X-Men Serisi

x_men_serisi

X-Men Serisi

X-Men Serisi sinemada son 20 yıla damga vuran süper kahraman filmlerinden.

X-Men Serisi Marvel Comics’in yayınladığı Stan Lee Jack Kirby tarafından yaratılan süper kahramanlar. İlk kez 1963 yılında yayımlanmaya başlayan X-Men’in günümüze kadar artan bir popülaritesi oldu.

X-Men Serisi bilinmeyen bir sebeple mutasyona uğrayan süper kahramanların hikayelerine odaklanıyor.

İlk kez 2000 yılında filme alınmaya başlayan maceralar bir çok filme konu oldu. Zaman zaman geri dönüşler, farklı zamanlarda cereyan eden hikayelerle seri haline geldi ve bir çok yıldızı da kadrosuna kattı. Özellikle Wolverine rolünde ki Hugh Jackman ilk filmlerden itibaren bu rolü oynamaya devam ediyor. Magneto rolünde Ian Mckellen sonrasında Michael Fassbender, Prof.Charles Xavier rolünde önce Patrick Stewart daha sonra James McAvoy yer aldı.

marvel_x_men_filmleri
Marvel
en_iyi_latin_amerika_romanlari

5. X-Men :Days of Future Past (2014)

Bryan Singer’in yönettiği film de Hugh Jackman tabi ki Wolverin’i canlandırırken James McAvoy Charles Xavier Micheal Fassbender Magneto’yu, Jennifer Lawrence Raven’i canlandırıyor. Filmde mutantların hayatını kurtarmak için Wolverine 1973 yılına gönderilir ve Charles Xavier ve Magneto’nun gençlikleriyle işbirliği yapar.

IMDB notu 8.0 olan film en iyi görsel efekt dalında Oscar’a aday oldu. 200 milyon dolara mal olan film dünya çapında yaklaşık 746 milyon dolar gişe başarısı gösterdi.

X-Men Days of the Future Past-2014-Trailer
en_iyi_superman_filmleri
En İyi Superman Filmleri
en_iyi_latin_amerika_romanlari

4.The Wolverine (2013)

Usta yönetmen James Mangold’un yönettiği film Marvel’ın gözde karakteri Wolverine üzerine kurulu. Wolverine’i yine Hugh Jackman oynarken filmde ünlü Japon oyuncu Hiroyuki Sanada rol alıyor.Filmin konusuna gelince II.Dünya Savaşı sırasında Logan nam-ı diğer Wolverine Japonya’da savaş esiridir ve tam bu sırada atom bombası atılır ve bir Japon askerinin hayatını kurtarır. imdb notu 6.3 olan film 120 milyon dolara mal oldu ve tüm dünyada yaklaşık 415 milyon dolar gişe elde etti.

The Wolverine-2013-Trailer
en_iyi_latin_amerika_romanlari
3. X2 (2003)

X2 ya da X-Men United olarak bilinen film.Filmi Bryan Singer yönetirken Patrick Stewart ,Ian McKellen ve Halle Berry oynuyor.Filmin konusuna gelince Nightcrawler isimli mutant karakter Amerikan Başkanına suikast düzenler ancak son anda bir ajan tarafından engellenir.Filmin imdb notu 7.4. Bütçesi 110 milyon dolar olan filmin 408 milyon dolar gişe başarısı bulunuyor.

X2 -2003-Trailer
en_iyi_latin_amerika_romanlari
2. Logan (2017)

James Mangold tarafından yönetilen filmde Logan-Wolverine rolünde yine ve tabi ki Hugh Jackman rol alıyor. Richard E.Grant ,Stephen Merchant gibi isimlerin de rol aldığı filmde mutantların neredeyse yok olduğu bir dönemde Logan yalnız bir şekilde yaşarken mutant bir çocuk olan Laura yardım istemek için Logan’a gelir. imdb notu 8.1 olan film en iyi uyarlama senaryo dalında Oscar’a aday oldu. 97 milyon dolar bütçeyle çekilen film dünya çapında büyük başarı göstererek 619 milyon dolar gişe elde etti.

Logan-2017-Trailer
en_iyi_latin_amerika_romanlari
1. X-Men : First Class (2011)

Matthew Vaughn’un yönettiği filmde James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence ,Kevin Bacon ve Nicholas Hoult gibi isimler rol alıyor.1960’lar da Charles Xavier ve Eric Lensherr yani Magneto diğer mutantları bulmak için iş birliği yaparlar. Ancak işler planlandığı şekilde gelişmez. Filmin imdb notu 7.7 .

160 milyon dolara mal olan film 353 milyon dolar hasılat yaptı.

en_iyi_batman_filmleri
En İyi Batman Filmleri
X-Men First Class-2011
en_iyi_bruce_willis_filmleri
En İyi Bruce Willis Filmleri

En İyi X-Men Filmleri

Bu Yazıyı Beğendiyseniz Bunlar da İlginizi Çekebilir:
en_iyi_aksiyon_filmleri
En İyi Aksiyon Filmleri
en_iyi_savas_filmleri
En İyi Savaş Filmleri
en_iyi_super_kahraman_filmleri
En İyi Super Kahraman Filmleri

Bir cevap yazın