En İyi Netflix Belgeselleri

en_iyi_netflix_belgeselleri_documentary

Son dönemin dikkat çeken dijital platformu Netflix , belgeselleriyle de adından söz ettiriyor.Yakın zamanda gündeme gelen belgesellerden bir derleme.

En İyi Netflix Belgeselleri

Wild Wild Country

Hindistan’dan gelen tarikat lideri Bhagwan Shree Rajneesh yani bilinen adıyla Osho’nun Amerika Oregon’da tarikat köyü kurması ve yerel yönetimi ele geçirmeye çalışması hakkında çok dikkat çekici bir belgesel.

en_iyi_netflix_belgeselleri
Wild Wild Country
Wild Wild Country

*

Tiger King

Amerika’da bir vahşi kedi yetiştiricisinin mafya,kiralık katiller,uyuşturucu bağımlılığı sarmalında geçen hikayesi.Amerika’da eşcinselliği özendirdiği yönünde tepkiler olduğunu da hatırlatalım.

tiger_king_netflix
Tiger King
Tiger King

*

Bir Katilin İfadeleri:Ted Bundy

Amerika’nın en ünlü seri katili Ted Bundy’nin hapiste yaptığı 100 saatlik görüşmenin kayıtları geri dönüşler ve resmi kayıtlarla desteklenerek anlatılıyor.

ted_bundy_netflix
Ted Bundy
Conversations with a Killer:Ted Bundy

*

Röntgenci

Efsanevi gazeteci Gay Talese’nin röntgenci olduğunu söyleyen bir otel sahibi ile yaptığı görüşmeler ve sonrasında The New Yorker’da yayınlanan bir makale ve çıkan kitap üzerine bir belgesel.

the_voyaeur_netflix
Röntgenci
Voyeur

*

Jim ve Andy

1999 yapımı Man on the Moon (Ay’daki Adam) filminin yapılması hikayesini başrol oyuncusu Jim Carrey’nin kendi ağzından dinleme fırsatı.Filmde ünlü komedyen Andy Kaufman’ın hayatı anlatılıyordu.

jim_andy_andy_netflix
Jim ve Andy
Jim and Andy

*

Joan Didion Merkez Dayanmayacak

Ünlü yazar Joan Didion’un sıra dışı hayatı ve kariyeri üzerine bir belgesel.Belgeseli yazarın yeğeni sinema oyuncu Griffin Dunne yönetti.

joan_didion_netflix
Joan Didion Merkez Dayanmayacak
Joan Didion

***

Bu Yazıyı Beğendiyseniz Bunlar da Hoşunuza Gidebilir:
mahallede_guzel_bir_gun_tom_hanks
Mahallede Güzel Bir Gün-Tom Hanks
ricardo_darin
Ricardo Darin
en_iyi_sherlock_holmes_filmleri
Sherlock Holmes

Yorum Yaz