En İyi Tarantino Filmleri

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
en_iyi_tarantino_filmleri

Last Updated on 18 Ağustos 2023 by Aslıhan Demiralay

En İyi Quentin Tarantino Filmleri

En iyi Tarantino filmleri. Filmlerinde gördüğümüz doğrusal olmayan hikâye akışları, sıra dışı diyalogları ve zaman zaman izleyiciyi sarsan kanlı şiddet görüntüleri ile kendine has bir sinema dili olan ünlü yönetmen ve senarist Quentin Tarantino’nun en iyi 10 filmini sizler için derledik.

10. Once Upon a Time… in Hollywood (Bir Zamanlar Hollywood’da)-2019

Quentin Tarantino tarafından yazılıp yönetilen filmin oyuncu kadrosunda; Leonardo DiCaprio, Brad Pitt ve Margot Robbie gibi ünlü isimler yer alıyor.

Filmin hikâyesi, 1960’lı yıllarda Los Angeles’ta geçiyor. Başarılı bir televizyon dizisi ile ünlenen aktör Rick Dalton ve onun dublörü olarak görev yapan Cliff Booth ile birlikte sinema sektörüne girmek istemelerini anlatan filmin geri planında, Charles Manson tarikatının bir gece Rick Dalton’ın komşusu olan Sharon Tate’e ve arkadaşlarına yönelik korkunç saldırısını konu alıyor. IMDB Puanı: 7.6.

Once Upon a Time… in Hollywood (Bir Zamanlar Hollywood’da)-2019-Trailer
en_iyi_tarantino_filmleri

9. The Hateful Eight (Nefret Sekizlisi)-2015

Başrollerinde Samuel L. Jackson, Kurt Russell, Jennifer Jason Leigh, Walton Goggins, Demián Bichir, Tim Roth, Michael Madsen ve Bruce Dern gibi oyuncuların yer aldığı film western türünün en güzel örneklerinden. Film, iç savaş döneminin hemen ardından, yoğun bir kar fırtınasının yaşandığı günlerde, soğuktan korunmak için sığınak arayan 8 yabancının hikâyesini anlatıyor. 8 farklı karakterin gizli takıntıları üzerinden, izleyicilere kendi hayatlarındaki takıntılarını sorgulatacak türden bir film. IMDB Puanı: 7.8.

The Hateful Eight (Nefret Sekizlisi)-2015-Trailer
en_iyi_tarantino_filmleri
8. True Romance (Çılgın Romantik)-1993

Kara mizah türündeki bu filmin yönetmen koltuğunda Tony Scott ve senarist koltuğunda Quentin Tarantino oturuyor. Film, çizgi roman dükkanında çalışarak hayatını idame ettiren Clarence isimli sıradan bir adam ve Alabama isimli genç bir kadın arasında yaşanan tutkulu bir aşk hikayesi etrafında dönüyor. Ancak bu tutkulu aşk hikâyesi, Alabama’nın sakladığı sırların Clarence tarafından öğrenilmesi ile bambaşka bir hikâyeye dönüşür. IMDB puanı: 7.9.

True Romance (Çılgın Romantik)-1993-Trailer
en_iyi_tarantino_filmleri
en_iyi_polisiye_gizem_filmleri
En İyi Polisiye Gizem Filmleri
7. Kill Bill Volume 2 (2004)

İlk filmden yaklaşık 1 yıl sonra izleyici ile buluşan Kill Bill Volume 2, aksiyon ve dövüş sanatlarını seven kişiler için vazgeçilmez bir klasiğe dönüştü. Kill Bill serisinin bu ikinci filminde de aksiyon hız kesmeden devam ediyor. Quentin Tarantino’nun yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği bu filmde, hamile gelin ve damadın düğün hazırlıkları devam ederken, Bill ve adamlarının düğüne yönelik farklı planları vardır. Gelin, düğün günü uğradığı saldırı sonucu komaya girer ve yıllar sonra uyandığında ise Bill ve adamlarından intikam almak için peşlerine düşer. IMDB puanı: 8.0.

Kill Bill Volume 2 (2004)-Trailer
en_iyi_tarantino_filmleri
6. Sin City (Günah Şehri)-2005

Filmin yönetmenliğini Robert Rodriguez ve Frank Miller’in üstlenirken, Quentin Tarantino ise konuk yönetmen olarak yer alıyor. Sin City isimli bir çizgi romandan uyarlanan bu filmin oyuncu kadrosunda; Bruce Willis, Jessica Alba, Mickey Rourke, Devon Aoki, Alexis Bledel ve Powers Boothe karşımıza çıkıyor. Amerika’daki hayali bir şehirde yaşanan olayları konu alan film, izleyenlere heyecan dolu epik bir hikâye sunuyor. IMDB Puanı: 8.0.

Sin City (Günah Şehri)-2005-Trailer
en_iyi_tarantino_filmleri
quentin_tarantino_nun_onerdigi_35_film
Quentin Tarantino’nun Önerdiği 35 Film
5. Kill Bill Volume 1 (2003)

Kill Bill, günümüzde aksiyon ve macera denilince akıllara gelen ilk filmlerden biri. Sinemaseverler tarafından büyük bir ilgi ile karşılanan bu film serisi, hazırlanan pek çok film listesinin en üst sıralarında yer alır.  Quentin Tarantino tarafından yazılıp yönetilen bu film serisinin ilki olan Kill Bill Volume 1’de, üyesi olduğu kanlı bir çetenin lideri olan Bill tarafından ölüme terk edilen kadının hayatta kalma çabaları ve intikam planları anlatılıyor. IMDB puanı: 8.1.

