The Little Things

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
the_little_things

Last Updated on 8 Aralık 2022 by Aslıhan Demiralay

The Little Things 2021

The Little Things, Denzel Washington’ın baş rolünde oynadığı gizem-gerilim türünde film.

The Little Things Konusu

Filmde Denel Washington’ın canlandırdığı Joe “Deke” Deacon küçük bir kasabada üniformalı bir polis olarak görev yapar. Amirinin O’nu Los Angeles’a bir delili alması için gönderir. Los Angeles’da ki karakola gittiğinde seyirci daha önce o bölgede çalışan bir cinayet masası dedektifi olduğunu ve eski amiri tarafından pek de sevilmediğini görür. Bu arada şehirde kadınları öldüren bir seri katil vardır. Bu konuyla ilgilenen dedektif de Rami Malek’in canlandırdığı Jim Baxter. Büyük baskı altında olan Jim Baxter olayda ilerleme sağlayamadığı için FBI’ın davayı devralma tehlikesini göğüslemek zorunda kalır. Bu arada Deacon bu cinayetlerin kendisinin daha önce ilgilendiği vakalarla bağlantısını fark edince iki polis birlikte çalışmaya başlar. Geçmişin hayaletlerinden kurtulamayan Deacon bir şüpheli bulduğunda kedi fare oyunu başlar. Jared Leto’nun canlandırdığı şüpheli iki polisin sinirlerini germe konusunda hiç sıkıntı yaşamaz.

Kailteli oyunculukların olduğu filmde Denzel Washington her zaman ki gibi çok başarılı. Kontrol delisi polis dedektifi rolünde Rami Malek rolünün hakkını verirken, seri katil şüphelisi Jared Leto’da ses tonu, role bürünmesi ve tavırlarıyla çok iyi bir performans gösteriyor. Filmin 1990’lar da geçtiğini de hatırlatalım.

Sürpriz sonuyla da şaşırtan filmin bazı senaryo sorunları nedeniyle aksasa da yılın kaliteli filmlerinden biri. IMDB puanı: 6,3. olurken, Rotten Tomatoes ölçüsü ise %45.

en_iyi_korku_filmleri
En İyi Korku Filmleri
The Little Things-2021-Trailer

The Little Things Filmi Teknik Ayrıntılar

Baş rollerinde 2 Oscar Ödüllü Denzel Washington ve Oscar ödüllü Rami Malek ve Jared Leto’nun yer aldığı film, kadrosuyla adeta bir yıldızlar karması gibi. Filmde ayrıca deneyimli oyuncu Terry Kinney ve Natalie Morales’de Rol alıyor.

Yönetmen John Lee Hancock aynı zamanda filmin senaryosunu da yazmış. Yönetmen Hancock’u sinema severler Mr.Banks ve The Highwaymen filmlerinden de hatırlayacaktır.

John Lee Hancock’un 1993 yılında kaleme aldığı senaryoyu farklı zamanlarda Steven Spielberg, Dany Devito ve Clint Eastwood’un yönetmesi gündeme gelse de senaryoyu yazan Hancock 2020’de filmi yönetti. Hatta genç yaşta hayatını kaybeden Brandon Lee 1993 yılında senaryoyu okuduğunda filmde rol almak istedi.

olmeden_once_izlenmesi_gereken_35_film
Ölmeden Önce İzlenmesi Gereken 35 Film
The Little Things Filminden Alıntı

Joe “Deke” Deacon:

Önemli olan küçük şeyler Jimmy, Seni yakalayan küçük şeyler.

Bu Yazıyı Beğendiyseniz Bunlar da İlginizi Çekebilir
tum_zamanlarin_en_iyi_100_filmi
Tüm zamanların En İyi 100 Filmi
nocturnal_animals
Nocturnal Animals
tum_zamanlarin_en_iyi_40_fntastik_filmi
Tüm Zamanların En İyi 40 fantastik Filmi

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir