark Ruffalo,Chris Hemsworth, Chris Evans, Jeremy Renner, Don Cheadle, Tom Hiddleston rol alıyor. Film en iyi efekt dalında Oscar adayı oldu. 220 milyon dolara mal olan film dünya çapında 1.5 milyar dolar gişe başarısı elde etti. Filmin IMDB puanı: 8.0.

Yenilmezler (Avengers)-2012-Trailer
en_iyi_suoer_kahraman_filmleri
v_for,_vendetta
V For Vendetta
3.Avengers:Endgame (2019)

Avengers Infinity War filminin sonunda dünyada çok büyük değişiklikler yaşanmıştı. Bu son filmde Black Widow ve Kaptan Amerika arkadaşlarını ve diğer insanları kurtarmanın yollarını arıyor. Ant-Man yani Karınca Adam’ın ortaya çıkması bir çıkış yolunun doğmasına sebep oluyor. Thanos’la son bir savaş belki de insan oğlunu kurtaracaktır. Anthony ve Joe Russo’nun yönettiği filmde Robert Downey Jr, Scarlet Johansson, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Chris Evans, Jeremy Renner, Don Cheadle, Tom Hiddleston, Paul Rudd rol alıyor. En iyi efekt dalında Oscar adayı olan film 357 milyon dolara mal olurken gişede 2 milyar 797 milyon dolar gibi inanılmaz bir hasılata imza attı. Filmin IMDB notu: 8.4.

avengers_endgame
Avengers-Endgame
Avengers Endgame-2019-Trailer
en_iyi_suoer_kahraman_filmleri
en_iyi_x_men_filmleri
En İyi X-Men Filmleri
2.Kara Panter(Black Panther)-2018

2018 yapımı filmin yönetmeni Ryan Coogler. Babasının ölümü üzerine Wakanda kralı olması beklenen T’Challa ülkesine geri döner. Wakanda dışarıdan bakıldığında ilkel bir görünüme sahipken içeride son derece gelişmiş teknolojiye sahip izole bir ülkedir. T’Challa döndüğünde eski bir düşman tekrar ortaya çıkar ve bu büyük bir savaşın başlangıcıdır. Filmde baş rollerde Chadwick Boseman, Michael B.Jordan ,Lupita Nyong’o ve Martin Freeman rol alıyor. Film en iyi orijinal film müziği, en iyi kostüm ve iyi prodüksiyon dallarında Oscar ödülü kazandı. 202 milyon dolara mal olan film dünya çapında 1 milyar 346 milyon dolar hasılat yaptı. Filmin IMDB puanı: 7.3.

black_panther
Kara Panter (Black Panther)-2018
Black Panther-2018-Trailer
en_iyi_suoer_kahraman_filmleri
1.Kara Şövalye (The Dark Knight)-2008

2008 yılı yapımı bu kült filmin yönetmeni Christopher Nolan. Joker’in ortaya çıkmasıyla Gotham şehrinin güvenliği tekrar bir sorun haline gelmiştir. Batman ve Joker’in savaşı çok geçmeden başlar. Filmde burada ki rolüyle, trajik ölümünden sonra Oscar alan Heath Ledger Joker’i canlandırırken Batman/Bruce Wayne rolünde Christian Bale var. Filmde ayrıca Michael Ciane, Gary Oldman ve Aaron Eckhart’da rol alıyor. Yapım ayrıca en iyi ses dalında da Oscar ödülünü kucakladı.185 milyon dolara ulaşan bir bütçeye sahip olan film dünya çapında 1 milyar dolardan fazla hasılat yaptı. Filmin IMDB puanı: 9.0.

Süper kahraman filmlerine, hüzünlü ve farklı bir bakış açısı getiren bu unutulmaz film, türün en iyilerinden biri.

The Dark Knight-2008-Trailer
en_iyi_suoer_kahraman_filmleri
en_iyi_bruce_willis_filmleri
En İyi Bruce Willis Filmleri

En iyi süper kahraman filmleri

Bu Yazıyı Beğendiyseniz Bunlar da İlginizi Çekebilir:
en_iyi_batman_filmleri
En İyi Batman Filmleri
en_iyi_felaket_filmleri
En İyi Felaket Filmleri
en_iyi_bilim_kurgu_filmleri
En İyi Bilim Kurgu Filmleri

En İyi Süper Kahraman Filmleri

Bir cevap yazın