Kill Bill Volume 1 (2003)-Trailer
en_iyi_tarantino_filmleri
4. Reservoir Dogs ( Rezervuar Köpekleri)-1992
reservoir_dogs_1992
Reservoir Dogs ( Rezervuar Köpekleri)-1992

Ünlü yönetmen ve senarist Quentin Tarantino’nun

ilk filmi olan “Rezervuar Köpekleri” karmaşık hikâye akışları, sıra dışı diyalogları ve zaman zaman izleyiciyi sarsan kanlı şiddet görüntüleri ile izleyenleri etkisi altına alan bir film. 1992 yapımı bu filmin hikâyesinde, büyük bir elmas mağazasını soymak için bir araya gelen çetenin soygun sırasında ve sonrasında yaşadıkları anlatılıyor. Soygun yapmak için oluşturulan ekibin içerisinde bir polis olduğu anlaşılınca olayların yönü tamamen değişir. IMDB Puanı: 8.3.

Filmde Harvey Keitel, Michael Madsen, Tim Roth ve Steve Buscemi baş rolde.

Reservoir Dogs ( Rezervuar Köpekleri)-1992-Trailer
en_iyi_tarantino_filmleri
sinema_tarihine_gecen_10_kult_film
Sinema Tarihine Geçen 10 Kült Film
3. Inglourious Basterds ( Soysuzlar Çetesi)-2009

Quentin Tarantino tarafından yazılıp yönetilen filmin oyuncu kadrosunda; Brad Pitt, Til Schweiger, Christoph Waltz, Eli Roth, Diane Kruger ve Samuel L. Jackson gibi ünlü oyuncular yer alıyor. 2. Dünya Savaşı sırasında, Alman Nazilerine suikast düzenlemek amacı ile “Soysuzlar Çetesi” olarak anılan bir grup Amerikalı asker bir araya gelir. Casusluk yaptığı bilinen Alman kadın bir sanatçıdan da yardım almaya çalışan bu “Soysuzlar Çetesi”nin macerasını anlatan film, izleyenlere soluksuz bir heyecanın kapısını aralıyor. IMDB puanı: 8.3.

Inglourious Basterds ( Soysuzlar Çetesi)-2009-Trailer
en_iyi_tarantino_filmleri
2. Django Unchained ( Zincirsiz)-2012

Quentin Tarantino tarafından yazılıp yönetilen filmin oyuncu kadrosunda; Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Kerry Washington, Samuel L. Jackson, Walton Goggins, James Remar ve Don Johnson gibi ünlü oyuncular yeralıyor. Filmin hikâyesi Amerikan İç Savaşı’ndan öncesinde ki dönemde geçiyor. Geçmişinde büyük eziyetlere maruz bırakılan Django isimli bir köle ile Alman asıllı ödül avcısı olan Dr. King Schultz’ın bir araya gelerek yüzleşmesini konu alan film, western ve aksiyon türünün güzel bir örneği. IMDB Puanı: 8.4.

Django Unchained-2012
Django Unchained ( Zincirsiz)-2012-Trailer
en_iyi_tarantino_filmleri
1. Pulp Fiction (Ucuz Roman)-1994

Filmin yönetmen koltuğunda Quentin Tarantino otururken, senaryosunu ise Roger Avary ve Quentin Tarantino yazdı. Tüm zamanların en çok izlenen filmleri arasında gösterilen Pulp Fiction, 7 dalda Oscar’a aday gösterildi ve En İyi Orijinal Senaryo Oscar Ödülü’nü kazandı. Soyguncu bir çift hayatlarında yeni bir heyecan ararken, profesyonel olarak tetikçilik yapan Jules ve Vincent ise patronlarına ödeme yapmaya reddeden bir genci öldürmek için görevlendirilirler. Bu sırada Jules ve Vincent’in patronu olan Marsellus Wallace, şike yapması için başarılı bir boksör ile anlaşma yapmak ister.Ancak yaptığı anlaşmadan sonra ortadan kaybolan boksör Butch’ın yolu Marsellus Wallace ile kesişir. Planlanan hiçbir şeyin yolunda gitmemesi ile bütün bu karakterler kendilerini bir maceranın içinde bulacaktır. Imdb: 8.9.

Filmde Bruce Willis, John Travolta, Uma Thurman, Samuel L.Jackson baş rolde yer alıyor.

pulp_fiction_1994_quentin_tarantino
Pulp Fiction-John Travolta-Uma Thurman
pulp_fiction_1994
Pulp Ficton (Ucuz Roman)-1994
Pulp Fiction (Ucuz Roman) (1994)-Trailer
Bu Yazıyı Beğendiyseniz Bunlar da İlginizi Çekebilir:
en_iyi_psikolojik_gerilim_filmleri
En İyi Psikolojik Gerilim Filmleri
yasakli_filmler
Tüm Dünyada Yasaklanmış Filmler
en_iyi_aksiyon_filmleri
En İyi Aksiyon Filmleri
En İyi Quentin Tarantino Filmleri

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir