Dünyanın En İlginç Heykelleri

dunyanin_en_ilginc_heykelleri

Geçmişten günümüze Dünyanın En İlginç Heykelleri ve Hikayeleri.

1.Colossus Heykeli-Floransa/İtalya

Yarı insan-yarı dağ olan bu devasa heykel 1500’lerin sonlarında ünlü İtalya heykeltıraş Giambologna tarafından yapıldı. İtalya’nın engebeli Appenine Dağları’nın bir sembolü olarak yapıldı.

Appenno olarak adlandırılan bu dağ tanrısı Toscana’daki Villa di Pratolin’da 35 metre yükseklikte bulunuyor.

Bu heykelin dıştan görünmeyen arka tarafında bir çok işleve sahip oda gizli.

2.Inner Children Trapped Inside Adult Bodies-Nevada/Amerika Birleşik Devletleri

Yetişkin bedeninin içinde hapsolmuş çocuklar olarak tercüme edebileceğimiz bu heykeller Ukraynalı sanatçı Alexander Milov tarafından yapıldı.Nevada’da düzenlenen ünlü Burning Man festivali için yapıldı.

3.The Force of Nature-Doğanın Gücü

 The Forces of Nature İtalyan sanatçı Lorenzo Quinn tarafından yaratılan bir seri.Doğa anayı gezegeni daireler halinde savuran bir kadın halinde tasvir ediyor.Heykel doğanın gücünü büyük bir güvenlik duygusuyla yaşayan insanlara göstermek istiyor.

Bronz,paslanmaz çelik ve aliminyumdan üretilen heykel,İngiltere’den ,Singapur’a,Birleşik Devletlere ve Monaco’ya kadar bir çok yerde bulunuyor.

4.The Caring Hand(Şevkatli El)-Glarus/İsviçre

1,6 metre yüksekliğinde ki bu heykel betondan yapılma.Eva Oertli ve Beat Huber ismili sanatçıların eseri.Glarus İsviçre’de yerel bir parkta meraklılarını bekliyor.

5.Popped Up-Budapeşte/Macaristan

Sanatçı Ervin Loránth Hervé tarafından yapılan etkileyici heykel.Dev bir adamı temsil ediyor. Polistren’den yapılan bu heykel Budapeşte’de Széchenyi Meydanı’nda yer alıyor.

6.Raindrop(Yağmur Damlası)-Kiev/Ukrayna

Ukraynalı sanatçı Nazar Bilyk tarafından yapılan bu çok ilgi çekici heykel,yaklaşık 2 metre uzunluğunda.Bronze ve camdan yapılmış bir eser.

Dev bir yağmur damlası gökyüzüne doğru bakan bir figürün yüzünde duruyor.Ukrayna’da Kiev Fashion Park’ta meraklılarını bekliyor.

7.Sinking Building-Melbourne/Avustralya

Melbourne’de ki devlet kütüphanesinin dışında yer alan bu eser Architectural Fragment ismiyle de tanınıyor. Petrus Spronk tarafından yapıldı.

8.Savaş Tanrısı-Jingzhou/Çin

1197 tonluk dev bir heykel,Çinli Savaş Tanrısı Guan Yu’yu temsil ediyor.Çin’in Jingzhoue şehrinde yer alıyor.Han Meilin tarafından tasarlanan eser 2016 yılında tamamlandı.58 metre yüksekliğinde ve yaklaşık 4000 bronz şerit kullanılarak yapıldı.

Bu Yazıyı Beğendiyseniz Bunlar da İlginizi Çekebilir:

son_akşam_yemegi_tablosu
Son Akşam Yemeği Tablosu
ophelia
Ophelia
luzern_aslani_aniti
Luzern Aslanı Anıtı

Bir cevap yazın