Ricardo Darin’in En İyi 10 Filmi

en_iyi_on_ricardo_darin_filmi

En iyi !0 Ricardo Darin filmine geçmeden önce kimdir Ricardo Darin.Latin Amerika sinemasının en karizmatik ve en yetenekli aktörlerinden biri hiç kuşkusuz Ricardo Darin’dir.

Mavi gözleri ,etkileyici ses tonu inanılmaz doğal oyunculuğuyla bulunduğu her filmi bir kaç seviye üste çıkarır.

Arjantin sinemasının son 3 yabancı film Oscar adayı filminde de rol adı.2001 yapımı El Hijo de la Novia ,2009 yapımı El Secereto de sus Ojos ve son olarak 2014 yapımı Relatos Salvajes. Bu filmlerden sadece El Secreto de sus Ojos (Gözlerinde ki Sır) Oscar’ı kazandı.Daha sonra bu filmin bol yıldızlı bir Hollywood versiyonu da yapıldı Secret in Their Eyes(2015) .Arjantin Film Eleştirmenleri Akademisinin ödülü Silver Condor’u 5 kez kazandığını da hatırlatmak gerekir.

10.El Mismo Amor La Mismo Lluvia (1999)

Türkçe ismi Aynı Aşk Aynı Yağmur olan filmde Ricardo Darin’e ünlü Arjantinli aktris Soledad Villamil eşlik ediyor.Juan José Campanella’nın yönettiği film adından anlaşılacağı gibi bir aşk filmi.İki kişinin yıllar içinde değişen aşk öyküsüne odaklanıyor.

el_mismo_amor_la_misma_lluvia_ricardo_darin
El Mismo Amor La Misma Lluvia (1999)

9.Nueve Reinas (2000)

Türkçe adı 9 Kraliçe olan film genç yaşta hayatını kaybeden yönetmen Fabian Bielinsky’nin unutulmaz filmleri arasında.Küçük dolandırıcılıklarla hayatlarını kazanan insanların büyük bir oyuna girişmelerini anlatır film.

nueve_reinas_ricardo_darin
Nueve Reinas (2000)

8.El Hijo de la Novia (2001)

Türkçe adı Gelinin Oğlu olan filmi Juan José Campanella yönetti.İşkolik bir adamın hayati tehlike atlattıktan sonra yaşadıklarına odaklanıyor.

el_hijo_de_la_novia_ricardo_darin
El Hijo de la Novia (2001)

*

7.El Aura (2005)

Yine Fabian Bierin linsky’nin yönettiği filmde Ricardo Darin Esteban Espinoza isimli bir taxidermisti canlandırır ve kendini büyük bir soygunun ortasında bulur.

el_aura_ricardo_darin
El Aura (2005)

*

6.Un Cuento Chino (2011)

Yönetmenliğini Sebastian Borensztein’in yaptığı filmde münzevi Roberto(Ricardo Darin) ‘nun tek kelime ispanyolca bilmeyen bir Çinli’ye istemeden yardım etmesi sonucunda yaşananlar anlatılıyor.

un_cuento_chino_ricardo_darin
Un Cuento Chino (2011)

*

5.Carancho (2010)

Türkçe adı Akbaba olan filmin yönetmeni Pablo Trapero .Arjantinde ki trafik kazaları ve sonrasında sigortacılar ve hukukçuların çevirdikleri oyunların anlatıldığı filmdir.

carancho_ricardo_darin
Carancho (2010)

*

4.Tesis Sobre un Homicidio (2013)

Türkçe ismi Cinayet Tezi olan filmi Hernan Goldfrid yönetti .Bir kedi fare oyununun olduğu gerilim filminde cinayeti çözmek Roberto Bermudez rolünde ki Ricardo Darin için hayati bir mesele halini alıyor.

tesis_sobre_un_homicidio_ricardo_darin
Tesis Sobre un Homicidio (2013)

3.Relatos Salvajes (2014)

Ülkemizde Asabiyim Ben ismiyle gösterilen filmi Damian Szifron yönetti.6 kısa hikayeden oluşan film insan davranışlarının stresle sınavını anlatıyor.

Relatos_salvajes_ricardo_darin
Relatos Salvajes (2014)

2.Todos lo Saben (2018)

Türkiye’de Herkes Biliyor adıyla gösterilen film İranlı ünlü yönetmen Asghar Farhadi imzasını taşıyor filmde ayrıca Penelope Cruz ve Javier Bardem de rol alıyor.Arjantinde yaşayan İspanyol bir kadının kız kardeşinin düğünü için Madrid’e dönmesi üzerine yaşananları anlatıyor.

todos_lo_saben_ricardo_darin
Todos lo Saben (2018)

1.El Secreto de Sus Ojos (2009)

Soledad Villamil,Ricardo Darin ve Juan José Campanello’yu tekrar bir araya getiren başyapıt Benjamin Esposito (ricardo Darin)’nun eski ve çözülmemiş bir cinayet davasını tekrar ele alması ve 20 yıllık süreçte geri dönüşlerle dikta rejimini,toplumsal sınıfları ve bir aşk hikayesini anlatır.

el_secreto_de_sus_ojos_ricardo_darin
El Secreto de sus Ojos (2009)
en_iyi_uzay_filmleri
En İyi Uzay Filmleri
en_iyi_politik_filmler
En İyi Politik Filmler

Yorum Yaz