Stephen King’in Az Bilinen 8 Romanı

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
stephen_king_in_az_bilinen_romanlari

Last Updated on 3 Mayıs 2024 by Aslıhan Demiralay

Stephen King’in Değeri Bilinmemiş 8 Romanı

Ünlü yazar Stephen King her kitabıyla dünya çapında dikkat çekse de, bazı kitapları daha az biliniyor. Stephen King’in değeri bilinmemiş romanları:

İlgili Yazı: Stephen King En Sevdiği kitaplarını Açıkladı

1. Stephen King-Kujo (Cujo)

1981 tarihli Stephen King romanında, bir yarasadan kuduz mikrobu kapan St.Bernard cinsi köpek anlatılıyor. Kujo, eleştirmenler tarafından olumlu karşılandı ve 1982’de En İyi Roman dalında Britanya Fantezi Ödülü’ne layık görüldü. Hikaye daha sonra 1983’te Dee Wallace ve Daniel Hugh Kelly’nin başrollerini paylaştığı bir filme uyarlandı. film mütevazi bir başarı elde etti.

2. Stephen King-Eğlence Parkı (Joyland)

Genç bir üniversite öğrencisi Devin Jones, kalbini kıran bir kızı unutmak için eğlence parkında işe girer. Genç adam bu parkta hayatta kalmaya çalışırken bir yandan da yapbozun parçalarını birleştirmeye çalışır. Stephen King’in az bilinen romanlarından biri.

3. Stephen King-Kubbe’nin Altında (Under the Dome)

Kubbe’nin Altında, Maine’de büyük, kubbe benzeri bir bariyer ortaya çıktığında aniden dış dünyadan kopan ve kasabanın sakinlerini içeride hapseden bir kubbeyi merkeze alan geniş, uzun bir bilim kurgu romanı. Yayınlanmasından kısa bir süre sonra bilim kurgu romanı, başrollerinde Mike Vogel, Rachelle Lefevre ve Natalie Martinez’in yer aldığı CBS için bir televizyon dizisi olarak uyarlandı.

4.Stephen King-Lisey’in Hikayesi (Lisey’s Story)

Psikolojik terör ve gotik romantizmin çarpık bir karışımı olan Lisey’in Hikayesi, karanlık bir aile geçmişine sahip başarılı bir romancı olan merhum Scott Landon’un dul eşi Lisey Landon’u konu alan 2006 tarihli bir roman.

Roman daha sonra King tarafından Apple TV+ için Julianne Moore’un Lisey ve Clive Owen’ın Scott rolünde olduğu bir mini diziye uyarlandı. Stephen King’in değeri bilinmemiş romanlarından biri.

stephen_king_den_lisey_nin_hikayesi
Stephen King’den Lisey’nin Hikayesi
5.Stephen King-Uykusuzluk (Insomnia)

Maine’in kurgusal kasabası Derry’de geçen Insomnia, uykusuzluğu ona ruhsal auraları ve diğer şeyleri görme yeteneği veren emekli Ralph Roberts’ı konu alan 1994 tarihli fantastik bir korku romanı.

Roman, King’in Evcil Hayvan Mezarlığı, Gerald’ın Oyunu ve Kara Kule serisi gibi diğer eserlerine göndermelerle dolu.

6.Stephen King-Oyun (Gerald’s Game)

Daha sonra Carla Gugino ve Bruce Greenwood’un başrollerini paylaştığı 2017 Netflix filmine uyarlanan Gerald’s Game, kocası cinsel ilişki sırasında kalp krizinden öldükten sonra yatağa kelepçeli olarak bırakılan Jessie adında bir kadını konu alan 1992 yapımı bir psikoseksüel gerilim romanı. Maine’deki uzak göl evlerinde keşfedilme umudu çok az olan Jessie, içinde bulunduğu kötü durumun umutsuzluğu giderek kafasının içindeki seslere musallat olmaya başlar. Stephen King’in az bilinen romanlarından biri.

İlgili Yazı: En İyi Stephen King Uyarlaması Filmler

7.Stephen King-Falcı (Thinner)

King tarafından 1984 yılında Richard Bachman takma adıyla yayınlanan romanda; bir kadına vurduktan sonra kasıtsız adam öldürme suçlamalarından kıl payı kurtulan ve daha sonra kadının babası tarafından zayıflayana kadar kontrolsüz bir şekilde kilo vermesi için lanetlenen Billy Halleck’in hikayesi anlatılıyor.

8. Stephen King-Uyuyan Güzeller (Sleeping Beauties)

King ve oğlu yazar Owen King tarafından yazılan Uyuyan Güzeller, Appalachian kadın hapishanesinde dünyadaki her kadının uyanmadan uykuya dalmasına neden olan gizemli bir olayı anlatan 2017 tarihli roman.

Roman aynı zamanda IDW Publishing tarafından bir çizgi roman serisine uyarlandı ve ilk sayısı Haziran 2020’de yayınlandı. Stephen King’in değeri bilinmemiş romanlarından biri.

Stephen King’in Az Bilinen Romanları
Bu Yazıyı Beğendiyseniz Bunlar da İlginizi Çekebilir:
en_iyi_gizem_romanlari
En İyi Gizem Romanları
jean_christophe_grange_romanlari
Jean Christophe Grangé Romanları
savas_karsiti_kitaplar
En İyi Savaş Karşıtı Kitaplar

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir