Kitap Önerileri

kitap_onerileri

Yeni Çıkan Kitaplar ve Kitap Önerileri

Karantinanın gevşediği günler olsa da kitap okumanın zamanı olmaz.Her zaman kitap okumaya vakit bulunabilir,kitapseverler de bu zamanı yaratanlar arasından çıkar zaten.

Bu sebeple kitap önerileri listesi yapma uygun gördük.En son çıkan kitaplar,vitrindekiler bugünkü yazının konusu.

Karl Ove Knausgaard-Son

Norveçli yazar Knausgaard’ın son kitabı.Genellikle hayatıyla ilgili ayrıntıları bütün çıplaklığıyla anlattığı kitapları ile tanıdığımız yazar bu kitabında da özel hayatından ayrıntılara yer vermiş.Özellikle yazdığı Aşık Bir Adam kitabını okumuş ve beğenmiş bir okur olarak şiddetle tavsiye ederim Knausgaard’ı.

Karl_Ove_Knausgaard_son
Karl Ove Knausgaard-Son

*

Ferzan Özpetek-Bir Nefes Gibi

Ünlü yönetmen Ferzan Özpetek’in son kitabı.Birden ortaya çıkan gizemli bir kadın ve İstanbul-Roma arası hikayeler.İhanet,aşk,sevgi gibi insani duygular üzerinden anlatılan hikayeler. Neval Barlas’ın çevirdiği kitap Can Yayınlarından çıktı.

ferzan_ozpetek_bir_nefes_gibi
Ferzan Özpetek-Bir Nefes Gibi

*

Kürşat Başar-Gerek Yok,Hoş Değil

Ülkemizde hatırı sayılı bir okur kitlesine sahip Kürşat Başar’ın kitabı. Everest Yayınlarından çıkan kitap yaz döneminde okunabilecek kitaplardan biri.

kursat_basar_gerek_yok_hos_degil
Kürşat Başar-Gerek Yok Hoş Değil

*

Hugh Howey-Kum

Son zamanların çok takip edilen bilim kurgu serisi Wool’un yazarı olan Hugh Howey’den yepyeni bir kitap.Yine bir bilim-kurgu kitabı.Amerikalı yazarın bu eseri dış basında olumlu eleştiriler aldı kitap İthaki Yayınlarından çıktı .

hugh_howey_sand
Hugh Howey-Sand

*

Nurdan Gürbilek-İkinci Hayat

Bu kitapta yer olgusu üzerinde düşünmeye itiyor yazar okuyucuyu.Kaçmak,Kovulmak,Dönmek Üzerine Denemeler alt başlığında çıkan kitap vatan,yer,yurt konuları üzerinde durarak derdini anlatmaya çalışıyor.Nurdan Gürbilek okunması zor ama bir yazar ancak zevkine varılabildiğin de son derece etkileyici.Kitap Metis Yayıncılık’tan çıktı.

nurdan_gurbilek_ikinci_hayat
Nurdan Gürbilek-İkinci Hayat

*

Sonia Shah-Pandemi

Son derece güncel bir konuda yazılmış ayrıntılı bir kitap.Sars’dan ebolaya,kuş gribine kadar virüslerin tarihini kitapta bulmak mümkün.Kitap bugünlere nasıl geldiğimizi anlatıyor.Sahi Kitap’tan çıkan kitabın çevirmeni Cihat Taşçıoğlu.

sonia_shah_pandemic
Sonia Shah-Pandemi

*

Albert Cossery-Dilenciler ve Kibirliler

Yan yana gelmesi hiç beklenmeyen insanlar Kahire sokaklarında yan yana gelirler.Mısır doğumlu Fransız yazardan ilginç bir kitap.Ülkemizde çok bilinmeyen bu değerli yazarı tanımak için bir fırsat.

albert_cossery_dilenciler_ve_kibirliler
Albert Cossery-Dilenciler ve Kibirliler

*

Kitap önerileri ve yeni çıkan kitaplar listesi bugünlük bu kadar.

Bu Yazıyı Beğendiyseniz Bunlar Da Hoşunuza Gidebilir:
olmeden_once_okunacak_kitaplar
Ölmeden Önce Okunacak Kitaplar
en_iyi_agatha_chrsitie_kitaplari
En İyi Agatha Christie Kitapları
stephen_crane
Stephen Crane

Yorum Yaz