Ketche Filmleri

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
ketche_ve_filmleri

Last Updated on 8 Kasım 2022 by Aslıhan Demiralay

Hakan Kırvavaç Filmleri

Ketche takma adıyla tanıdığımız Hakan Kırkavaç, 1973 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. Kültür Koleji’nden mezun olan ünlü yönetmen, Gırgır ve Tır dergilerinde karikatüristlik yaptı. Birçok reklam ve klip yönetmenliğini de üstlenen sanatçının, ulusal ve uluslararası pek çok ödülü bulunuyor. Özellikle son dönemde çekmiş olduğu filmlerle sıkça adından söz ettirmeyi başaran ünlü yönetmen Ketche’nin filmlerini sizler için derledik.

turk_sinemasinin_en_iyi_romantik_komedi_filmleri
Türk Sinemasının En İyi Romantik Komedi Filmleri

1. Romantik Komedi (2010)

Ketche tarafından yönetilen filmin kadrosunda Sinem Kobal, Cemal Hünal ve Burcu Kara gibi başarılı oyuncular yer alıyor. 2010 yılında gösterime giren film, romantik komedi türünde. Esra isimli genç kadın çalıştığı işten ve sevgilisinden son derece şikâyetçidir. Bunun üzerine hem işinden hem de sevgilisinden olaylı bir şekilde ayrılır. Ardından bir reklâm şirketinde çalışmaya başlayan genç kadın, ajansın kreatif direktörü Mert ile yakınlaşır. Amerikan tarzı romantik komedileri andıran bu film, kadın-erkek ilişkilerine eğlenceli bir açısı getirir. Filmin IMDB puanı: 5.3.

Romantik Komedi (2010)-Trailer
ketche_ve_filmleri

2. Bu İşte Bir Yalnızlık Var (2013)

Burak Göral tarafından kaleme alınan ve Ketche’nin yönetmenliğini üstlendiği filmin kadrosunda Engin Altan Düzyatan, Özgü Namal ve Wilma Elles gibi televizyon ekranlarından tanıdığımız başarılı oyuncular yer alıyor. Gençlik yıllarında müzikle ilgilenen Mehmet 30’lu yaşlarına geldiğinde çok sevdiği müzik hayatına ve eşine veda etmek zorunda kalır. Ezgi adındaki küçük kızı ise onu hayat bağlayan tek şeydir. Mehmet, çok sevdiği arkadaşları olan Ayşe ve Orhan çifti ile aynı apartmanda yaşamaktadır. Bir gün Orhan’ın evi terk etmesiyle birlikte, Mehmet Ayşe’nin yanında olmaya çalışır. Ancak ikili arasındaki arkadaşlık ilişkisi zamanla tuhaflaşır. Filmin IMDB puanı: 5.7.

ketche_ve_filmleri

İlgili Yazı Can Ulkay ve Filmleri

3. Müslüm (2018)

Ketche ve Can Ulkay’ın yönetmenliğini paylaştığı filmin kadrosunda Timuçin Esen, Zerrin Tekindor ve Ayça Bingöl gibi başarılı oyuncular yer alıyor. 2018 yılında gösterime giren filmde, Arabeskin Babası olarak tanınan Müslüm Gürses’in hayatı anlatılıyor. Şanlıurfa’da yoksul bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen ve ardından ülke çapında büyük bir şöhrete kavuşan Müslüm Gürses’in dram dolu hayatına odaklanan film, izleyenlere görsel ve işitsel şölen sunar. Filmin IMDB puanı: 7.7.

Müslüm (2018)-Trailer
ketche_ve_filmleri
4. Türk Heavy Metali de İyidir (2018)

Ketche ve Necati Tüfenk’in yönetmenliğini paylaştığı filmin yapımcılığını Uğur Can Gürsözlü üstlendi. Belgesel film türünde çekilen “Türk Heavy Metali de İyidir”, 2018 yılında Antalya Film Forum Ödülleri’nde Belgesel Pitching Platformu ödülüne lâyık görüldü. Heavy metal müziğin Türkiye’deki yolculuk serüvenine odaklanan “Türk Heavy Metali de İyidir”, belgesel türünü seven sinemaseverlerin ilgisini çekecek bir film.

ketche_ve_filmleri

Tayfun Pirselimoğlu ve Filmleri

5. Dilberay: Küçük Dev Kadın (2022)

Senaristliğini Nalan Merter Savaş’ın ve yönetmenliğini Ketche’nin üstlendiği filmin kadrosunda Büşra Pekin, Ayberk Pekcan ve Nursel Köse gibi başarılı oyuncular yer alıyor. 2022 yılında gösterime giren filmde, Türk ses sanatçısı Dilber Ay’ın hayat hikâyesi anlatılıyor. Biyografi ve dram türündeki film, gösterime girdiği andan itibaren izleyicilerden ve sinema eleştirmenlerinden tam not almayı başardı. Kahramanmaraş’tan İstanbul’a kadar Dilber Ay’ın şöhret yolculuğuna odaklanan filmin IMDB puanı: 5.7.

ketche_ve_filmleri
6. Sen Yaşamaya Bak (2022)

Senaryosunu Hakan Bonomo’un yazdığı ve yönetmenliğini Ketche’nin üstlendiği filmin başrolünü Kaan Urgancıoğlu ve Aslı Enver paylaşıyor. 2022 yılında Netflix’de gösterime giren film, Melisa isimli genç bir kadının hikâyesini anlatıyor. Melisa, bekâr bir annedir ve hastalığından dolayı çok az bir ömrü kalmıştır. Bu kısa süre içerisinde hem fırtınalı bir aşk yaşayıp hem de Can isimli oğlunu emanet edebileceği bir adam aramaktadır. Romantik komedi türündeki “Sen Yaşamaya Bak”, izleyenleri güldürürken zaman zaman duygulandırmayı da başarıyor. Filmin IMDB puanı: 5.6.

Bu Yazıyı Beğendiyseniz Bunlar da İlginizi Çekebilir:
turk_sinemasinin_en_iyi_korku_filmleri
Türk Sinemasının En İyi Korku Filmleri
kieslowski_nin_3_renk_uclemesi
Kieslowski’nin 3 Renk Üçlemesi
turk_sinemasinin_en_iyi_kara_komedi_filmleri
Türk Sinemasının En İyi Kara Komedi Filmleri

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir