En İyi Aile Filmleri

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
en_iyi_aile_filmleri

Last Updated on 31 Ocak 2023 by Aslıhan Demiralay

En iyi aile filmleri. Günümüzde özellikle dijital platformların artmasıyla beraber televizyon daha da özgür bir ortam haline gelse de çocuklarla izlenebilecek filmleri seçerken dikkatli olmak gerekiyor. Bu sebeple en iyi çocuk filmleri ya da ailece izlenebilecek filmler listesi hazırladık.

En İyi Çocuk Filmleri

1. Sinderella (Cinderella)-2015

en_iyi_aile_filmleri Charles Perrault’un klasik peri masalından uyarlanan filmde, babasının ani ölümü nedeniyle üvey annesinin ve üvey kız kardeşlerinin insafına kalan güzeller güzeli Ella’nin hikayesi anlatılıyor. Prensin verdiği baloya gitmek için bal kabağından yapılan arabayı kullanan Ella ve prens birbirlerine aşık olurlar.

Bu klasik hikayenin yeniden çevrimini usta sinemacı Kenneth Branagh yönetti. Lily James, Cate Blanchett, Richard Madden ve Helena Bonham Carter baş rolde.

En iyi kostüm dalında Oscar adayı olan film 90 milyon dolara mal olurken, dünya çapında 540 milyon dolardan fazla hasılat elde etti. IMDB puanı: 6,9.

Sinderella (Cinderella)-2015-Trailer
en_iyi_dovus_filmleri

2.Manhattan’da Sihir (Enchanted)-2007

en_iyi_aile_filmleri Andalasia isimli ülkede evlilik hazırlığı yapan genç bir kız, kötü cadı tarafından günümüz New York şehrine gönderilir. Bir yandan yaşama adapte olmaya çalışan genç kız, bir yandan da aşık olur. Klasik peri masalları ve bir prensle evlenme mutlu sonu üzerine farklı bir bakış getiren filmin yönetmeni Kevin Lima.

Amy Adams, Susan Sarandon, James Marsden ve Patrick Dempsey’nin baş rolde olduğu film, ailece izlenebilecek en iyi filmlerden biri.

85 milyon dolara mal olan film 340 milyon dolar hasılat elde etti.

Manhattan’da Sihir (Enchanted)-2007-Trailer
en_iyi_dovus_filmleri
3. Coco-2017
coco_2017
Coco-2017

en_iyi_aile_filmleri Disney-Pixar’ın bu unutulmaz animasyon filminde, ailesinin itirazlarına rağmen müzikle ilgilenen bir çocuğun başına gelen fantastik maceralar anlatılıyor. Müzisyen olmak isteyen genç Miguel, bir müzik efsanesi olan büyük büyük babasını bulmak için Ölüler diyarı’na gider.

Lee Unkrich ve Adrian Molina’nın yönettiği filmin seslendirme kadrosunda Anthony Gonzalez, Gael Garcia Bernal ve Benjamin Bratt yer alıyor.

Ailece izlenebilecek, en iyi aile filmlerinden bir olan Coco aynı zamanda, çok iyi bir müzikal. En iyi şarkı ve en iyi animasyon film dalında Oscar alan Coco 175 milyon dolar bütçeyle çekilirken, 807 milyon dolardan fazla gişe başarısı elde etti. IMDB puanı: 8,4.

Coco-2017-Trailer
en_iyi_dovus_filmleri
en_iyi_mitolojik_filmler
En İyi Mitolojik Filmler
4.Hugo-2011

en_iyi_aile_filmleri 1931 yılında Paris’de tren garında yetim Hugo garda ki dev saatin içinde yaşar. Babasından kalan gizemi de çözmeye çalışan Hugo, farkında olmadan hayata küsmüş eski bir yönetmene de yardımcı olur.

Martin Scorsese’nin yönettiği filmin senaryosu Brian Selznick’in kitabından uyarlama. Asa Butterfield, Chloe Grace Moretz, Ben Kingsley ve Christopher Lee baş rolde.

Filmde Ben Kingsley’in canlandırdığı Georges Méliès, gerçek hayatta yaşamış bir yönetmen ve illüzyonist. Ancak film Georges Méliès’nin gerçek hayat hikayesi üzerine kurulu bir film değil.

IMDB puanı: 7,5.

Hugo-2011-Trailer
en_iyi_cocuk_filmleri
5.Oyuncak Hikayesi (Toy Story)-1995

en_iyi_aile_filmleri Toy Story’nin ilk filmi 1995 yılında gösterime girse de aslında 4 filmden oluşan seri tamamen ailecek izlenebilecek filmlerden oluşuyor.

Oyuncakların gizli dünyasına kapı açan filmde insanların yanında cansız görünen oyuncakların, etrafta insanlar yokken kurdukları dünya anlatılıyor. Oyuncakların arasında ki dayanışma, dostluk, çocukların onlarla ilgilenmesi üzerine kurdukları dünya her filmde daha da güzelleşiyor.

toy_story
Toy Story-Oyuncak Hikayesi

6 yaşında ki Andy tarafından çok sevilen kovboy oyuncağı Woodie’nin, astronot oyuncak Buzz Lightyear’ın ortaya çıkmasıyla beraber yaşadığı olaylar zaman zaman esprili, zaman zaman da dramatik bir şekilde ekrana geliyor. John Lasseter’in yönetiği filmin seslendirme kadrosunda Tom Hanks, Tim Allen ve John Ratzenberger yer alıyor. 30 milyon dolara mal olan film, yaklaşık 400 milyon dolar hasılat elde etti. IMDB puanı: 8,3.

