Reminiscence

Reminiscence

Zihin Gezgini-2021

Reminiscence son dönemin merakla beklenen filmlerinden biri. Baş roldeki Hugh Jackman’ın popülerliği ve oyuncu kadrosunun da etkisi var tabi ki. Bilim kurgu, gizem türünde olan Reminiscence Türkçe adıyla Zihin Gezgini filmini biraz yakından tanıyalım.

Reminiscence Konusu

Distopik ve belirsiz bir zamanda geçen filmde iklim değişikliği yaşanır ve Miami sular altında kalır, gece gündüz kavramı kalmaz ve sadece gece yaşanmaya başlar. Nick Bannister’da bir bilim adamı olarak geliştirdiği teknolojiyle insanlara hatırlamak istedikleri anıları ortaya çıkarmalarına yardımcı olur.

Bir gün Nick Bannister’a kaybettiği anahtarı bulmak için gelen gizemli bir kadın, adamın hayatını tamamen değiştirir. Kadınla vakit geçirdikçe O’na aşık olan adam tehlikeli bir yola girer.

Orijinal adı Reminiscence olan film ülkemizde Zihin Gezgini olarak yayınlanacak olsa da kelime anlamı anımsama. Aslında filmin konusuyla da tamamen ilgili bir isim.

İlgili Haber Chloé Zhao’nun Yönettiği Marvel Filmi Eternals’den Tüm Ayrıntılar

Reminiscence-Zihin Gezgini-2021-Trailer

Reminiscence Kadrosu

Reminiscence filminin yönetmeni aynı zamanda senaryosunu yazan Lisa Joy. Lisa Joy’u Westworld dizisinin yazarı ve ortak yapımcısı olarak tanıyoruz. Filmin baş rolünde ünlü aktör Hugh Jackman, Thandie Newton ve Mission Impossible serisiyle geniş kitlelerce tanınan Rebecca Ferguson yer alıyor.

tum_zamanlarin_en_iyi_100_filmi
Tüm Zamanların En İyi 100 Filmi

Reminiscence, Lisa Joy’un yönettiği ilk film. Lisa Joy ünlü senarist ve yapımcı Jonathan Nolan’la evli.

Filmde ayrıca Brrett Cullen ve Daniel Wu’da rol alıyor.

Film ülkemizde 20 Ağustos 2021 tarihinde gösterime girdi. Film aynı zamanda HBO Max’da da gösterime girdi. Filmin IMDB puanı: 5,8.

hugh_jackman
Hugh Jackman
Bu Yazıyı Beğendiyseniz Bunlar da İlginizi Çekebilir:
en_iyi_stephen_king_uyarlamasi_filmler
En İyi Stephen King Uyarlaması Filmler
sinema_tarihine_gecen_10_kult_film
Sinema Tarihine geçen 10 Kült Film
penceredeki_kadın
Penceredeki Kadın

Bir cevap yazın