İlki 1995 yılında gösterime giren filmin ikincisi 1999, üçüncüsü 2010 ve son filmi de 2019 yılında gösterime girdi.

2020 yılının yaz aylarında ise astronot Buzz Lightyear’ı konu alan Lightyear filmi de gösterime girecek.

Oyuncak Hikayesi (Toy Story)-1995 -Trailer
en_iyi_aile_filmleri
lightyear_filmi
14 Ülkede Yasaklanan Lightyear Filmi
6. E.T. 1982

en_iyi_aile_filmleri 1982 yılından gelen bu klasikte, dünyada mahsur kalan kibar bir uzaylı, Elliot adında bir çocukla tanışır. Elliot uzaylıyı kendi evine götürür ve kardeşleriyle tanıştırır. E.T. adını verdikleri uzaylıyı evlerinde bir sır olarak saklamaya karar veren çocuklar E.T.’nin hasta olmasıyla beraber gizli servisin müdahalesi ile yüz yüze gelirler.

Melisa Mathison’un senaryosunu yazdığı filmin yönetmeni Steven Spielberg. Henry Thomas, Drew Barrymore ve Peter Coyote baş rolde. Günümüzün yıldızlarında Drew Barrymore’un bu film çekilirken sadece 7 yaşında olduğunu hatırlatalım.

9 dalda Oscar’a aday olan film, ses, efekt ve müzik dallarında toplam 4 Oscar kazandı.

10 milyon dolara mal olan film, tüm dünyada 792 milyon dolar hasılat elde etti. IMDB puanı: 7,8.

E.T. 1982 -Trailer
en_iyi_aile_filmleri
7.Evde Tek Başına (Home Alone)-1990

en_iyi_aile_filmleri 8 yaşında, ailesi içinde yaramaz bir çocuk olarak bilinen Kevin, Noel tatili sırasında evde unutulur. Başta yalnız olmaktan mutlu olan Kevin ailesin özlemeye başlar ve mahallelerine dadanan hırsızlarla karşı karşıya gelir. Chris Columbus’un yönettiği filmde Macaulay Culkin, Joe Pesci ve Daniel Stern baş rolde yer aldı. 18 milyon dolar bütçeyle çekilen film, 476 milyon dolardan fazla hasılat elde etti. IMDB puanı:7,6.

Eğlenceli ve hareketli bir aile filmi olan Evde Tek Başına gösterime girdiğinde büyük popülariteye ulaştı ve 1992 yılında yine ailece izlenebilecek çok eğlenceli bir devam filmi vizyona girdi.

Evde Tek Başına (Home Alone)-1990 -Trailer
en_iyi_aile_filmleri
8. Harry Potter ve Felsefe Taşı (Harry Potter and the Sorcerer’s Stone)-2001

en_iyi_aile_filmleri J.K.Rowling’in ünlü kitap serisini ilk filmi olan Harry Potter ve Felsefe Taşı’nda , yetim bir çocuk olan Harry Potter ailesi ile ilgili bazı gerçekleri öğrendikten sonra bir büyücülük okuluna kaydolur. Bütün dünyaya musallat olan kötü güçlerle uzun soluklu bir mücadeleye girişir.

Chris Columbus’un yönettiği filmde, Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint ve Richard Harris baş rolde.

125 milyon dolara mal olan film, dünya çapında 1 milyar dolardan fazla hasılat elde etti. IMDB puanı: 7,6.

Harry Potter Serisi

*Harry Potter ve Felsefe Taşı (Harry Potter and the Sorcerer’s Stone)-2001

*Harry Potter ve Sırlar Odası (Harry Potter and the Chamber of Secrets)-2002

*Harry Potter ve Azkaban Tutsağı (Harry Potter and the Prisoner of Azkaban)-2004

*Harry Potter ve Ateş Kadehi (Harry Potter and the Goblet of Fire)-2005

*Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı ( Harry Potter and the Order of the Phoenix)-2007

*Harry Potter ve Melez Prens (Harry Potter and the Half-Blood Prince)-2009

*Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 1 (Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1)-2010

*Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 2 (Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2)-2011

8. Harry Potter ve Felsefe Taşı (Harry Potter and the Sorcerer’s Stone)-2001-Trailer
en_iyi_dovus_filmleri
en_iyi_tom_hanks_filmleri
En İyi Tom Hanks Filmleri
9. Jumanji-1995

1995 yılının çok eğlenceli bu aile filminde, yeni taşındıkları evde kutu oyunu bulan iki kardeş, oyunu oymamaya başladıklarında, oyunda sıkışıp kalmış bir adam ve bir dolu tehlikeyle karşı karşıya gelirler. Bu tehlikelerden kurtulmanın yolu ne pahasına olursa olsun oyunu tamamlamaktır. Aile, dayanışma ve aile olmak üzerine olan filmin yönetmeni Joe Johnston. Robin Williams, Kirsten Dunst ve Bonnie Hunt baş rolde.

65 milyon dolara mal olan film, 262 milyon dolardan fazla hasılat elde etti. IMDB puanı: 7,0.

Filmin 2017 ve 2019 yıllarında Dwayne Johnson’ın baş rolde olduğu tekrar çevrimlerinin de olduğunu hatırlatalım.

Jumanji-1995 -Trailer
en_iyi_dovus_filmleri
Bu Yazıyı Beğendiyseniz Bunlar da İlginizi Çekebilir:
en_iyi_animasyon_filmleri
En İyi Animasyon Filmleri
en_iyi_aksiyon_filmleri
En İyi Aksiyon Filmleri
en_iyi_komedi_filmleri
En İyi Komedi Filmleri
En İyi Aile Filmleri

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir